Pobierz materiał i Publikuj za darmo
12 i 13 czerwca w warszawskim Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO XXI odbędzie się szósta edycja wydarzenia Perspektywy Women in Tech Summit. To największa w Europie konferencja dla kobiet ze świata IT i technologii. Organizatorzy spodziewają się nawet 8 tys. uczestniczek.
Kalendarz wydarzenia jest wypełniony licznymi wykładami, warsztatami, sesjami mentoringowymi oraz spotkaniami rekrutacyjnymi. Tematem przewodnim będzie tech-life balance, czyli zadbanie o to, by technologia była dla nas jak najbardziej przyjazna.
W trakcie wydarzenia będzie można po raz pierwszy w Polsce zobaczyć komputer kwantowy. Jednak prawdziwym magnesem dla wielu uczestniczek są gościnie specjalne - topowe naukowczynie, inżynierki, liderki, startuperki oraz ekspertki z największych światowych firm.
Największe umysły technologiczne
Organizatorzy zadbali o największe nazwiska. Wśród gości specjalnych pojawi się m.in. prof. Margot Gerritsen ze Stanfordu - założycielka globalnego ruchu „Women in Data Science”. Towarzyszyć jej będzie Clara Nellist - słynna influencerka naukowa i fizyczka cząstek elementarnych w CERN.
Na uwagę zasługuje również spotkanie z Gitanjali Rao, najlepszą młodą naukowczynią w Ameryce i światową promotorką programu nauczania STEM. Na Perspektywach Women in Tech Summit pojawi się także prof. Christiane Floyd - pierwsza w historii profesorka informatyki w Niemczech, twórczyni podstaw otwartego oprogramowania.
Najlepsze polskie specjalistki
Podczas Perspektyw Women in Tech Summit głos zabiorą również najlepsze polskie specjalistki, które od wielu lat tworzą świat IT i technologii. Na szczególną uwagę zasługuje wykład Ewy Kondery - Executive Director, Global ServiceNow Go To Market Leader w EY GDS. To liderka transformacji w branży technologicznej. Dzięki ponad 25-letniemu doświadczeniu zawodowemu od 2000 roku stoi na czele zarządzania zespołami w globalnych przedsiębiorstwach IT. 12 czerwca o godzinie 12:05 na Tech Stage 1 odpowie na pytanie, dlaczego potrzebujemy więcej kobiet w biznesie technologicznym i cyfrowym.
„Globalny deficyt talentów IT jest palącym problemem” - zauważa Ewa Kondera. „Do 2030 roku ponad 85 milionów stanowisk pracy w branży IT może pozostać nieobsadzonych ze względu na niedobór wykwalifikowanych pracowników. Jednocześnie odsetek kobiet w IT utrzymuje się na tym samym niskim poziomie, a nawet maleje. Tymczasem badania pokazują, że zróżnicowane zespoły radzą sobie lepiej. Podczas Perspektyw Women in Tech Summit odkryjmy, jak uwolnić cały potencjał kobiet w świecie technologii, aby wypełnić tę ogromną lukę” - dodaje.
Zapisy na szóstą edycję Perspektywy Women in Tech Summit trwają na stronie internetowej: https://womenintechsummit.pl/join-the-event.
Organizatorem Summitu jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy.
Źródło informacji: EY GDS
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 28.05.2024, 08:00 |
Źródło informacji | EY GDS |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Meteorolog: my, ludzie, mamy wpływ na klimat, ale dobrze, że nie możemy wpływać na pogodę PAP
W atmosferze Ziemi gromadzi się energia zdolna zatapiać miasta, zrównywać budynki z ziemią, zrzucać na każdy metr kwadratowy hektolitry wody. Choć kontrolowanie pogody może się wydawać kuszące - dobrze, że ludzie tego nie umieją. Taka władza mogłaby być używana nieodpowiednio - powiedział PAP meteorolog dr Dariusz Baranowski.- 23.11.2024, 08:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Nauka w Polsce
-
Image
Dr Paulina Legutko-Kobus z SGH: planowanie przestrzenne umożliwia ochronę krajobrazu PAP
Samorządy mają wiele narzędzi do ochrony krajobrazu, pytanie - czy potrafią je wykorzystywać? - zauważa dr Paulina Legutko-Kobus, kierowniczka Zakładu Polityki Regionalnej i Lokalnej Szkoły Głównej Handlowej. „Jako kluczowe narzędzie wymieniane są instrumenty planowania przestrzennego” - mówi ekspertka.- 22.11.2024, 15:22
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Offshore Wind Poland 2024: od słów do czynów - będą nowe obszary pod rozwój następnej fazy offshore PAP
Zimą pierwsze spółki wychodzą z budową na morze, a rząd zapowiada wytyczenie kolejnych obszarów na Bałtyku pod następną fazę rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, poza dwiema już realizowanymi. „Powstaje raport o stanie zagospodarowanie obszarów morskich, który da nam podstawy do merytorycznej decyzji o wyznaczeniu nowych obszarów dla rozwoju morskich farm wiatrowych na Bałtyku” - zadeklarował Arkadiusz Marchewka, wiceminister infrastruktury na Konferencji Offshore Wind Poland.- 22.11.2024, 12:56
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom