Newsletter

Nauka i technologie

Toyota Tsusho, IIJ, NEC i NTT Com zawierają umowę z Uzbektelecom w celu realizacji projektu rozbudowy infrastruktury telekomunikacyjnej

27.01.2023, 16:28aktualizacja: 27.01.2023, 16:34

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Wkład w realizację wysiłków na rzecz cyfrowej transformacji poprzez unowocześnienie infrastruktury informacyjnej i telekomunikacyjnej Uzbekistanu.

TOKIO--(BUSINESS WIRE)-- Firmy Toyota Tsusho Corporation („Toyota Tsusho”), Internet Initiative Japan Inc. („IIJ”), NEC Corporation („NEC”) oraz NTT Communications Corporation („NTT Com”) ogłosiły dzisiaj zawarcie umowy z Uzbektelecom, państwowym operatorem telekomunikacyjnym w Uzbekistanie, w sprawie realizacji projektu rozbudowy infrastruktury telekomunikacyjnej („projekt”), którego celem jest zapewnienie centrum danych i infrastruktury telekomunikacyjnej dla zaawansowanego systemu przesyłania danych („system”).

Planowo instalacja systemu ma rozpocząć się w 2023 r., a operacje uruchomione w jego ramach mają znacząco poprawić środowisko komunikacyjne Uzbekistanu.

1. Kontekst

W odpowiedzi na szybko rosnące zapotrzebowanie na przesyłanie danych wynikające z cyfryzacji wielu sektorów gospodarki Uzbekistan rozbudowuje dotychczasową infrastrukturę telekomunikacyjną, mając na celu poprawę jakości komunikacji oraz zniwelowanie przepaści cyfrowej pomiędzy obszarami miejskimi i wiejskimi. W tym kontekście rząd Uzbekistanu podjął decyzję o przyspieszeniu cyfrowej transformacji i włączeniu najnowszych technologii informacyjnych do swojej strategii na rzecz cyfryzacji, „Cyfrowy Uzbekistan 2030”.

2. Omówienie

W celu wykonania projektu, realizowanego w ramach strategii „Cyfrowy Uzbekistan 2030”, cztery wspomniane firmy dostarczą wyposażenie i usługi telekomunikacyjne niezbędne dla centrów danych Uzbektelecom prowadzonych w trzech głównych miastach (Taszkent, Buchara i Kokand), rozszerzenia sieci danych i przesyłu telekomunikacyjnego, a także międzynarodowej sieci teleinformatycznej. Ma to znacząco poprawić prędkość, przepustowość i jakość infrastruktury telekomunikacyjnej, a także przyczynić się do intensyfikacji cyfrowej transformacji w Uzbekistanie, ułatwiając tym samym przejście kraju na gospodarkę cyfrową w przyszłości.

Projekt jest finansowany przez Japoński Bank Współpracy Międzynarodowej (JBIC), Nippon Export and Investment Insurance (NEXI) oraz MUFG Bank, Ltd.

3. Perspektywy

Dzięki realizacji projektu cztery wspomniane firmy przyczynią się do stworzenia komfortowego społeczeństwa cieszącego się większymi udogodnieniami, a także do zrównoważonego rozwoju różnych sektorów gospodarki w Uzbekistanie i innych krajach Azji Środkowej.

Role uczestniczących przedsiębiorstw

- Toyota Tsusho

Jako generalny wykonawca projektu, Toyota Tsusho obejmie rolę ogólnego koordynatora i zadba o płynną realizację projektu.

- IIJ

W ramach projektów budowy centrum przechowywania i przetwarzania danych (centrum danych) firma IIJ przyczyni się do rozwoju zrównoważonej infrastruktury cyfrowej w Uzbekistanie, zapewniając swoje energooszczędne, wysoce wydajne kontenerowe moduły IT wysokiej jakości „co-IZmo/I”, budując platformę opartą na chmurze oraz organizując szkolenia na rzecz pracowników operacyjnych centrum danych Uzbektelecom.

- NEC

W ramach projektu rozbudowy sieci danych i przesyłu telekomunikacyjnego Uzbektelecom firma NEC przyczyni się do obsługi krajowej infrastruktury telekomunikacyjnej, dostarczając wyposażenie komunikacyjne zapewniające optyczne multipleksowanie z podziałem długości fali oraz organizując szkolenia dla pracowników operacyjnych Uzbektelecom z wykorzystaniem wieloletniego doświadczenia w zakresie obsługi infrastruktury telekomunikacyjnej Uzbekistanu.

- NTT Com

W ramach projektu rozbudowy międzynarodowej sieci teleinformatycznej firma NTT Com przyczyni się do realizacji cyfrowej transformacji w Uzbekistanie poprzez rozszerzenie działającej w kraju międzynarodowej sieci teleinformatycznej, zapewniając sprzęt dla wielkoskalowej sieci komunikacyjnej oraz szkolenia dla pracowników operacyjnych Uzbektelecom.

Informacje ogólne o Toyota Tsusho

Nazwa firmy---------------Toyota Tsusho Corporation

Siedziba--------------------Nagoja, Prefektura Aichi

Data założenia-----------1 lipca 1948 r.

Kapitał zakładowy-------64,936 mld jenów

Przedstawiciel------------prezes i dyrektor generalny Ichiro Kashitani

Opis działalności--------m.in. krajowy i międzynarodowy handel towarowy, eksport i import towarów, budownictwo, pośrednictwo ubezpieczeniowe

Strona internetowa-----https://www.toyota-tsusho.com/english/

Informacje ogólne o IIJ

Nazwa firmy---------------Internet Initiative Japan Inc.

Siedziba--------------------Chiyoda-ku, Tokio

Data założenia-----------3 grudnia 1992 r.

Kapitał zakładowy-------23,023 mld jenów

Przedstawiciel------------prezes, dyrektor generalny i dyrektor operacyjny Eijiro Katsu

Opis działalności--------świadczenie usług łączności internetowej i WAN, usługi w zakresie sieci, budowa, obsługa i konserwacja systemów sieciowych, opracowywanie i sprzedaż sprzętu telekomunikacyjnego

Strona internetowa------https://www.iij.ad.jp/en/

Informacje ogólne o NEC

Nazwa firmy---------------NEC Corporation

Siedziba--------------------Minato-ku, Tokio

Data założenia-----------17 lipca 1899 r.

Kapitał zakładowy------427,8 mld jenów

Przedstawiciel -----------prezes i dyrektor generalny (dyrektor reprezentacyjny) Takayuki Morita

Opis działalności-------dostarczanie rozwiązań teleinformatycznych w obszarach rozwiązań publicznych, infrastruktury publicznej, działalności firm, usług sieciowych i działalności globalnej

Strona internetowa-----https://www.nec.com/

Informacje ogólne o NTT Com

Nazwa firmy---------------NTT Communications Corporation

Siedziba--------------------Chiyoda-ku, Tokio

Data założenia-----------1999 r.

Kapitał zakładowy-------230,9 mld jenów

Przedstawiciel------------prezes i dyrektor generalny (członek zarządu uprawniony do reprezentacji) Toru Maruoka

Opis działalności--------telekomunikacja dalekiego zasięgu w Japonii, telekomunikacja międzynarodowa, obszar rozwiązań, usługi i rozwiązania teleinformatyczne oraz powiązana działalność

Strona internetowa-----https://www.ntt.com/en/index.html

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20230126006030/pl/.

Źródło: NTT Communications Corporation

KONTAKT:

[Na potrzeby zapytań prasowych dotyczących niniejszego komunikatu]

Toyota Tsusho Corporation

Dział Komunikacji Korporacyjnej, Grupa ds. Komunikacji Korporacyjnej w Tokio

tel. +81-3-4306-8200

-

Internet Initiative Japan Inc.

Dział Komunikacji Korporacyjnej

tel. +81-3-5205-6310

e-mail: press@iij.ad.jp

-

NEC Corporation

Dział Komunikacji Korporacyjnej

tel. +81-3-3798-6511

e-mail: press@news.jp.nec.com

-

NTT Communications Corporation

Biuro Public Relations, Dział Planowania Strategii Korporacyjnej

tel. +81-3-6700-4010

-

[Na potrzeby zapytań klientów dotyczących niniejszego komunikatu]

NEC Corporation

pion rozwiązań dla dostawców usług

e-mail: contact@spsl.jp.nec.com

Źródło informacji: Business Wire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 27.01.2023, 16:28
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ