Newsletter

Nauka i technologie

Rozszerzenie Tomcat w ISOF

20.10.2022, 08:30aktualizacja: 20.10.2022, 08:30

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Firma HEUTHES wdraża w architekturze systemu ISOF rozwiązanie rozproszonego przetwarzania danych w oparciu o usługi uruchamiane na serwerze aplikacyjnym Tomcat i tworzone w języku Java.

Nowe rozwiązanie w pierwszej kolejności zostało wykorzystane przy rozwoju sprzęgu systemu ISOF z platformą danych statystycznych API GUS. Wykorzystując jeden z udostępnionych w niej systemów, API REGON, Kontrahenci w systemie ISOF zostaną w dalszej kolejności zasileni na bieżąco aktualizowanym zbiorem informacji o podmiotach gospodarki narodowej prowadzonym w centralnej bazie danych REGON.

Z kolei powiązanie z biblioteką Quartz, która służy do definiowania zadań i ich uruchamiania zgodnie ze zdefiniowanym kalendarzem umożliwi tworzenie harmonogramów dla zadań wykonywanych cyklicznie takich jak: pobieranie poczty z serwerów pocztowych do DMS, obsługa raportów offline o dużej złożoności, aktualizowanie danych kontrahentów i filtrów antyspamowych.

Ponadto pozwoli to na przeniesienie różnych serwisów i usług, obecnie rozwijanych w ramach systemu ISOF, na serwer aplikacyjny Tomcat i uniezależnienie ich od rozwoju własnego serwera aplikacyjnego HDB, czy kolejnych wersji systemu ISOF. Ułatwi to elastyczne dostosowywanie się do specyficznych wymagań użytkowników, jak również wprowadzi łatwość w aktualizacji serwera HDB do nowych wersji Java, czy poszczególnych funkcjonalności (np.: generowanie plików PDF) do najnowszych wersji bibliotek. Rozproszenie przetwarzania umożliwi również łatwe balansowanie obciążenia serwerów i możliwość szybkiego zwiększania ich mocy obliczeniowej.

Część powyższych procesów pojawi się jeszcze w 2022 r., a reszta w I kw. 2023.

Więcej informacji na stronie www.isof.pl.

Źródło informacji: HEUTHES Sp. z o.o.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 20.10.2022, 08:30
Źródło informacji HEUTHES Sp. z o.o.
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.