Newsletter

Nauka i technologie

Światowy Młodzieżowy Tydzień Klimatyczny uruchamia oficjalną ogólnodostępną stronę internetową

20.10.2023, 16:40aktualizacja: 20.10.2023, 16:45

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Global Alliance of Universities on Climate
PR Newswire/Global Alliance of Universities on Climate

DUBAJ, ZEA, 20 października 2023 r. /PRNewswire/ -- Oficjalna strona internetowa Światowego Młodzieżowego Tygodnia Klimatycznego („Tydzień”) już działa. Wystosowano apel skierowany do międzynarodowych grup interesariuszy w sprawie rejestracji ich wydarzeń i okazania wsparcia dla działań nowego pokolenia na rzecz klimatu. Zainteresowane osoby i organizacje mogą znaleźć stronę pod adresem: Global Youth Climate Week.

„W ramach Konferencji Narodów Zjednoczonych w Sprawie Zmian Klimatu 2023 (COP28) przeprowadzony zostanie pierwszy globalny przegląd od podpisania Porozumienia paryskiego - powiedziała dr Wang Binbin, wykonawcza sekretarz generalna Światowego Stowarzyszenia Uniwersytetów ds. Zmian Klimatu (Global Alliance of Universities on Climate, GAUC). - Podczas gdy społeczność międzynarodowa przygląda się stanowi naszej planety i wyznacza lepszy kurs ku przyszłości, ważne jest uwzględnienie kluczowej roli młodzieży jako filaru przyszłości o zerowej emisji CO2 i zaproponowanie im wsparcia w podjęciu tego historycznego zobowiązania”.

Odbywające się na tydzień przed każdym szczytem klimatycznym wydarzenia w ramach Tygodnia ukierunkowane są na wniesienie wkładu w globalne zarządzanie klimatem poprzez zapewnienie mechanizmu umożliwiającego nowemu pokoleniu wzmocnienie ich głosu na rzecz klimatu, doskonalenie ich innowacyjnych rozwiązań i przekucie ich działań na rzecz klimatu w rzeczywisty wpływ. Po raz pierwszy zostało zaproponowane przez GAUC Ramowej Konwencji ONZ w sprawie zmian klimatu w styczniu 2022 r. i zainaugurowane przez tę organizację i ponad 100 partnerów z całego świata osiem miesięcy później. Patricia Espinosa, była sekretarz wykonawcza UNFCCC, określiła Tydzień jako „istotny wkład w proces tworzenia UNFCCC”.

Poprzez uruchomienie oficjalnej strony Tygodnia GAUC planuje jeszcze bardziej poszerzyć inkluzywność tego wydarzenia i serdecznie zaprosić wszystkich interesariuszy do dołączenia to tego przedsięwzięcia i przyczynienia się do tej dynamiki poprzez organizację wydarzeń klimatycznych w dniach 20-24 listopada 2023 r. i ich rejestrację na stronie internetowej Tygodnia.

Wprowadzenie młodzieżowych działań na rzecz klimatu na arenę międzynarodową

W oparciu o sukcesy działań podejmowanych przez GAUC na rzecz młodzieży w 2022 r. organizacja ta udoskonaliła swój Program Szkoleniowy dla Liderów „Climate x” poprzez udostępnienie go studentom na całym świecie i ukierunkowanie działań na rzecz klimatu podejmowanych przez ich studentów na Tydzień.

Program Szkoleniowy, w skład którego wchodzi moduł „1+3”, ukierunkowany jest na zachęcenie studentów do wykorzystania wiedzy na temat klimatu do uzyskania namacalnego wpływu na jego stan i dotychczas przyciągnął blisko 1000 studentów z 74 krajów i ok. 400 uczelni, z czego 88% z nich pochodzi z krajów globalnego Południa. W ramach tego modułu „1” odnosi się do kursu online prowadzonego przez ekspertów akademickich, który trwa przez jeden miesiąc w lipcu, a „3” symbolizuje trzy hybrydowe wydarzenia, które studenci muszą ukończyć w okresie od sierpnia do listopada. Studenci, którzy wykażą się umiejętnościami przywódczymi podczas udziału w Programie Szkoleniowym, wejdą w skład Młodzieżowej Delegacji GAUC na szczyt COP 28.

Do momentu uruchomienia oficjalnej strony Tygodnia studenci już zorganizowali niemal 200 wydarzeń w swoich lokalnych społecznościach, wywierając wpływ na około 20 000 ludzi ogółem. Podczas Tygodnia 2023, studenci będą organizować trzeci cykl wydarzeń, które są uznawane za wkład do Tygodnia pod kierownictwem młodzieży i zostaną przedstawione podczas konferencji COP28.

Wsparcie licznych grup interesariuszy na rzecz sukcesu konferencji COP28

Wsparcie wszystkich grup interesariuszy jest podstawą przygotowania nowego pokolenia do przyjęcia roli liderów zrównoważonej przyszłości o zerowej emisji CO2. Wykorzystując mocne strony partnerów, GAUC zapewnia zróżnicowane zasoby, aby umocnić pozycję studentów biorących udział w Programie Szkoleniowym, w tym ponad 20 gościnnych wykładów i 5 wycieczek.

„Jesteśmy mocno zaangażowani w rozwiązanie problemu zmian klimatycznych i mamy w tym zakresie poważne ambicje - powiedziała Alice Ho, dyrektor reprezentująca młodzież w GAUC. - Dla nas, jako przyszłych liderów działań na rzecz klimatu, nauka od obecnych liderów jest jednak bardzo ważna. Potrzebujemy wsparcia od was”.

W grudniu tego roku, GAUC będzie gospodarzem pawilonu GAUC w Niebieskiej Strefie COP28, przy czym jest to pierwszy raz, kiedy GAUC organizuje odrębny pawilon przeznaczony dla młodych delegatów i partnerów GAUC.

„Zapraszamy naszych partnerów do organizacji wydarzeń w pawilonie GAUC. Członkowie Młodzieżowej Delegacji GAUC i ja z niecierpliwością czekamy na wspólną pracę na rzecz wkładu siły młodzieży w sukces COP28” – powiedziała Alice.

Wszystkie zainteresowane osoby i podmioty mogą wejść na stronę http://www.globalyouthclimateweek.org/ aby zarejestrować swoje wydarzenia, które zorganizują w ramach Tygodnia i zapoznać się z aktualnymi informacjami dotyczącymi możliwości współpracy podczas COP28.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2252845/Global_Youth_Climate_Week_Opens_Official_Website_Public.jpg 

Źródło: Global Alliance of Universities on Climate

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 20.10.2023, 16:40
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii