Newsletter

Nauka i technologie

Targi Hannover Messe 2024: Debiut Shanghai Electric z zaawansowanymi technologiami przemysłowymi i zintegrowanymi urządzeniami energetycznymi

24.04.2024, 08:39aktualizacja: 24.04.2024, 08:44

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Shanghai Electric
PR Newswire/Shanghai Electric

HANOWER, Niemcy, 23 kwietnia 2024 r. /PRNewswire/ -- Po raz pierwszy od pięciu lat spółka Shanghai Electric („Spółka”) (SEHK:2727, SSE:601727) powraca na największe na świecie targi przemysłowe Hannover Messe, prezentując europejskiemu i światowemu przemysłowi swoje innowacyjne rozwiązania sprzętowe, a także autorskie projekty z zakresu urządzeń energetycznych. Podczas tych pięciodniowych targów firma Shanghai Electric będzie obecna w hali 12, na stoisku D66 w centrum wystawienniczym w Hanowerze, gdzie zaprezentuje swoje możliwości w zakresie transformacji i automatyzacji energii przemysłowej pod hasłem „Zwiększenie efektywności automatyki przemysłowej”.

Wśród zaprezentowanych rozwiązań technologicznych i osiągnięć spółki będzie można znaleźć najnowocześniejsze systemy zasilania, zeroemisyjne parki przemysłowe, a także inteligentne linie produkcyjne i efektywne napędy przemysłowe.

Kluczowe innowacje: Zespół Shanghai Electric oferuje pionierskie inteligentne rozwiązania energetyczne na rzecz światowego zrównoważonego rozwoju.

Podczas imprezy zaprezentowane zostaną sprawdzone w branży różnorodne rozwiązania w zakresie urządzeń do pozyskiwania zrównoważonej energii, m.in.:

- Morska turbina wiatrowa o mocy 16 MW+: Pływające morskie turbiny wiatrowe o mocy 16 MW+, współpracujące z platformą Poseidon, charakteryzują się ponad 40 udoskonaleniami technologicznymi w porównaniu do stacjonarnych morskich turbin wiatrowych. Te usprawnienia zapewniają niezawodne działanie w wymagających warunkach, oferując podstawowe korzyści w zakresie niezawodności, inteligentnej konserwacji i modułowej skalowalności.

- Zintegrowane systemy fotowoltaiczne (PV): Oferta Spółki obejmuje szereg rozwiązań z zakresu integracji systemów fotowoltaicznych, przystosowanych do różnych warunków, w tym produkcji energii elektrycznej w skojarzeniu z energią słoneczną, magazynowania energii słonecznej, odsalania zasilanego energią słoneczną oraz energooszczędnego ogrzewania słonecznego wraz z niezbędnym osprzętem i akcesoriami. Wyróżniający się hybrydowy system wytwarzania energii fotowoltaicznej o mocy 950 MW w Dubaju obejmuje wieżę skoncentrowanej energii słonecznej („CSP”) o mocy 100 MW, trzy elektrownie paraboliczne CSP o mocy 200 MW oraz elektrownię fotowoltaiczną o mocy 250 MW.

- Zróżnicowane technologie magazynowania energii: Wychodząc naprzeciw międzynarodowym rynkom, Spółka oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie różnorodnych form magazynowania energii, takich jak m.in. koła zamachowe, baterie litowe i akumulatory przepływowe. Dzięki wielokierunkowemu, proaktywnemu podejściu jest w stanie zaoferować kompleksową obsługę w zakresie różnych zaawansowanych opcji magazynowania energii oraz zintegrowanego sprzętu i usług w zakresie kompensacji mocy biernej. Stosując zintegrowane korzyści różnych modeli urządzeń, system ma na celu przeciwdziałanie niestabilności energii wiatrowej i słonecznej, oferując różnorodne urządzenia i rozwiązania technologiczne do magazynowania energii w celu zarządzania siecią i poprawy jej stabilności.

- Integracja energii wodorowej: Prezentacja najważniejszych produktów do produkcji wodoru metodą elektrolizy PEM wraz z urządzeniami do elektrolizy wody alkalicznej, a także zintegrowanego rozwiązania systemowego „produkcja - magazynowanie - przesył - eksploatacja”.

- Kompleksowe systemy przesyłu i dystrybucji energii w całym cyklu eksploatacji: Na wystawie zaprezentowano wszystkie najważniejsze produkty wykorzystywane do przesyłu i dystrybucji energii elektrycznej o napięciu 1000 kV i niższym, w tym transformatory, przewody i kable, podzespoły przełączników, układy energoelektroniczne, kompletne zestawy rozdzielnic i podstacje skrzynkowe. Całość stanowi łańcuchowy system przemysłowy obejmujący inteligentne, przyjazne dla środowiska, cyfrowe urządzenia pierwotne i wtórne, zintegrowane projektowanie i inżynierię oraz usługi specjalistyczne.

- Budowa parku przemysłowego o zerowej emisji dwutlenku węgla: Podejmowanie kwestii fragmentacji w zakresie budowy parków o zerowej emisji dwutlenku węgla poprzez szeroko zakrojone badania i kierowanie pracą głównych partnerów na całym świecie w celu osiągnięcia niskoemisyjnej transformacji od etapu planowania i projektowania, poprzez budowę aż po eksploatację.

Przesuwanie granic inteligentnej produkcji

Shanghai Electric przedstawia innowacje, które przesuwają granice inteligentnej produkcji:

- Linia do automatyzacji produkcji baterii litowych: Spółka przedstawia swoje wszechstronne rozwiązania oferowane międzynarodowym konsumentom, w tym planowanie i projektowanie automatyzacji produkcji akumulatorów, realizację procesów, wspomaganie zasilania i kontrolę środowiska. Wspomniane systemy obejmują cały cykl produkcyjny akumulatorów, od wytwarzania zawiesiny do elektrod akumulatorowych po powlekanie, kalandrowanie i krojenie, składanie, walcowanie, montaż, formowanie i separację, moduły, pakowanie zestawów konfiguracyjnych (PACK) i logistykę, w pełni zaspokajając potrzeby klientów w zakresie automatyzacji, cyfryzacji i inteligentnej produkcji.

- Zautomatyzowane systemy montażowe dla przemysłu lotniczego: Broetje Automation, działająca pod parasolem Spółki, zaprezentowała na targach swoje roboty współpracujące. Wyspecjalizowana w zautomatyzowanych usługach montażowych dla sektora lotniczego, firma Broetje Automation koncentruje się na procesach nitowania i montażu dużych części lotniczych wyprodukowanych z metalu lub włókna węglowego. Zakres oferowanych przez nią usług obejmuje automatyczne systemy wiercenia i nitowania, urządzenia do obróbki materiałów kompozytowych, usługi optymalizacji przepływu procesów oraz integrację linii produkcyjnych wraz z kluczowymi usługami wspomagającymi.

- Podstawowe podzespoły przemysłowe: Na przykładzie systemu napędowego P1 Spółka prezentuje wysokowydajne łożyska ceramiczne do silników pojazdów elektrycznych, które charakteryzują się wysoką prędkością, wytrzymałością na wysokie temperatury oraz odpornością na erozję magnetyczną i elektryczną. System HALO, wykonany z wysokowytrzymałego stopu tytanu klasy 5 o lekkiej konstrukcji, jest stosowany w pojazdach wyścigowych Formuły 1, zapewniając bezpieczeństwo kierowcy poprzez niezrównaną wytrzymałość na obciążenia.

- Silniki klasy 80 MW dla systemów LNG: W pełni elektryczne rozwiązanie LNG wykorzystujące ultraszybki, przeciwwybuchowy silnik synchroniczny o zmiennej częstotliwości i falownik regulujący prędkość. Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o wydajności, stabilności i niezawodności, dzięki czemu nadaje się do szerokiego zastosowania w branżach takich jak wydobycie ropy naftowej i gazu, petrochemia, sektor nowych źródeł energii i metalurgia.

Więcej informacji na temat prezentowanych rozwiązań można uzyskać, odwiedzając stoisko D66 w hali 12 w centrum wystawowym w Hanowerze lub odwiedzając stronę internetową spółki pod adresem https://www.shanghai-electric.com/.

Zdjęcia - https://mma.prnewswire.com/media/2394549/Hannover_Messe_2024_Shanghai_Electric_Debuts_Advanced_Industrial_Solutions_Its.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/2346204/Shanghai_Electric.jpg

Źródło: Shanghai Electric

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 24.04.2024, 08:39
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ