Newsletter

Nauka i technologie

Spółka Univar Solutions została wyłącznym dystrybutorem składników do preparatów przeciwsłonecznych na bazie tlenku cynku VIZOR® dla klientów z Europy

10.07.2024, 09:23aktualizacja: 10.07.2024, 09:27

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Univar Solutions LLC
PR Newswire/Univar Solutions LLC
Univar Solutions wzbogaca ofertę produktów chroniących przed słońcem, uzupełniając ją o proszki i zawiesiny VIZOR® Super Zinc® do produktów przeciwsłonecznych i z filtrami SPF na dzień.

ROTTERDAM, Holandia, 9 lipca 2024 r. /PRNewswire/ -- Univar Solutions B.V., podmiot zależny Univar Solutions LLC („Univar Solutions" lub „spółka”), czołowy globalny dostawca rozwiązań dla użytkowników specjalistycznych produktów i substancji chemicznych, ogłosił dzisiaj zawarcie z Vizor Sun Holdings Limited (VIZOR) umowy na wyłączną dystrybucję składników preparatów przeciwsłonecznych do klientów z branży kosmetycznej i pielęgnacyjnej. *Proszki i zawiesiny z tlenku cynku firmy VIZOR umożliwią klientom w Europie opracowanie formuł SPF o największej przezroczystości i najwyższym poziomie ochrony z substancjami czynnymi o działaniu przeciwsłonecznym na bazie minerałów.

„Bardzo się cieszymy, że firma VIZOR wybrała Univar Solutions na wyłącznego dystrybutora proszków i zawiesin Super Zinc w Europie. Współpraca nie tylko znacznie poszerza naszą ofertę składników przeciwsłonecznych do kosmetyków upiększających i pielęgnacyjnych, ale także wyraża naszą dbałość o innowacje techniczne - wspierając klientów, którzy do swoich formuł poszukują najwyższej jakości naturalnych składników przyjaznych dla środowiska” - powiedział James Peterson, globalny wiceprezes ds. pielęgnacji w Univar Solutions.

Podczas gdy klienci poszukują najlepszych sposobów na ochronę skóry przed szkodliwymi promieniami UV, Univar Solutions buduje ofertę innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań do produktów przeciwsłonecznych i z filtrem do stosowania na dzień. W ramach partnerstwa z VIZOR Univar Solutions oferuje Super Zinc - nieorganiczne filtry UV o wielkości większej niż nano, a także wsparcie rozwoju aplikacji w Europie, aby wspierać klientów w opracowywaniu nowych produktów z tych składników. Filtry klasy API są wykonane przy użyciu zaawansowanej technologii powlekania i pozwalają uzyskać wyższe SPF przy niższym poziomie zużycia niż obecne komercyjne tlenki cynku. Mniejsza ilość tlenku cynku oznacza mniejsze bielenie kosmetyku, co przekłada się na większą przejrzystość nawet na najciemniejszej skórze.

„Proszki i zawiesiny z tlenku cynku VIZOR, poparte opatentowaną technologią, zapewniają najwyższy poziom SPF w branży i wyjątkową estetykę. Ten przełom umożliwia producentom tworzenie przezroczystych, luksusowych produktów przy użyciu cząstek o wielkości większej niż nano” - powiedział Yannick Rigg, założyciel VIZOR.

Dzięki stuletniemu doświadczeniu w zakresie składników i dystrybucji wyspecjalizowany zespół Univar Solutions ds. kosmetyków upiększających i pielęgnacyjnych wspiera klientów w zakresie ochrony przeciwsłonecznej, pielęgnacji skóry i kosmetyków upiększających, oferując dostosowane produkty, usługi i zrównoważone rozwiązania. Firma ściśle współpracuje z klientami i dostawcami na każdym etapie, oferując globalną sieć transportową, rozwiązania w zakresie łańcucha dostaw oraz opracowywania produktów i wsparcie marki w centrach rozwiązań ze specjalistycznymi laboratoriami kosmetyków upiększających i pielęgnacyjnych w Wersalu we Francji i Essen w Niemczech.

Wiele z dzisiejszych innowacyjnych podejść do zrównoważonego piękna stawia na pierwszym miejscu ochronę środowiska, a filtry Super Zinc zostały uznane za bezpieczne dla gatunków wodnych na podstawie testów ekologicznych. Dowiedz się więcej o ekologicznych składnikach kosmetyków upiększających i pielęgnacyjnych i rozwiązaniach Univar Solutions.

*Umowa nie obejmuje Andory, Austrii, Niemiec, Islandii, Liechtensteinu, Malty, Czarnogóry, Polski i Szwajcarii

Univar Solutions

Univar Solutions jest czołowym globalnym dystrybutorem substancji chemicznych i składników specjalnego przeznaczenia, którego oferta obejmuje najwyższej klasy produkty od najlepszych światowych producentów. Dzięki największej w branży prywatnej flocie transportowej i technicznym zespołom sprzedażowym, niezrównanej wiedzy fachowej z zakresu logistyki, dogłębnej znajomości rynku i regulacji oraz wiedzy na temat opracowywania formuł i receptur, a także najlepszym narzędziom cyfrowym, Spółka jest dobrze przygotowana do oferowania dostosowanych do potrzeb klientów rozwiązań i usług rozszerzonych na potrzeby wielu zróżnicowanych rynków, branż i zastosowań. Realizując cel zapewniania społecznościom zdrowia, żywności, czystości i bezpieczeństwa, Univar Solutions angażuje się w pomaganie klientom i dostawcom we wprowadzaniu innowacji i skupieniu na wspólnym wzroście. Więcej informacji na stronie univarsolutions.com.

Wypowiedzi i informacje prognozujące

Niniejszy komunikat zawiera „wypowiedzi prognozujące” w rozumieniu obowiązujących przepisów dotyczących finansowych i operacyjnych aspektów działalności spółki. Wypowiedzi prognozujące na ogół mogą być zidentyfikowane dzięki takim określeniom jak „uważa", „oczekuje”, „może”, „będzie”, „powinien”, „mógłby”, „zabiega (o coś)”, „zamierza”, „planuje”, „szacuje”, „przewiduje” lub określeniom o porównywalnym znaczeniu. Wszystkie wypowiedzi prognozujące zawarte w niniejszym komunikacie prasowym charakteryzują się tym zachowującym ostrożność językiem.

Wypowiedzi prognozujące podlegają znanym i nieznanym czynnikom ryzyka i niepewności, z których wiele może być poza kontrolą spółki, co może skutkować niezrealizowaniem oczekiwań lub w inny sposób istotnie i niekorzystnie wpłynąć na działalność spółki, jej sytuację finansową, wyniki działalności lub przepływy pieniężne. Chociaż wypowiedzi prognozujące opierają się na założeniach, które kierownictwo uważa za uzasadnione, spółka ostrzega, że wypowiedzi prognozujące przedstawione w niniejszym komunikacie nie stanowią gwarancji przyszłych zdarzeń lub wyników, a rzeczywiste zdarzenia lub wyniki mogą znacznie różnić się od tych przedstawionych lub sugerowanych przez wypowiedzi prognozujące zawarte w niniejszym komunikacie. Dodatkowe informacje dotyczące czynników, które mogą mieć wpływ na spółkę, można znaleźć w ostatnim raporcie rocznym spółki i innych raportach finansowych, w tym w informacjach zawartych pod nagłówkiem „Czynniki ryzyka”. Wszelkie wypowiedzi prognozujące odzwierciedlają stanowisko spółki aktualne na dzień publikacji niniejszej informacji prasowej i nie powinny być traktowane jako stanowisko spółki w terminie późniejszym, przy czym spółka nie zobowiązuje się do ich aktualizacji, chyba że prawo stanowi inaczej.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2457043/Univar_VIZOR_Super_Zinc_powders.jpg

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2457044/Univar_Solutions_Vizor.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1094780/UnivSol_Logo.jpg 

Źródło: Univar Solutions LLC

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 10.07.2024, 09:23
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ