Newsletter

Nauka i technologie

Technologia SHAMIR METAFORM™ zdobywa nagrodę Silmo d'Or

30.09.2022, 11:21aktualizacja: 30.09.2022, 11:33

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Shamir (1)
Shamir (1)
Firma SHAMIR, lider na rynku soczewek okularowych, podczas targów optycznych Silmo w Paryżu otrzymała prestiżową nagrodę Silmo d'Or za technologię Metaform™. Wyróżniona technologia to najnowocześniejsze rozwiązanie umożliwiające szybką produkcję soczewek okularowych przy zachowaniu lepszej ostrości obrazu. Statuetkę z ramienia SHAMIR odebrała Catherine Johnston Roussillon, President Europe.

Silmo to międzynarodowe oraz istotne wydarzenie dla branży optycznej i okularowej, które rokrocznie od ponad pół wieku angażuje się w działania podnoszące wartość branży optycznej. To miejsce prezentacji potencjału rozwoju przemysłu optycznego, a także najnowszych produktów oraz innowacji. W tym roku targi Silmo po raz 29. doceniły kreatywność branży. Nagroda Silmo d'Or w kategorii Vision za technologię Metaform™ trafiła do firmy SHAMIR. Wyróżnienie przyznawane jest przez międzynarodowe jury, w którym zasiadają profesjonaliści z branży optycznej. Kategoria Vision skupia się na innowacjach w soczewkach okularowych.

„Serdecznie dziękujemy jury, dziękujemy targom Silmo za to wyróżnienie, które otrzymaliśmy w najlepszym dla nas momencie. To docenienie innowacji Shamir Metaform™, która daje nam niespotykane dotąd na rynku optycznym możliwości w produkcji soczewek okularowych. Dzięki obecności naszego mobilnego laboratorium część z osób przebywających na targach Silmo miała okazję przekonać się o szybkiej produkcji soczewek okularowych, realizowanej nawet w 1 godzinę, a to wszystko dzięki zaawansowanej technologii, jaką jest Shamir Metaform™” - mówi Catherine Johnston Roussillon, President Europe, SHAMIR OPTICAL INDUSTRY.

Shamir Metaform™

Firma Shamir w celu poprawy jakości i wydajności soczewek okularowych inwestuje w nowe technologie. Jedną z nich jest właśnie Shamir Metaform™, technologia oparta na nanostrukturze, która dzięki specjalnym materiałom i algorytmom umożliwia szybką produkcję soczewek okularowych przy zachowaniu lepszej ostrości obrazu. Technologia została przedstawiona w 2021 r. Potrzeba było 6 lat badań i rozwoju, aby wprowadzić na rynek tę przełomową technologię.

„SHAMIR nieustannie inwestuje w najnowsze technologie, aby poprawiać jakość i wydajność soczewek okularowych. Jesteśmy dumni i wdzięczni z powodu przyznania nam nagrody Silmo d'Or. To szczególne wyróżnienie otrzymujemy w wyjątkowym momencie - gdy celebrujemy jubileusz 50-lecia SHAMIR! Zobowiązujemy się w dalszym ciągu dostarczać innowacji optycznych, by wspierać naszych partnerów i ich klientów na całym świecie, a tym samym zapewniać bezprecedensowo najwyższą jakość widzenia” - dodaje Aleksandra Kubańska, dyrektor generalna SHAMIR POLSKA.

Shamir Metaform™ poprawia mechaniczne i fizyczne właściwości soczewek okularowych, takie jak odporność na uderzenia, waga i grubość do niespotykanego wcześniej poziomu. Dzięki tej technologii soczewki są do 18 razy mocniejsze niż jest to wymagane przez FDA, a także do 40% cieńsze i lżejsze od zwykłych soczewek. Ponadto proces produkcyjny Metaform™ jest nawet o 80% bardziej energooszczędny niż wiele metod alternatywnych, zapewnia minimalne zużycie wody i energii. Dzięki temu ma najmniejszy możliwy do uzyskania ślad węglowy i minimalny wpływ na środowisko naturalne. W związku z tym Shamir Metaform™ uznawana jest za technologię przyszłości.

Shamir Optical Industry Ltd. jest wiodącym producentem najwyższej klasy progresywnych i jednoogniskowych soczewek. W Polsce firma jest obecna od 10 lat i dostarcza swoje produkty do salonów optycznych w całym kraju. Swoją działalność opiera na projektowaniu rozwiązań dopasowanych do ochrony wzroku. Więcej informacji o firmie na https://shamir.com/pl/.

KONTAKT:

Magdalena Poźniak

tel. 663-312-076

Źródło informacji: Shamir

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 30.09.2022, 11:21
Źródło informacji Shamir
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii