Newsletter

Nauka i technologie

Strefa Rozwoju Zaawansowanych Technologii Przemysłowych w Xianyang poświęci dziesięć lat na zbudowanie nowoczesnego miasta opartego na sojuszu przemysłu i urbanizacji

16.08.2022, 14:58aktualizacja: 16.08.2022, 15:01

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

XIANYANG, Chiny, 16 sierpnia 2022 r./PRNewswire/ -- 30 lipca w Strefie Rozwoju Zawansowanych Technologii Przemysłowych w Xianyang, położonym w prowincji Shaanxi, zwieszono wiechę na budynku biurowym należącym do fabryki podłoży szklanych G8.5+. Budynek ten oraz 14 innych, aktualnie w budowie, jest częścią tętniącego życiem placu budowy.

Strefę Rozwoju Zaawansowanych Technologii Przemysłowych Xianyang założono w 1992 r., a w 2012 r. zmodernizowano do poziomu krajowej strefy zaawansowanych technologii przemysłowych. Według danych komitetu administrującego stref, w latach 2012-2020 na obszarze tym zaszły ogromne zmiany urbanistyczne i daleko posunięty rozwój gospodarczy.

Przez ostatnią dekadę, wartość przemysłowa Strefy wzrosła z 8,12 mld juanów w 2012 r. do 80,7 mld juanów w 2021 r., niemal dziesięciokrotnie, a łączna wartość importu i eksportu wzrosła ze 190 mln juanów w 2012 r. do 20,23 mld juanów w 2021 r., niemal stukrotnie. W 2021 r., Strefa uplasowała się na 84 miejscu wśród 169 krajowych stref opracowujących zaawansowane technologie przemysłowe.

W ostatnim dziesięcioleciu działalność Strefy koncentrowała się przede wszystkim wokół czterech wiodących gałęzi przemysłu - produkcji monitorów elektronicznych, najwyższej jakości sprzętu i wyposażenia, produktów biomedycznych oraz nowych tworzyw kompozytowych. Jeśli chodzi o branżę monitorów elektronicznych, których produkcję prowadzi się na linii do produkcji paneli LCD CEC 8.6-generacji, w Strefie działa około 40 przedsiębiorstw z rynku wyższego i niższego szczebla, między innymi TPV i Honing. W Strefie utworzono klaster przemysłowy o wartości sięgającej 100 mld juanów. Jeśli chodzi o produkcję najwyższej jakości sprzętu i wyposażenia, w Strefie funkcjonuje blisko 30 przedsiębiorstw, spośród których warto wspomnieć o Letin Automobile, stanowiącym część klastra przemysłowego o wartości 50 mld juanów. W Strefie funkcjonuje również ponad 50 spółek farmaceutycznych obsługujących branżę produktów biomedycznych, w tym Buchang Pharmaceutical i Xiuzheng Pharmaceutical. Strefa planuje zbudowanie bio-miasta, którego działalność koncentrowałaby się przede wszystkim na badaniach i rozwoju w dziedzinie biofarmaceutyków, między innymi komórek macierzystych i odczynników do diagnostyki in vitro, a która, jak się przewiduje, pozwoli na stworzenie klastra przemysłowego o wartości 50 mld juanów. Jeśli zaś chodzi o branżę nowych tworzyw kompozytowych, zapewniającą przede wszystkim tworzywa kompozytowe wykorzystywane w produkcji uszczelek dla sektora aeronautyki, w strefie działa ponad 80 przedsiębiorstw z tej branży, w tym Tiancheng Aerospace będące częścią klastra przemysłowego o wartości 10 mld juanów.

W ostatnim dziesięcioleciu strefę przekształcono z terenu rolniczego w nowe, silnie uprzemysłowione miasto oferujące godne warunki życia i miejsca pracy. Strefa, pełniąca funkcję istotnej siły napędowej wzrostu gospodarczego, jest najbardziej obiecującą strefą przemysłową w północnozachodniej części Chin.

Źródło: Administration Committee of Xianyang High-Tech Industrial Development Zone

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 16.08.2022, 14:58
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.