Newsletter

Nauka i technologie

Podczas targów IFA 2023 Midea zaprezentuje pierwszą na świecie zmywarkę zgodną ze standardem Matter

05.09.2023, 09:35aktualizacja: 05.09.2023, 09:58

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Midea KWHA Division
PR Newswire/Midea KWHA Division

BERLIN, 5 września 2023 /PRNewswire/ - Midea była jedną z pierwszych firm, które uzyskały certyfikat Matter dla klimatyzatora i zaprezentowały oczyszczacz powietrza z funkcją wentylatora zgodny ze standardem Matter. Aktualnie firma kontynuuje swoje działania na rzecz ujednolicania standardu branżowego, prezentując pierwszą zmywarkę obsługującą standard Matter podczas targów IFA 2023. Są to największe na świecie targi sprzętu AGD, które w tym roku odbywają się w dniach od 1 do 5 września w Berlinie.

Matter jest podstawowym standardem połączonych urządzeń. To jednolite dla całej branży rozwiązanie ma zapewnić niezawodne i bezpieczne połączenie urządzeń, gwarantujące ich płynną współpracę - obecnie i w przyszłości. Nadzór nad jego wdrażaniem sprawuje stowarzyszenie Connectivity Standards Alliance, które łączy przedstawicieli różnych branż w ramach współpracy na rzecz kształtowania przyszłości w obszarze łączności.

„Midea koncentruje się na tworzeniu inteligentnych produktów, które nie są inteligentne tylko z nazwy, ale przede wszystkim oferują wymierne korzyści. Rozwiązanie polega na tym, aby umożliwić użytkownikom płynną obsługę inteligentnych urządzeń domowych Midea w powiązaniu z produktami pochodzącymi od innych podmiotów - powiedział Patrick Serrato, szef działu IoT w Midea America Corp. i członek zarządu stowarzyszenia Connectivity Standards Alliance. - Zaczęliśmy w zeszłym roku od jednego z pierwszych klimatyzatorów z certyfikatem Matter, a na początku bieżącego roku zaprezentowaliśmy jeden z pierwszych oczyszczaczy powietrza z funkcją wentylatora, obsługujących standard Matter. Teraz z kolei przedstawiamy pierwszą zmywarkę objętą standardem. Zamierzamy konsekwentnie realizować działania w tym kierunku, dopóki wszystkie nasze kategorie produktów nie uzyskają certyfikatu Matter”.

Oprócz certyfikatu Matter najnowsza zmywarka firmy Midea może poszczycić się wieloma inteligentnymi funkcjami, które ułatwiają codzienne życie. Umożliwia ona zdalne sterowanie za pośrednictwem aplikacji, pozwalając użytkownikom kontrolować pracę zmywarki z dowolnego miejsca. Ponadto powiadomienia są wysyłane bezpośrednio na urządzenia mobilne w formie przypomnienia.

Dzięki standardowi Matter zmywarka Midea oferuje szybką i bezpieczną konfigurację, która jest ujednolicona, dzięki czemu użytkownicy mogą postępować zgodnie z tym samym procesem, aby uzyskać połączenie bez względu na to, czy jest to zmywarka, żarówka czy zamek do drzwi. Po skonfigurowaniu zmywarka będzie mogła płynnie łączyć się z innymi urządzeniami kompatybilnymi ze standardem Matter w całym gospodarstwie domowym, niezależnie od ich marki.

Wraz ze zbliżającą się premierą wersji 1.20 dostosowanej do standardu Matter, pod koniec września lub na początku października zmywarki Midea powinny znaleźć się wśród pierwszej partii wiodących w branży marek oferujących usługi konsumentom.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2200502/Photo_for_Matter_ID_67db5490644b.jpg

Źródło: Midea KWHA Division

Źródło informacji: PR NewsWire

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 05.09.2023, 09:35
Źródło informacji PR NewsWire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ