Newsletter

Nauka i technologie

RobotPlusPlus, czołowy producent latających robotów przemysłowych, pozyskał 15 mln USD w rundzie inwestycyjnej serii B, aby przyspieszyć działania badawczo-rozwojowe i zwiększyć obecność na światowych rynkach

24.05.2022, 16:51aktualizacja: 24.05.2022, 16:56

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/RobotPlusPlus
PR Newswire/RobotPlusPlus

PEKIN, 24 maja 2022 r. /PRNewswire/ -- Spółka RobotPlusPlus, czołowy producent latających robotów wizyjnych, ogłosiła dzisiaj zakończenie wartej 15 mln USD rundy inwestycyjnej serii B. Od czasu powstania w 2017 r. spółka pozyskała od inwestorów łącznie ok. 35 mln USD. W ostatniej rundzie inwestycyjnej główną rolę odegrały spółki Meituan - jedna z największych chińskich firm z branży technologii i e-handlu oraz Fosun, międzynarodowa grupa inwestująca w innowacyjne podmioty.

Pozyskany kapitał spółka RobotPlusPlus zamierza wykorzystać do przyspieszenia działań badawczo-rozwojowych i zwiększenia obecności na rynkach światowych. W ofercie znajdą się nowe roboty do czyszczenia ładowni, malowania zbiorników oraz czyszczenia elewacji. Jednocześnie zmodernizowany zostanie obecny asortyment poprzez zastosowanie bardziej autonomicznych technologii.

„Ostatnia runda finansowania pozwoli nam jeszcze bardziej zintensyfikować działania prowadzone przez ostatni rok. Stale powiększamy nasz udział w kluczowych rynkach i będziemy konsekwentnie dostarczać jeszcze bardziej przełomowe rozwiązania dla naszych obecnych i przyszłych klientów” - powiedział założyciel i dyrektor generalny RobotPlusPlus Hua-yang Xu.

W ramach misji „zwiększania potencjału ludzkiego poprzez zastosowanie robotów” RobotPlusPlus dostarcza rozwiązania dla kluczowych branż, w tym branży morskiej, petrochemicznej, stoczniowej i elektroenergetycznej. Głównym celem spółki jest zwiększanie bezpieczeństwa prac wykonywanych w powietrzu przy jednoczesnym podnoszeniu wydajności rozwiązań w obszarze kontroli technicznej, konserwacji i napraw oraz ograniczaniu właścicielskich kosztów operacyjnych.

Tym samym RobotPlusPlus stała się liderem rynku w segmencie magnetycznych robotów pełzających, sprzedając setki urządzeń klientom na całym świecie. Dysponując dużym zespołem wykwalifikowanych inżynierów i operatorów, RobotPlusPlus oferuje roboty również w modelu usługowym (Robot as a Service - RaaS), dzięki czemu klienci mogą świadczyć dostosowane do wymogów czasowych i wydajne usługi, jednocześnie zdobywając wiedzę na temat różnych scenariuszy zastosowań przemysłowych robotów.

„Wcześniej skupialiśmy się na rynku chińskim, jednak w 2021 r. zaczęliśmy osiągać sukcesy również za granicą. Zamierzamy udostępnić nasze rozwiązania szerszej grupie odbiorców oraz umocnić naszą pozycję kluczowego gracza na globalnym rynku” - powiedział Andy Lu, partner & SVP w RobotPlusPlus.

Przykładem potwierdzającym te ambicje jest planowane otwarcie biura w Singapurze w celu zwiększenia możliwości obsługi rynków na terenie Azji i Bliskiego Wschodu.

„Starzejący się pracownicy, rosnące koszty pracy, częste wypadki przy pracy wykonywanej w powietrzu oraz pandemia COVID-19 przyspieszyły prace badawczo-rozwojowe w sektorze powietrznych robotów przemysłowych - skomentował Pu Xiao, dyrektor ds. inwestycji w Fosun. - Misją RobotPlusPlus jest zwiększanie potencjału ludzkiego poprzez zastosowanie robotów przy jednoczesnym zwiększaniu poziomu bezpieczeństwa operacyjnego i produktywności. Cieszymy się z możliwości wsparcia RobotPlusPlus w tworzeniu rozwiązań bazujących na sztucznej inteligencji oraz w modelu RaaS, które pozwalają na optymalizację środowiska pracy w powietrzu i zastosowanie robotów przemysłowych”.

RobotPlusPlus:

RobotPlusPlus to spółka technologiczna z siedzibą w Pekinie, która konstruuje i produkuje powietrzne roboty przemysłowe, dostarczając wydajne i ekologiczne rozwiązania, które gwarantują większe bezpieczeństwo dla pracowników.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1823346/image_1.jpg

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1823347/image_2.jpg

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1823348/image_3.jpg 

Powiązane odnośniki http://en.robotplusplus.com/

Źródło: RobotPlusPlus

KONTAKT:

RobotPlusPlus

kontakt dla prasy:

Vivien Hao

e-mail: vivien.hao@robotplusplus.cn

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 24.05.2022, 16:51
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii