Newsletter

Nauka i technologie

Timeline, szwajcarska firma biotechnologiczna z sektora długowieczności, pozyskuje kluczową rundę finansowania przy wsparciu strategicznych globalnych liderów branży, w tym firm L’Oréal i Nestlé

18.01.2024, 10:14aktualizacja: 18.01.2024, 10:23

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Business Wire/Timeline
Business Wire/Timeline

LOZANNA, Szwajcaria--(BUSINESS WIRE)-- Timeline, firma biotechnologiczna zajmująca się zdrowiem konsumentów, zaliczana do czołowych twórców innowacyjnych rozwiązań na rzecz zdrowego starzenia się i długowieczności, poinformowała dzisiaj o zebraniu 56 milionów franków szwajcarskich (odpowiednika 66 milionów dolarów USA) podczas zakończonej nadsubskrypcją rundy finansowania serii D. Jest to ważny kamień milowy w rozwoju firmy, do którego przyczyniają się także strategiczne inwestycje dwóch światowych liderów branży – firm L’Oréal i Nestlé.

Ta informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna treść informacji prasowej znajduje się tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20240117403654/pl/

Rundzie finansowania przewodniczył fundusz BOLD (Business Opportunities for L’Oréal Development), należący do Grupy L'Oréal fundusz kapitału podwyższonego ryzyka inwestowanego w strategiczne innowacje, co podkreśla wiarę inwestorów w to, że dzięki zastrzeżonej przez firmę Timeline technologii Mitopure® ludzie będą pozostawać w zdrowiu dłużej niż obecnie. Mitopure®, za którym stoi ponad 15 lat badań, oddziałuje w potwierdzony klinicznie sposób na kluczowy dla długowieczności mechanizm komórkowy, przetwarzając i odnawiając mitochondria – źródło energii w komórkach. Optymalne działanie mitochondriów ma zasadnicze znaczenie dla podtrzymania energii komórkowej i sprzyja zachowaniu siły mięśni, procesom myślowym, sprawności układu odpornościowego oraz witalności skóry, a także przynosi szereg innych ważnych korzyści, co umożliwia kompleksowe podejście do promocji wydłużenia okresu pozostawania w dobrym zdrowiu.

Wsparcie takich liderów branży oraz zebrane fundusze posłużą do przekształcenia Timeline w czołową markę z sektora zdrowia i długowieczności, do czego przyczyni się rozszerzenie zakresu badań oraz zwiększenie liczby kategorii produktów w branżach: spożywczej, beauty i zdrowotnej.

„Ta strategiczna współpraca jest wyrazem przełomowego, wielowymiarowego podejścia, które zawsze uważaliśmy za niezbędne do uzyskania istotnych postępów w dziedzinie długowieczności i przedłużania dobrostanu zdrowotnego” – wyjaśnia Patrick Aebischer, współzałożyciel i prezes Timeline. „Chcę podziękować firmom L’Oréal i Nestlé oraz naszym wieloletnim inwestorom za ich zaangażowanie w tworzenie rozwiązań dla długowieczności, czerpiące z osiągnięć nauki na najwyższym poziomie”.

„Długowieczność polega na tym, by dłużej żyć, ciesząc się przy tym dobrym zdrowiem. Firma L’Oréal od dekady pracuje nad zrozumieniem tej prawdy i wyciągnięciem z niej wniosków dla branży beauty” – mówi Barbara Lavernos, wicedyrektor generalna odpowiedzialna za badania, innowację i technologię, L’Oréal. „Długowieczność to nowa definicja piękna, funkcjonująca na styku różnych dziedzin nauki: od identyfikacji markerów biologicznych po analizy narażenia zewnętrznego. Nasza inwestycja w Timeline jest ekscytująca z uwagi na potencjał uczynienia zdrowej skóry i piękna kluczowymi oznakami długowieczności”.

„Inwestujemy w Timeline od 2019 roku i cały czas jesteśmy pod wrażeniem ich zespołu oraz wierzymy w perspektywiczny potencjał zastosowania technologii Mitopure w odżywianiu, by ludzie mogli starzeć się zdrowiej” – twierdzi Anna Mohl, dyrektor generalna Nestlé Health Science. „Jesteśmy podekscytowani faktem, że firma L’Oréal dołączyła do nas jako inwestor i partner strategiczny, aby podnieść tę technologię na jeszcze wyższy poziom i rozszerzyć zakres jej zastosowań”.

Profil Timeline

Timeline (spółka córka należąca do Amazentis) to pionierska szwajcarska firma z branży zdrowotnej, działająca na rzecz rewolucji w dziedzinie długowieczności, do której ma się przyczynić przełomowy, przebadany klinicznie i zastrzeżony składnik – Mitopure®. Dzięki swojemu kompleksowemu podejściu do kwestii zdrowia komórkowego, Timeline wykorzystuje zalety Mitopure jako składnika kolejnej generacji suplementów diety oraz produktów zdrowotnych aplikowanych na skórę. Mając ponad dekadę doświadczeń w dziedzinie badań nad starzeniem się, Timeline dąży do przesunięcia granicy wieku zdrowego życia, aby w przyszłości każdy mógł żyć dłużej i zdrowiej. Firma korzysta z ponad 15 lat badań prowadzonych przez wybitnych naukowców, licznych badań klinicznych i ponad 50 patentów, a od 2019 roku – z inwestycji Nestlé Health Science. Więcej na stronie www.timelinenutrition.com.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20240117403654/pl/

Źródło: Timeline

KONTAKT:

Chris Rinsch, prezes i współzałożyciel, Timeline

Federico Luna, główny dyrektor ds. marketingu, Timeline

e-mail: press@timelinenutrition.com

Źródło informacji: Business Wire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 18.01.2024, 10:14
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ