Newsletter

Nauka i technologie

Rozpoczyna się XV Międzynarodowe Forum Inwestycji Infrastrukturalnych w Makau

24.06.2024, 08:45aktualizacja: 24.06.2024, 08:49

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Prestiżowe wydarzenie promujące globalną współpracę i innowacje w zakresie infrastruktury.

MAKAU, 21 czerwca 2024 r. /PRNewswire/ -- 20 czerwca 2024 r. rozpoczęło się XV Międzynarodowe Forum Inwestycji Infrastrukturalnych w Makau (IIICF, Forum), którego współorganizatorem było Chińskie Stowarzyszenie Międzynarodowych Wykonawców (CHINCA) oraz Instytut Promocji Handlu i Inwestycji w Makau (IPIM).

IIICF, uznawane za czołowe globalne wydarzenie w dziedzinie współpracy nad infrastrukturą, stanowi kluczową międzynarodową platformę umacniania łączenia infrastruktury w ramach Inicjatywy Pasa i Szlaku. W tym roku forum przyciągnęło przeszło 3500 liderów branży z ponad 70 krajów reprezentujących 800 organizacji.

Temat „Zielonej innowacyjnej łączności cyfrowej” skupił ponad 200 prelegentów, którzy rozmawiali o tym dynamicznie rozwijającym się sektorze i brali udział w skłaniających do refleksji dyskusjach na temat bieżących tematów, wśród których znalazły się transformacja energetyczna, ewolucja cyfrowa, ekologiczne inwestycje, zarządzanie ESG, włączenie cyfrowe w międzynarodowych projektach budowlanych, rozstrzyganie sporów, łagodzenie ryzyka i regionalna łączność infrastrukturalna. Celem dyskusji było wniesienie chińskiej wiedzy specjalistycznej i innowacyjnych rozwiązań do międzynarodowej współpracy w zakresie infrastruktury, przyspieszenia nowego wzrostu w ramach współpracy infrastrukturalnej pomiędzy Chinami a krajami biorącymi udział w Inicjatywie Pasa i Szlaku oraz wspierania konsensusu i wniosków sprzyjających zrównoważonemu rozwojowi globalnego sektora infrastrukturalnego.

Obszar wystawienniczy powiększył się o 60% w porównaniu do zeszłego roku, a ponad 90% stoisk zostało przystosowanych zgodnie ze specyfikacjami wystawców. Wystawa obejmuje cztery główne punkty:

  • nacisk na niskoemisyjność i ochronę środowiska: wydarzenie, którego centralnym elementem są ekologiczne technologie, zwraca uwagę na najświeższe innowacje w zakresie czystej energii, ekologicznych praktyk budowlanych, efektywnych energetycznie materiałów, metod oczyszczania ścieków oraz udanego wdrażania koncepcji inteligentnych miast;
  • innowacyjność i przywództwo technologiczne: główny nacisk położono na prezentację robotów budowlanych, inteligentnego sprzętu do detekcji i monitorowania, inteligentnych systemów tworzenia harmonogramów, technologii jazdy autonomicznej, inteligentnych metod budowlanych, nowoczesnych materiałów inżynieryjnych i prefabrykowanych rozwiązań budowlanych;
  • cyfrowe włączenie i inteligentne wsparcie: wszechstronna wystawa rozwiązań z zakresu infrastruktury cyfrowej oraz zastosowań dużych zbiorów danych, przetwarzania w chmurze i internetu rzeczy w międzynarodowych inwestycjach budowlanych; wystawa zaprezentuje najnowsze praktyki w dziedzinie transformacji cyfrowej do zarządzania projektami i rozwoju miast;
  • łączność i sukces dzięki współpracy: zwrócenie uwagi na projekty będące punktami zwrotnymi, które demonstrują globalną łączność infrastrukturalną i udział Chin we wspólnych działaniach budowlanych w krajach i regionach docelowych Inicjatywy Pasa i Szlaku; należą do nich porty, autostrady, mosty, linie kolejowe, lotniska i projekty urbanistyczne, które prezentują możliwości marki „chińskiego budownictwa”.

Tegoroczna wystawa na forum została znacząco ulepszona, opierając się na spektakularnym sukcesie zeszłorocznej edycji. Na wydarzenie przybędzie wyjątkowo silna reprezentacja wystawców i organizacji, w tym również czołowych firm budowlanych w branży, m.in. China Communications Construction, China State Construction Engineering Group i China Railway Construction. Firmy te zyskały renomę dzięki znacznej biegłości technologicznej i umiejętnościom łączenia zasobów. Oprócz nich na wystawę przybędą czołowe firmy telekomunikacyjne i producenci sprzętu, m.in. Huawei, Caterpillar i LiuGong, zajmujące pozycje liderów w zakresie inteligentnych rozwiązań cyfrowych i technologii na rzecz ekologicznych innowacji. Ponadto w wydarzeniu wezmą udział delegacje lokalnych firm zorganizowane przez instytucje samorządowe zajmujące się przedsiębiorczością z kilku prowincji, dodatkowo wzbogacając różnorodność i szczegółowość wydarzenia.

W tym roku przypada 15. rocznica niezwykle udanego Międzynarodowego Forum Inwestycji Infrastrukturalnych w Makau. W ciągu ostatnich 15 lat forum przyciągnęło ponad 30 000 uczestników z całego świata, w tym przeszło 570 na poziomie ministerialnym lub wyższym. Wydarzenie przyspieszyło rozwój ponad 180 międzynarodowych inwestycji infrastrukturalnych, a łączna wartość kontraktów przekroczyła 100 miliardów USD. Wydarzenie odgrywa kluczową rolę we wspieraniu praktycznej współpracy w zakresie inwestycji i budowy obiektów infrastrukturalnych pomiędzy chińskimi przedsiębiorstwami z sektora budowlanego a krajami partnerskimi biorącymi udział w Inicjatywie Pasa i Szlaku.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2444744/image_5013326_31763935.jpg

Źródło: China International Contractors Association

Źródło informacji: PR Newswire

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 24.06.2024, 08:45
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ