Pobierz materiał i Publikuj za darmo
W szkołach podstawowych w całej Polsce startuje Akademia Łowców Odpadów. To szeroko zakrojony projekt edukacyjny, skierowany do uczniów klas 1-3, w ramach którego będą zdobywać wiedzę na temat wpływu odpadów na środowisko. Program angażujący najmłodszych poprzez zabawę i interaktywne zajęcia ma na celu budowanie pozytywnych nawyków, które zostaną z nimi na długo. Szkoły uczestniczące w Akademii Łowców Odpadów otrzymały pakiety bezpłatnych materiałów edukacyjnych. Mają także możliwość korzystania z platformy edukacyjnej lowcyodpadow.pl z filmami, zagadkami i grami edukacyjnymi.
Nauka poprzez zabawę
W ramach Akademii ponad 36 000 uczniów weźmie udział w inspirujących lekcjach, poświęconych tematyce związanej z odpadami. Dzieci dowiedzą się, jakie zagrożenie stwarza brak segregacji czy pozbywanie się ich w nieprawidłowy sposób. Poznają też zalety produktów wielokrotnego użytku, takich jak torby materiałowe, których wykorzystywanie znacząco zmniejsza ilości zużywanych zasobów. Program oferuje szkołom bezpłatne materiały edukacyjne, w tym scenariusze zajęć z kartami pracy dla nauczycieli, plansze edukacyjne, konkursy edukacyjne z nagrodami, a także filmy i gry edukacyjne.
„Akademia Łowców Odpadów stanowi odpowiedź na jedno z największych wyzwań, z jakimi współcześnie się mierzymy. Co roku zauważamy tendencję wzrostową w kontekście ilości wytwarzanych odpadów. W 2023 roku każdy Polak wytworzył ich średnio 357 kg, co daje wynik aż o 15 kg wyższy niż zaledwie trzy lata wcześniej. Edukacja ekologiczna jest kluczowym narzędziem, które może pozwolić na zmianę tych niepokojących wartości. Wierzymy, że właśnie poprzez budowę odpowiednich nawyków już u najmłodszych, możemy przyłożyć się do wychowania świadomego, odpowiedzialnego za środowisko pokolenia” - mówi Patrycja Sopalska, dyrektor komunikacji i marketingu, PreZero Polska.
Zajęcia zostały zaprojektowane w sposób, który pozwoli najmłodszym odkrywać, jak ważne jest prawidłowe zarządzanie odpadami. Uczestnictwo w Akademii to nie tylko nauka teorii, lecz także możliwość eksperymentowania i zdobywania praktycznych umiejętności, które uczniowie będą mogli później wykorzystać w codziennym życiu.
„Lekcje, które przygotowaliśmy w ramach Akademii Łowców Odpadów, pozwolą dzieciom, ale też i ich rodzinom, zrozumieć istotę gospodarki odpadowej. Uczniowie doświadczą, jak segregować odpady, kompostować je, a także tworzyć przedmioty z materiałów z recyklingu. Dowiedzą się także, co dzieje się odpadami po ich odbiorze, w jaki sposób są przetwarzane i dlaczego wypracowanie prawidłowych nawyków u każdego z nas jest kluczowe w aspekcie ochrony środowiska i gospodarki cyrkularnej. Wierzymy, iż dzięki angażującym i inspirującym zajęciom, zdobyta wiedza zostanie z nimi na długo” - mówi Patrycja Sopalska, dyrektor komunikacji i marketingu, PreZero Polska.
Eko Rywalizacja w szczytnym celu
Dodatkową atrakcją dla najmłodszych będą Eko Rywalizacje pomiędzy szkołami. Za przygotowywane zadania i prace plastyczne klasy będą zdobywać Eko Punkty. Placówki, które zbiorą ich najwięcej, mogą liczyć na atrakcyjne nagrody, takie jak pomoce dydaktyczne, gry planszowe czy warsztaty ekologiczne ze ścieżką edukacyjną dla całej szkoły. Organizatorzy akcji zapowiadają również, że tej wiosny uczniowie mogą spodziewać się wielkiej niespodzianki, którą dzieci zapamiętają na długo. Co to będzie? Szkoły poznają szczegóły na początku przyszłego roku.
Tegoroczna Akademia Łowców Odpadów to pierwsza edycja akcji organizowanej przez PreZero i partnera programu - Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań.
Więcej informacji na www.lowcyodpadow.pl, a także na https://www.facebook.com/groups/855842523377581
PreZero Polska to międzynarodowa firma świadcząca usługi w zakresie gospodarowania odpadami i ochrony środowiska. Koncentruje się na innowacyjnych rozwiązaniach w zakresie gospodarowania odpadami, recyklingu oraz ochronie zasobów naturalnych, kładąc duży nacisk na zrównoważony rozwój i gospodarkę o obiegu zamkniętym. PreZero angażuje się w liczne projekty edukacyjne i kampanie proekologiczne, które mają na celu podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa oraz promowanie odpowiedzialnych zachowań związanych z odpadami. Dzięki zrównoważonym działaniom z powodzeniem realizuje swój nadrzędny cel, jakim jest więcej recyklingu i mniej odpadów.
Źródło informacji: PreZero
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
| Data publikacji | 06.11.2024, 11:20 |
| Źródło informacji | PreZero |
| Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Projekt doktoranta z Polski zwyciężył w światowym finale prestiżowego Konkursu Nagroda Jamesa Dysona 2025
W tegorocznej edycji triumfowało urządzenie do monitorowania jakości wody, oparte na sztucznej inteligencji i zaprojektowane przez Filipa Budnego, inżyniera z Politechniki Warszawskiej. Nagrodę zdobyła także innowacyjna klawiatura dla osób z chorobą Parkinsona, autorstwa Alessandry Galli z Włoch.- 05.11.2025, 12:03
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Dyson
-
Image
Krynica Forum 2025: do walki z suszą Małopolska potrzebuje małych zbiorników retencyjnych PAP
Zwiększenie retencji wód, rozbudowa zintegrowanych sieci wodociągowych, powstanie małych elektrowni wodnych oraz stworzenie specjalnego funduszu na tego typu działania - to sposoby na poprawę sytuacji hydrologicznej w Małopolsce, ale też w całym kraju, które wskazywali uczestnicy panelu „Małopolska adaptuje się do zmian - zintegrowane podejście do gospodarki wodnej”, który odbył się podczas Krynica Forum 2025.- 31.10.2025, 13:58
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
PKP Intercity przybliża Jana Czochralskiego - twórcę procesu produkcji układów scalonych PAP
PKP Intercity wraz z fundacją „Nauka. To Lubię” z okazji jubileuszu 140. urodzin Jana Czochralskiego przybliżą wynalazki polskiego naukowca pasażerom kolei. W ramach działań lokomotywa EU200 Griffin zyskała nową szatę graficzną z wizerunkiem Jana Czochralskiego.- 31.10.2025, 12:06
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ