Newsletter

Nauka i technologie

Recorded Future uzbraja podmioty prywatne i państwowe w najbardziej kompleksowe rozwiązanie w zakresie cyberochrony, umożliwiając szybkie reagowanie na zagrożenia

12.05.2022, 18:14aktualizacja: 12.05.2022, 18:19

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Recorded Future
PR Newswire/Recorded Future
Nowa platforma daje dodatkowe możliwości zapobiegania nadużyciom wobec marek, wykrywania wycieków danych, wizualizacji i prioretyzacji zagrożeń oraz ochrony powierzchni ataku.

BOSTON, 12 maja 2022 r. /PRNewswire/ -- Recorded Future, największa na świecie firma w branży cyberochrony, ogłosiła dzisiaj wprowadzenie najnowszego rozwiązania - działającej w chmurze platformy cyberochrony Intelligence Platform, która zapewnia nowe możliwości w zakresie wykrywania i likwidowania zagrożeń dla marek i danych organizacji oraz powierzchni ataku.

Przyspieszony rozwój i akumulacja zagrożeń we współczesnym cyfrowym świecie stwarza warunki do przeprowadzania cybernetycznych, fizycznych, dezinformacyjnych, a nawet ataków na cele nieposiadające odpowiednich zabezpieczeń. Wprowadzając najnowsze rozwiązanie w postaci Intelligence Platform, firma Recorded Future rozbudowuje zakres ochrony cybernetycznej o kolejne zagrożenia, infrastruktury i cele, zapewniając klientom ogląd sytuacji niezbędny do podejmowania zdecydowanych działań przeciwko adwersarzom.

„Wyprzedzanie zagrożeń płynących ze strony służb państwowych i przestępców jeszcze nigdy nie było tak trudne. Wprowadzone rozwiązanie Recorded Future daje organizacjom nowe potężne narzędzia do zapobiegania nadużyciom wobec marek, wykrywania wycieków danych, wizualizacji i prioretyzacji zagrożeń oraz ochrony powierzchni ataku” - powiedział Craig Adams, Chief Product & Engineering Officer w Recording Future.

Monitorowanie zagrożeń dla marki w czasie rzeczywistym w całym internecie

Brand Intelligence w obrębie platformy firmy Recorded Future to jedyna funkcja, która korzysta z masowego samouczenia się maszyn w celu wykrywania zagrożeń w internecie dla logotypu marki, przypadków porwania adresów URL oraz złośliwych domen. Organizacje mają teraz możliwość monitorowania przeszłych i bieżących zdarzeń w czasie rzeczywistym dzięki nowej funkcjonalności, która dostarcza dane dotyczące zagrożenia i schematy działania w zakresie walidacji ustaleń i reagowania na nie. Dodano również funkcję wykrywania w całym internecie naruszeń logotypów z rozpoznawaniem znaków, dzięki której można podjąć działania w celu usuwania takich naruszeń w sieci.

Więcej niż uwierzytelnianie wielopoziomowe

Dysponując ponad 10 mld tożsamości i zwiększonym zasięgiem ochrony przed logami złośliwego oprogramowania, wyciekami danych i pozyskiwaniem haseł, stworzona przez Recorded Future funkcja Identity Intelligence pozwala wykrywać naruszenia tożsamości w czasie rzeczywistym, zapewniając dodatkową warstwę ochrony poza samym uwierzytelnianiem wielopoziomowym. Co więcej, Identity Intelligence zwiększa skuteczność rozwiązań Identity Access Management (IAM -zarządzanie dostępem do tożsamości) poprzez integracje, które wprowadzają dane potrzebne do cyberochrony do bieżących procesów i przepływów pracy.

Ochrona i poszerzanie powierzchni ataku

Aktywne zarządzanie powierzchnią ataku ma kluczowe znaczenie w kontekście rosnącego narażenia organizacji migrujących do chmury na nowe i bardziej złożone powierzchnie ataku. Funkcja Attack Surface Intelligence w obrębie platformy Recorded Future zapewnia całościowy ogląd zewnętrznej infrastruktury, nadając priorytet likwidowania zagrożeń wobec najbardziej ryzykownych elementów w oparciu o takie czynniki jak podatność, błędna konfiguracja i elementy nieobjęte polityką bezpieczeństwa, a także zmniejsza powierzchnię ataku organizacji.

Wizualizacja zagrożeń atakami na organizacje i podmioty państwowe

Funkcja Threat Intelligence w obrębie platformy Recorded Future pozwala organizacjom na interaktywną priorytetyzację zagrożeń i czynne poszukiwanie adwersarzy, zanim przystąpią do ataku. Recorded Future nadaje priorytet źródłom zagrożenia oraz taktykom, technikom i procedurom (TTP) charakterystycznym dla poszczególnych organizacji, dostarczając informacji na temat cyklu życia ataku i zachowań atakującego w powiązaniu z mapą nasilenia zagrożeń MITRE, a także wprowadzając automatyczne ściąganie dla zasad YARA i Sigma na podstawie pojawiających się zagrożeń, dzięki czemu specjaliści bezpieczeństwa mogą podejmować natychmiastowe działania.

Zamów wersję demonstracyjną platformy Recorded Future Intelligence Platform na stronie https://go.recordedfuture.com/demo.

Recorded Future

Recorded Future to największa na świecie firma w branży cyberochrony. Działająca w chmurze platforma Recorded Future zapewnia najbardziej kompleksową ochronę obejmującą szeroki katalog adwersarzy, infrastruktur i celów. Połączenie nieprzerwanego automatycznego gromadzenia i analityki danych z analizą prowadzaną przez ludzi sprawia, że rozwiązanie Recorded Future zapewnia w czasie rzeczywistym ogląd sytuacji w przestrzeni cyfrowej, dając klientom możliwość podejmowania czynnych działań przeciwko adwersarzom i zapewniania ochrony pracownikom, systemom i infrastrukturze. Siedziba Recorded Future mieści się w Bostonie, ale firma posiada biura i pracowników na całym świecie, współpracując z ponad 1,4 tys. przedsiębiorstwami i podmiotami rządowymi w przeszło 60 państwach. Więcej informacji można znaleźć na stronie recordedfuture.com.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/705622/Recorded_Future_Logo.jpg

Źródło: Recorded Future

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 12.05.2022, 18:14
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ