Newsletter

Nauka i technologie

Suwerenność cyfrowa – utopia czy realna szansa?

21.01.2022, 15:27aktualizacja: 21.01.2022, 15:31

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Jak duży mają wpływ media internetowe na funkcjonowanie współczesnych społeczeństw i państw? Czy Unia Europejska ma szansę być suwerenna cyfrowo, a może to utopia?

Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć wspólnie podczas dyskusji pomiędzy światem polityków i ekspertów, która odbędzie się 25 stycznia 2022, w godz. 10:00-13:00 w Centrum Prasowym PAP przy ul. Brackiej 6/8 w Warszawie.

Na debatę „Suwerenność cyfrowa – utopia czy realna szansa?” ma zaszczyt państwa serdecznie zaprosić Ośrodek dialogu i analiz THINKTANK.

Scentralizowany świat globalnego internetu zdominowany przez „bigtechy” wymaga dyskusji o roli państw i pojęciu suwerenności. Na ile możemy działać współzależnie z innymi krajami, a na ile budować potencjał niezależności w Europie i jej poszczególnych krajach, m.in w Polsce.

Świat cyfrowy to obszar infrastruktury i usług, których konsumentami jesteśmy. Wiele mówi się o bezpieczeństwie sieci fizycznej, ale równie istotne są kwestie bezpieczeństwa aplikacji i mediów społecznościowych, z których korzystamy.

Czy jest już właściwy moment na rozmowę o granicach wolności dostawców i kreatorów treści? 

Proponujemy rozmowę o suwerenności cyfrowej jako jednej z wartości, o której dziś się coraz więcej mówi.

Uprzejmie prosimy o potwierdzenie swojego udziału poprzez formularz rejestracyjny dostępny pod LINKIEM.

KONTAKT:

Michał Smagowicz

tel. kom. +48 502 036 668

e-mail: msmagowicz@think-tank.pl

Źródło informacji: ThinkTank

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 21.01.2022, 15:27
Źródło informacji ThinkTank
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ