Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Duży projekt dla największego singapurskiego banku
SoftServe świadczy usługi doradztwa w zakresie technologii i oprogramowania dla dużych międzynarodowych korporacji i przedsiębiorstw, w tym m.in. tych znajdujących się w Dolinie Krzemowej, Europie, Ameryce Południowej i Azji Południowo-Wschodniej. Grono klientów dynamicznie się powiększa – tylko w roku 2021 dołączyło do niego 33 proc. firm więcej niż w 2020, w tym największy bank w Singapurze. Stąd także otwarcie gdańskiej placówki, która w dużej mierze skupiać będzie inżynierów oprogramowania, wspierających projekt dla singapurskiego banku.
To nie pierwsza taka realizacja SoftServe na rynku Azji Południowo-Wschodniej (APAC). Firma już w 2019 roku zdecydowała się na ekspansję w tym właśnie regionie.
„Szacuje się, że w na koniec roku 2030 branża fintech osiągnie wartość ponad 698 miliardów dolarów i jej roczne tempo wzrostu wyniesie 20 proc. Spośród wszystkich regionów świata, w Azji będzie ono najwyższe, bo w okolicach 22 proc. Rynek APAC jest obecnie największym odbiorcą usług fintechowych na całym globie. Co więcej, jest także pod tym względem bardzo rozwinięty. I wciąż rośnie w ogromnym tempie – mówi John King, prezydent regionu APAC w SoftServe. – Klientami SoftServe z tego regionu są głównie instytucje finansowe, w tym największy i najnowocześniejszy bank singapurski. W dużej mierze realizujemy dla nich projekty z zakresu technologii chmurowych, dlatego poszukujemy specjalistów z tej dziedziny, znających technologie takie jak Python i Java, a także inżynierów DevOps oraz Big Data. Dołączając do naszego zespołu, staną się częścią procesu digitalizacji największych podmiotów finansowych, a także częścią rozwoju innowacyjnych narzędzi fintechowych”.
Nowa przestrzeń biurowa w Olivia Business Centre
SoftServe, międzynarodowa firma IT założona w 1993 roku, z siedzibami głównymi w Austin w Teksasie i Lwowie, na polskim rynku działa od 2014 roku, zatrudniając ponad 1000 osób. I nie zwalnia tempa. W swoim nowym oddziale w gdańskim Olivia Business Centre, do końca 2022 roku zamierza zatrudnić kolejnych 100 specjalistów IT. Firma, będąca oficjalnym partnerem technologicznym m.in. Google Cloud i Amazon Web Services, konsekwentnie realizuje swoją strategię rozwoju – siedziba w Gdańsku jest już 7. placówką firmy w Polsce.
„Dostrzegamy ogromny potencjał w Trójmieście, z Gdańskiem na czele. Jednym z ogromnych atutów tego regionu jest przede wszystkim sieć uczelni wyższych, wśród których znajduje się, m.in. Politechnika Gdańska. Do wkroczenia do jego stolicy zainspirowali nas przede wszystkim wysoko wykwalifikowani specjaliści IT. Ale nie tylko. O naszej decyzji przesądziła także jakość życia i inne jego tempo, którą oferuje Trójmiasto, co pozwala na zachowanie równowagi pomiędzy pracą a życiem prywatnym, i na co w SoftServe zwracamy szczególną uwagę” – mówi Sebastian Drzewiecki, dyrektor zarządzający SoftServe Poland.
Źródło informacji: SoftServe
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
| Data publikacji | 10.05.2022, 15:33 |
| Źródło informacji | SoftServe |
| Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Cyfryzacja jest fundamentem transformacji energetycznej PAP
Technologie przekształcone w nowoczesne rozwiązania informatyczne pozwalają nam budować elastyczność rynku, bilansować zapotrzebowanie na moc i energię, tworzyć systemy predykcji - wskazał Tomasz Bendlewski, wiceprezes zarządu Asseco Poland podczas debaty „Przyszłość energetyczna Polski i rola gazu”, która odbyła się 4 listopada 2025 r. w Centrum Prasowym PAP.- 07.11.2025, 12:14
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt doktoranta z Polski zwyciężył w światowym finale prestiżowego Konkursu Nagroda Jamesa Dysona 2025
W tegorocznej edycji triumfowało urządzenie do monitorowania jakości wody, oparte na sztucznej inteligencji i zaprojektowane przez Filipa Budnego, inżyniera z Politechniki Warszawskiej. Nagrodę zdobyła także innowacyjna klawiatura dla osób z chorobą Parkinsona, autorstwa Alessandry Galli z Włoch.- 05.11.2025, 12:03
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Dyson
-
Image
Krynica Forum 2025: do walki z suszą Małopolska potrzebuje małych zbiorników retencyjnych PAP
Zwiększenie retencji wód, rozbudowa zintegrowanych sieci wodociągowych, powstanie małych elektrowni wodnych oraz stworzenie specjalnego funduszu na tego typu działania - to sposoby na poprawę sytuacji hydrologicznej w Małopolsce, ale też w całym kraju, które wskazywali uczestnicy panelu „Małopolska adaptuje się do zmian - zintegrowane podejście do gospodarki wodnej”, który odbył się podczas Krynica Forum 2025.- 31.10.2025, 13:58
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ