Newsletter

Nauka i technologie

Spółka Discovery Life Sciences wdraża największą w obu Amerykach platformę Olink, która ma wesprzeć zakrojone na szeroką skalę badania na rzecz rozwoju proteomiki i biomarkerów

22.09.2022, 14:56aktualizacja: 22.09.2022, 15:02

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Discovery Life Sciences
PR Newswire/Discovery Life Sciences

HUNTSVILLE, Alabama, 22 września 2022 r. /PRNewswire/ -- Discovery Life Sciences™ (Discovery), spółka specjalizująca się w badaniu próbek biologicznych i biomarkerów (Biospecimen and Biomarker Specialists™), zawarła umowę z firmą Olink Holding AB (publ) (Olink) i obecnie wdraża opartą na technologii Olink®, ale niezależną od Olink największą w obu Amerykach komercyjną platformę, która ma się stać czołowym światowym certyfikowanym dostawcą usług związanych z opracowaną przez Olink technologią Proximity Extension Assay (PEA) unikatową technologią proteomiczną opartą na przeciwciałach. Opracowana przez Olink technologia PEA oraz jej flagowe oprogramowanie Olink Normalized Protein eXpression (NPX), w połączeniu z pozostałymi zdolnościami, jakimi firma Discovery dysponuje w obszarze biomarkerów multiomicznych, zapewnią rynkowi ogólnoświatowy „punkt kompleksowej obsługi”, który będzie wspierał odkrywanie i walidację analiz osocza wykonywanych na dużą skalę i z wykorzystaniem metod proteomicznych, a także gwarantował wysoką specyficzność wszystkich podstawowych dróg przemian biologicznych oraz matryc próbek.

„Opracowana przez Olink technologia PEA to wyjątkowa oparta na przeciwciałach technologia proteomiczna oferująca rozwiązania dla szerokiego zakresu problemów stojących na drodze do rozwoju proteomiki – umożliwia wykrywanie i kwantyfikację białek występujących w niskich i wysokich stężeniach – powiedział dr Michael Pisano, wiceprezes działu proteomiki w spółce. – Firma Discovery jest niezwykle zadowolona, że może poszerzyć oferowaną przez siebie, szeroką gamę usług proteomicznych o tak ważny produkt technologii opracowanej przez Olink i zoptymalizować procesy przyspieszające tworzenie programów w dziedzinie medycyny precyzyjnej na każdym ich etapie i w każdej skali”.

Opracowana przez Olink technologia PEA umożliwia rozpoznanie dwóch rodzajów przeciwciał białek docelowych, a także wysokiej jakości hybrydyzację i detekcję DNA. Technologia Olink PEA oferuje dwa rodzaje odczytu: sekwencjonowanie nowej generacji (ang. new generation sequencing, NGS) oraz ilościową reakcję łańcuchową polimerazy (ang. quantitative polymerase chain reaction, qPCR). Odczyt NGS doskonale sprawdza się w wielkoskalowej analizie biomarkera białek, natomiast odczyt qPCR pozwala na uzyskanie bardziej konkretnego panelu badawczego w większym stopniu związanego z obiektem analizy. Dzięki wykorzystaniu platformy Olink w tym takich narzędzi jak Olink Explore i Signature Q100 pracujący dla spółki Discovery specjaliści w dziedzinie proteomiki mogą zmierzyć stężenie względne niemal 3072 białek znajdujących się w pobranej próbce.

„Analiza biomarkera białka może pomóc w usunięciu luki między genomami i fenotypami, lepiej zrozumieć biologię człowieka czasu rzeczywistego oraz proces rozwoju choroby. Dzięki tak wysokiej, skalowalnej specyficzności, precyzji i czułości technologia Olink PEA wykracza poza ograniczenia, które w poprzednich latach stały na drodze do rozwoju proteomiki – powiedział Jon Heimer, dyrektor generalny Olink. – Cieszymy się, że dzięki tak nowatorskiej i wyjątkowej technologii możemy wesprzeć spółkę Discovery Life Sciences w jej misji, której celem jest ucieleśnienie obietnic, jakie niesie proteomika, oraz pomóc w wykorzystaniu jej potencjału dla dobra klientów z całego świata”.

Spółka Discovery zaoferuje technologię Olink PEA w formie usługi wspieranej platformami i systemami multiomicznymi. Usługi te uzupełnią oferowane przez nią czołowe technologie w dziedzinie badania genomu, biologii komórkowej, a także biomarkerów tkankowych umożliwiające wykonywanie analiz wieloomicznych przynoszących rzetelne informacje i przyspieszających podejmowanie decyzji na etapie opracowywania terapii lekowej i metod diagnostycznych. Spółka Discovery zobowiązała się do opracowywania dalszych innowacji i rozszerzania zdolności wiodącego w branży dostawcy usług w dziedzinie biomarkerów.

Discovery Life Sciences

Discovery Life Sciences to firma specjalizująca się w dziedzinie pobierania materiału biologicznego i biomarkerów™, która jest czołowym dostawcą wysoce scharakteryzowanych materiałów wyjściowych z ludzkich komórek zintegrowanych z multiomicznymi usługami analitycznymi obejmującymi badanie genomu, biomarkerów tkankowych, proteomiki i komórek, ukierunkowanych na przyspieszenie postępów nowych terapii wspieranych przez programy w zakresie biomarkerów i towarzyszących testów diagnostycznych w zakresie nowotworów, chorób zakaźnych i innych rzadkich i złożonych schorzeń.

Za pośrednictwem AllCells, naszego działu zajmującego się opracowywaniem terapii komórkowej i genowej, oferujemy jedną z największych baz dawców, Research Use Only (RUO) oraz bank świeżego i kriokonserwowanego ludzkiego materiału komórkowego o klasie klinicznej (GMP) wspierającego programy terapii komórkowej i genowej na wszystkich ich etapach i o dowolnej skali.

Dzięki ogromnej wiedzy naukowej i innowacyjnemu wykorzystaniu bieżących technologii zespół Discovery współpracuje z klientami i udziela im konsultacji w celu szybszego pokonywania przeszkód i uzyskiwania wyników, aby mogli oni podejmować kluczowe decyzje badawcze i rozwojowe najszybciej na rynku. Nauka do Państwa usług™! Więcej informacji na stronie: dls.com.

Olink

Olink Holding AB (publ) (Nasdaq: OLK) to spółka zajmująca się przyspieszaniem rozwoju proteomiki oraz wspieraniem społeczności naukowej zajmującej się szerokim spektrum chorób w dokonywaniu nowych odkryć i poprawie życia pacjentów. Olink oferuje najważniejszym koncernom farmaceutycznym oraz czołowym instytucjom klinicznym i akademickim platformę produktów i usług umożliwiających pogłębienie bieżącej wiedzy o biologii człowieka, a także wykorzystanie aktywnej i silnie oddziałującej nauki do zbudowania opieki zdrowotnej XXI wieku. Spółka powstała w 2016 r. i prowadzi ugruntowaną działalność w Europie, Ameryce Północnej i Azji. Siedziba Olink mieści się w szwedzkiej Uppsali.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1022478/Discovery_LS_Logo.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1902152/Olink_Logo_for_Distribution_Logo.jpg

Źródło: Discovery Life Sciences

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 22.09.2022, 14:56
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.