Newsletter

Nauka i technologie

Spółka TVN S.A. zakontraktowała dodatkową pojemność na satelicie Eutelsat HOTBIRD

21.10.2021, 09:30aktualizacja: 21.10.2021, 09:38

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

• Wieloletnia umowa wykorzystująca potencjał HOTBIRD na terenie Europy.

• Konsolidacja partnerstwa z kluczowym klientem.

PARYŻ --(BUSINESS WIRE)-- Informacje prawne:

Eutelsat Communications (Paris:ETL) (Euronext Paris: ETL) i TVN S.A. podpisały wieloletnią umowę, dzięki której wiodący polski koncern medialny będzie mógł korzystać z dodatkowych zasobów orbitalnych na flagowym satelicie Eutelsat HOTBIRD na pozycji 13° East.

Umowa ta jest kolejnym krokiem w długoletniej współpracy pomiędzy TVN, jednym z głównych klientów HOTBIRD, a spółką Eutelsat, która towarzyszyła rozwojowi TVN od lat 90. Będzie to wsparcie dla nieustannych wysiłków TVN w celu dalszego podnoszenia jakości oferty na HOTBIRD.

TVN, należący do Grupy Discovery, jest wiodącym prywatnym nadawcą telewizyjnym w Polsce, posiadającym 24 kanały, w tym kanały ogólnodostępne oraz płatne kanały lifestyle’owe, informacyjne, sportowe i filmowe.

Należący do Eutelsat system HOTBIRD jest jednym z najbardziej wszechstronnych systemów satelitarnych w Europie pod względem zasięgu. Zostanie on dodatkowo zoptymalizowany wraz z wejściem do eksploatacji dwóch satelitów HOTBIRD nowej generacji, które mają zostać wyniesione na orbitę w 2022 roku i zastąpią jednostki kosmiczne działające obecnie na pozycji 13° długości wschodniej.

Dyrektor handlowy Eutelsat, Philippe Oliva, komentuje: „Z przyjemnością umacniamy naszą wieloletnią współpracę z TVN, który rozbudowuje swoją ofertę usług premium w Europie. Umowa ta dowodzi znaczenia satelity, jako infrastruktury nadawczej zdolnej do dotarcia do największej liczby odbiorców w Europie, zarówno obecnie, jak i w nadchodzących latach. Podkreśla również niezrównany zasięg pozycji 13° East nad Europą w połączeniu z czołową pozycją rynkową Eutelsatu w polskim krajobrazie nadawczym”.

Krzysztof Kozłowski, dyrektor ds. technologii w Grupie TVN Discovery, dodał: „Jesteśmy podekscytowani, że możemy nadal korzystać z zasobów orbitalnych Eutelsatu, aby wzmocnić dystrybucję naszych usług nadawczych w Polsce, jednym z naszych najważniejszych rynków w Europie. Niezmiernie cieszy nas również fakt, że kontynuujemy naszą współpracę z jednym z najbardziej uznanych operatorów satelitarnych na świecie, która sięga ponad 20 lat wstecz, do momentu uruchomienia naszego pierwszego kanału telewizyjnego w 1997 roku”.

Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications jest jednym z wiodących operatorów satelitarnych na świecie. Wykorzystując międzynarodową flotę satelitów i związaną z nią infrastrukturę naziemną, Eutelsat umożliwia klientom działającym na rynkach wideo, danych, usług rządowych, stacjonarnych i mobilnych usług szerokopasmowych skuteczną komunikację ze swoimi klientami, niezależnie od ich lokalizacji. Około 7000 kanałów telewizyjnych obsługiwanych przez wiodące grupy medialne jest nadawanych przez Eutelsat do miliarda widzów wyposażonych w odbiorniki DTH lub podłączonych do sieci naziemnych. Eutelsat z siedzibą w Paryżu, z biurami i teleportami na całym świecie, angażuje 1200 mężczyzn i kobiet z 50 krajów, którzy są oddani dostarczaniu najwyższej jakości usług.

Więcej informacji o Eutelsat można znaleźć na stronie www.eutelsat.com

Grupa TVN Discovery

Grupa TVN Discovery jest czołowym nadawcą w Polsce, należącym do Discovery, Inc. - międzynarodowego dostawcy realistycznej rozrywki, który oferuje pasjonatom na całym świecie inspirujące, informacyjne i rozrywkowe treści. Grupa TVN Discovery prowadzi obecnie 24 marki kanałów, w tym sieci niekodowane oraz szereg marek płatnej telewizji informacyjnej, lifestyle’owej, sportowej i filmowej. Spółka oferuje również szeroką gamę produktów internetowych, w tym Player - pierwszą w Polsce lokalną i legalnie działającą platformę OTT z ofertą telewizji na żywo i wideo na żądanie. W portfolio nadawcy znajduje się również TVN Media, jedno z największych biur brokerskich reklamy w Polsce. Spółka współpracuje strategicznie z Grupą CANAL+, operatorem wiodącej satelitarnej platformy cyfrowej w Polsce.

Więcej informacji o Grupie TVN Discovery można znaleźć na stronie: www.tvn.pl.

www.eutelsat.com – Obserwuj nas na Twitterze @Eutelsat_SA

Wersja źródłowa na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20211020005565/en/

Źródło: Eutelsat Communications

KONTAKT:

Dla mediów

Joanna Darlington

tel. +33 1 53 98 31 07

e-mail: jdarlington@eutelsat.com

-

Marie Sophie Ecuer

tel. +33 1 53 98 32 45

e-mail: mecuer@eutelsat.com

-

Jessica Whyte

tel. +33 1 53 98 46 21

e-mail: jwhyte@eutelsat.com

Dla inwestorów

Joanna Darlington

tel. +33 1 53 98 31 07

e-mail: jdarlington@eutelsat.com

-

Cédric Pugni

tel. +33 1 53 98 31 54

e-mail: cpugni@eutelsat.com

-

Alexandre Illouz

tel. +33 1 53 98 46 81

e-mail: aillouz@eutelsat.com

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 21.10.2021, 09:30
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ