Newsletter

Nauka i technologie

SCTE wprowadza dwa odnowione certyfikaty w zakresie infrastruktury szerokopasmowej

07.04.2021, 16:45aktualizacja: 07.04.2021, 17:14

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Zmiany umożliwią przygotowanie techników instalacji kablowych do montażu najnowszych usług dla mieszkańców i rozwiązywania problemów z tym związanych.

EXTON, Pensylwania, 7 kwietnia 2021 r. /PRNewswire/ -- SCTE, czołowa organizacja zajmująca się nauką stosowaną w branży telekomunikacji kablowej, ogłosiła istotne aktualizacje w swoich uznanych w całym kraju programach certyfikacji instalatora infrastruktury szerokopasmowej (Broadband Premise Installer, BPI) i technika infrastruktury szerokopasmowej (Broadband Premises Technician, BPT).

„Nowe moduły w zakresie infrastruktury szerokopasmowej uwzględniają najnowsze rozwiązania w zakresie usług dla mieszkańców w ramach bardziej interaktywnego systemu nauki. W miarę jak nasz świat staje się coraz bardziej połączony, inwestowanie w wykwalifikowaną kadrę będzie stanowić kluczowy czynnik w zakresie utrzymania trwałości i wysokiej jakości w całej branży - powiedział Robin Fenton, wiceprezes ds. członkostwa i nauczania w SCTE. - Co więcej, zdanie przez każdego technika egzaminu certyfikacyjnego opartego o kompetencje poprawi doświadczenia klientów związane z wizytami techników i pozwoli większej liczbie pracowników wstąpić na ścieżkę realizacji inteligentnych domów przyszłości”.

Certyfikacja BPI jest przeznaczona dla początkujących techników zainteresowanych pracą operatora, wykonawcy lub producenta instalacji kablowych i stanowi potwierdzenie umiejętności w zakresie instalacji podstawowych usług telekomunikacyjnych dla mieszkańców (obraz, głos i dane). Odpowiednia seria szkoleń BPI składa się z trzech kursów skoncentrowanych na podstawach bezpieczeństwa, obsługi klienta i instalacji. Wersja hiszpańska zostanie opublikowana jeszcze w tym roku.

Certyfikacja BPT potwierdza zdolności doświadczonego technika w zakresie rozwiązywania typowych problemów w tym zakresie. Trzy kursy składające się na serię BPI stanowią również bazę dla czteroczęściowej serii BPT. Serię szkoleń BPT zamknie czwarty interaktywny kurs dotyczący podstaw rozwiązywania problemów z hybrydowymi sieciami wykorzystującymi medium światłowodowe i pasywnymi sieciami optycznymi, na których opierają się usługi dla mieszkańców, w tym Wi-Fi, sieci domowe, MoCA i urządzenia typu untethered. Po ukończeniu kursów z serii BPI lub BPT uczestnicy będą gotowi do podejścia do stosownego egzaminu certyfikacyjnego.

Serie szkoleń BPI i BPT organizowane przez SCTE dostępne są jako prowadzone przez instruktorów na miejscu kursy typu boot camp oraz jako realizowane we własnym tempie kursy internetowe w nowym systemie zarządzania nauczaniem (LMS) uruchomionym we wrześniu 2020 r. Nowy LMS oferuje rozszerzone funkcje analityczne, usprawnioną nawigację, tablicę wyników opartą o koncepcję grywalizacji i inne możliwości. Obie serie szkoleń wykorzystują technologię CORTEX NetworkSims™ 3D do symulacji fizycznego szkolenia i demonstrują koncepcję z ebooków w rzeczywistych scenariuszach oraz w ramach mobilnych wyzwań VirtuGame™, aby angażować uczestników i usprawniać proces zapamiętywania.

„Innowacje i wdrożenia powinny iść ze sobą w parze. Największą siłą branży kablowej są ludzie, a SCTE z dumą angażuje się w przekazywanie naszym kolegom i koleżankom z branży umiejętności, które pozwolą na ich osobisty rozwój, a samej branży pomogą zrealizować obietnicę zaawansowanej łączności” - dodał Fenton.

Program uczenia się i rozwoju (L&D) firmy SCTE został zaprojektowany dla techników z branży kablowej na każdym poziomie zaawansowania. Obejmuje on ponad 1000 modułów nauczania, 12 certyfikatów branżowych, webinaria na żywo i na żądanie oraz instytuty przywództwa oferowane dzięki Dartmouth College i Georgia Institute of Technology. Odbywające się w dniach 11-14 października 2021 w Atlancie, targi SCTE•ISBE Cable-Tec Expo® po raz kolejny zaoferują możliwości uczenia się i rozwoju w zakresie innowacyjnych strategii szkolenia osób dorosłych oraz doroczne Fall Technical Forum, obejmujące warsztaty edukacyjne prowadzone przez najlepszych ekspertów z branży.

SCTE

SCTE kreuje przyszłość łączności już dziś. Dzięki przywództwu technologicznemu i innowacjom SCTE jest liderem nauk stosowanych w branży telekomunikacji kablowej od ponad pół wieku. Jako organizacja typu not-for-profit, SCTE pomaga rozwijać organizacje członkowskie, szkoląc pracowników z myślą o przyszłości i zapewniając liderom możliwość rozmawiania o sprawach, które są naprawdę istotne. SCTE jest organizatorem dorocznych SCTE•ISBE Cable-Tec Expo®, największych targów telekomunikacji kablowej i technologii w obu Amerykach. SCTE jest przedsiębiorstwem zależnym CableLabs®. Więcej informacji na stronie www.scte.org.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1482090/SCTE_Logo.jpg  

Źródło: Society of Cable Telecommunications Engineers (SCTE)

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 07.04.2021, 16:45
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ