Pobierz materiał i Publikuj za darmo
W trakcie konferencji poruszono kilka bardzo istotnych tematów. „Elektromobilność – milowy krok w rozwoju motoryzacji – szanse i zagrożenia”, „Rozwiązania szybkiego ładowania do zeroemisyjnych pojazdów miejskich” czy też „Przyczyny pożarów pojazdów elektrycznych” – to tylko niektóre tytuły paneli dyskusyjnych. Nie zabrakło również warsztatów praktycznych dla uczniów „Jedynki”, których spora grupa wzięła udział w spotkaniu. – Elektromobilność jest coraz bardziej obecna w naszym życiu i przy okazji budzi wiele wątpliwości. Dotyczą one choćby ładowania pojazdów czy ich sprawności. Taka konferencja jak ta, pozwoli na te pytania znaleźć odpowiedzi – mówił starosta poznański Jan Grabkowski, który objął wydarzenie honorowym patronatem.
Bo też celem konferencji było przede wszystkim poszerzanie wiedzy i umiejętności w zakresie nowych wyzwań. – Rozwój systemów energetycznych, lakierniczych, mechanicznych, blacharskich i innych dla sektora e-samochodów w ostatnich latach jest istotnym obszarem dla producentów oraz dostawców pojazdów i napędza elektromobilność. Aktualne trendy i sytuacja na rynku motoryzacyjnym wymuszają na szkolnictwie zawodowym szereg przedsięwzięć i potrzebę podążania za nowymi technologiami. Wyzwania przyszłości to również nieuchronne ewoluowanie kierunków kształcenia branżowego – zapewniali organizatorzy konferencji. – Dlatego nie ma lepszego miejsca do tego typu debaty niż szkoła w Swarzędzu, w której kształcimy prawdziwych fachowców – podkreślał starosta.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 08.11.2023, 19:10 |
Źródło informacji | Powiat Poznański |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Technologia w służbie zdrowia: dlaczego dane ze smartwatchy warto pokazać lekarzowi?
Z urządzeń ubieralnych, czyli inteligentnych zegarków i opasek, korzysta ponad 1/3 Polaków - wynika z badania Huawei CBG Polska [1]. Sprzęty te pozwalają na monitorowanie aktywności fizycznej, a także kluczowych parametrów zdrowotnych, takich jak tętno i saturacja krwi, a nawet EKG czy ciśnienie tętnicze. Dane te mogą dostarczać cennych informacji zarówno posiadaczowi zegarka, jak i lekarzowi, wspierając diagnostykę. W praktyce zaledwie 25% użytkowników pokazała doktorowi zebrane w ten sposób wyniki. Dlaczego tak się dzieje? I czy warto promować wykorzystywanie danych odpacjenckich w polskiej służbie zdrowia?- 30.12.2024, 13:13
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Huawei