Newsletter

Nauka i technologie

Powiat Poznański: Debatowali o elektromobilności

08.11.2023, 19:10aktualizacja: 08.11.2023, 19:11

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. Starostwo Powiatowe w Poznaniu
Fot. Starostwo Powiatowe w Poznaniu
Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu gościł uczestników konferencji „Bezpieczna elektromobilność – wyzwania dla kształcenia zawodowego”. Uczestniczył w niej m.in. starosta poznański Jan Grabkowski.

W trakcie konferencji poruszono kilka bardzo istotnych tematów. „Elektromobilność – milowy krok w rozwoju motoryzacji – szanse i zagrożenia”, „Rozwiązania szybkiego ładowania do zeroemisyjnych pojazdów miejskich” czy też „Przyczyny pożarów pojazdów elektrycznych” – to tylko niektóre tytuły paneli dyskusyjnych. Nie zabrakło również warsztatów praktycznych dla uczniów „Jedynki”, których spora grupa wzięła udział w spotkaniu.  – Elektromobilność jest coraz bardziej obecna w naszym życiu i przy okazji budzi wiele wątpliwości. Dotyczą one choćby ładowania pojazdów czy ich sprawności. Taka konferencja jak ta, pozwoli na te pytania znaleźć odpowiedzi – mówił starosta poznański Jan Grabkowski, który objął wydarzenie honorowym patronatem.

Bo też celem konferencji było przede wszystkim poszerzanie wiedzy i umiejętności w zakresie nowych wyzwań. – Rozwój systemów energetycznych, lakierniczych, mechanicznych, blacharskich i innych dla sektora e-samochodów w ostatnich latach jest istotnym obszarem dla producentów oraz dostawców pojazdów i napędza elektromobilność. Aktualne trendy i sytuacja na rynku motoryzacyjnym wymuszają na szkolnictwie zawodowym szereg przedsięwzięć i potrzebę podążania za nowymi technologiami. Wyzwania przyszłości to również nieuchronne ewoluowanie kierunków kształcenia branżowego – zapewniali organizatorzy konferencji. – Dlatego nie ma lepszego miejsca do tego typu debaty niż szkoła w Swarzędzu, w której kształcimy prawdziwych fachowców – podkreślał starosta.

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 08.11.2023, 19:10
Źródło informacji Powiat Poznański
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.