Newsletter

Nauka i technologie

STL wprowadza programowalny system FTTx oparty na VMWare dla łączności szerokopasmowej

22.12.2021, 08:26aktualizacja: 22.12.2021, 08:30

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

STL
STL

BOMBAJ, Indie, 22 grudnia 2021 r. /PRNewswire/ -- STL (NSE: STLTECH), czołowy integrator sieci cyfrowych, ogłosił powszechną dostępność technologii programowalnego systemu FTTx (pFFTx), zdefiniowanego programowo, otwartego i podlegającego dezagregacji rozwiązania, które sprawi, że sieci światłowodowe staną się wysoce inteligentne i responsywne. Rozwiązanie to zostało już wprowadzone na platformę WMWare Telco Cloud Infrastructure 2.0 Open Stack Edition. STL jest pionierem w dziedzinie łączności światłowodowej od 25 lat. Wraz z wejściem tego rozwiązania na rynek, STL wprowadza zdefiniowane programowo tworzenie sieci światłowodowych na dużą skalę do sieci domowych, komórek radiowych i sieci firmowych.

Wraz z rozwojem zaawansowanych aplikacji konsumenckich sieci muszą charakteryzować się dużą skalowalnością i zwinnością, przy równoczesnym minimalizowaniu opóźnień i zapewnieniu inteligentnych rozwiązań na urządzeniach brzegowych. Dostawcy usług muszą spełnić te wymagania, jak również uzyskać dostęp do kontroli nad całą siecią na żądanie. Przełomowe rozwiązanie pFTTx opracowane przez STL, z wieloma elementami wprowadzonymi w branży po raz pierwszy, umożliwia zastosowanie sieci natywnych dla chmury (cloud-native) z otwartym interfejsem poprzez oddzielenie oprogramowania od warstwy sprzętowej. Najważniejsze korzyści, które przynosi rozwiązanie pFTTx to skalowalność, krótszy czas wprowadzenia na rynek, obniżenie całkowitego kosztu posiadania (TCO) i zapewnienie klientom lepszych doświadczeń.

Ponadto technologia STL pFTTx oparta na VMWare może być innowacyjnym rozwiązaniem dla wyzwania związanego z rentownością budowy sieci na obszarach wiejskich, tym samym dając obietnicę szerokopasmowej sieci o przepustowości mierzonej w gigabitach na obszarach pozbawionych tej możliwości i zmiany życia miliardów ludzi.

Przemawiając podczas premiery pFTTx, Gaurav Agarwal, starszy dyrektor ds. klientów korporacyjnych i rządowych w VMware India, powiedział: „Cieszymy się na partnerstwo z STL w zakresie ich oferty pFTTx. Rozwiązanie pFTTX od STL jest certyfikowane na platformie VMware Telco Cloud i jest idealną technologią przewodowego dostępu do sieci dla przedsiębiorstw, którym pomoże w wykorzystaniu Chmury VMware i aplikacji opartych na mikrousługach. Z pFTTx, klienci mogą wdrożyć standard XGS-PON z zastosowaniem oprogramowania VMware, uruchamiając wirtualną infrastrukturę dla głównych zasobów firmowych w chmurze”.

Komentując wprowadzenie rozwiązania pFTTx, Chris Rice, dyrektor generalny ds. rozwiązań dostępu w STL, powiedział: „pFTTx jest rozwiązaniem dostępu do sieci opartym na technologii chmury, które w dużym stopniu przyczyni się do udoskonalenia modeli biznesowych dostawców usług sieciowych. Dzięki platformie chmurowej VMWare pFTTx staje się platformą, która stanowi wsparcie dla wprowadzenia standardu XGS-PON i integracji z aplikacjami stron trzecich w celu poprawy jakości doświadczeń konsumenta (QoE - Quality of Experience) i wydajności sieci. Pomaga to klientom w poprawie wskaźników całkowitego kosztu posiadania, zyskaniu nowych źródeł przychodów i zwiększeniu efektywności operacyjnej”.

STL

STL to czołowy w branży integrator sieci cyfrowych, który skutecznie wspiera operatorów telekomunikacyjnych, firmy chmurowe, sieci obywatelskie i największe przedsiębiorstwa w dostarczaniu udoskonalonych doświadczeń swoim klientom. Dowiedz się więcej. Skontaktuj się z nami.

stl.tech |Twitter | LinkedIn | YouTube

Logo: https://mma.prnewswire.com/media/876464/Sterlite_Technologies_STL_New_Logo.jpg

Fotografia: https://mma.prnewswire.com/media/1713482/STL_s_VMware_powered_pFTTx.jpg

Źródło: Sterlite Technologies Ltd. (STL)

KONTAKT:

Relacje z mediami:

Khushboo Chawla

tel. +91. 9711619114

e-mail: khushboo.chawla@stl.tech

Kontakt z agencją:

Guneet Kaur

tel. +91. 8968909392

e-mail: Guneet.kaur@genesis-bcw.com

Relacje z inwestorami:

Pankaj Dhawan

tel. +91. 8130788887

e-mail: pankaj.dhawan@stl.tech

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 22.12.2021, 08:26
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ