Newsletter

Nauka i technologie

W czołowym laboratorium pojazdów elektrycznych na świecie europejscy dziennikarze poznają innowacje, które zmieniają oblicze branży

27.05.2024, 15:50aktualizacja: 27.05.2024, 15:56

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Yutong Bus
PR Newswire/Yutong Bus
Yutong organizuje pokaz dla mediów, aby zaprezentować najnowsze statystyki laboratorium.

ZHENGZHOU, Chiny, 27 maja 2024 r. /PRNewswire/ -- Grupa dziennikarzy z 23 europejskich agencji informacyjnych wzięła udział w dwudniowej wizycie w Centrum doświadczeń marki, Bazie produktów zasilanych nowymi źródłami energii oraz Centrum testów rozwiązań inżynieryjnych firmy Yutong Bus (SHA:600066), która dysponuje jednym z najnowocześniejszych laboratoriów na świecie zajmujących się rozwojem i oceną osiągów, bezpieczeństwa innowacyjności technologicznej autobusów. Delegacja przedstawicieli mediów miała okazję z bliska doświadczyć światowej klasy innowacji w dziedzinie pojazdów elektrycznych firmy Yutong, poznać supernowoczesne obiekty produkcyjne, rozwiązania do pojazdów elektrycznych, systemy jazdy autonomicznej i ładowania, a także system zarządzania flotą pojazdów elektrycznych obejmujący inteligentną organizację ruchu i parkowania autobusów; innowacje te przyczyniły się do podniesienia standardów w sektorze transportu publicznego.

„Zapraszamy europejskich przedstawicieli mediów i partnerów branżowych do bezpośredniego doświadczenia innowacyjnych rozwiązań firmy Yutong z zakresu ekologicznego transportu i rozpoczęcia dyskusji o przyszłości ruchu w mieście w kontekście naszych działań na rzecz tworzenia bardziej zrównoważonej komunikacji miejskiej z korzyścią dla wszystkich Europejczyków” - powiedział Jack Li, dyrektor generalny Yutong Europe.

W ramach prezentacji rozwiązania Yutong z zakresu e-mobilności z powodzeniem przeszły szereg testów w skrajnych warunkach, które potwierdziły znakomite parametry bezpieczeństwa i stabilność pojazdów w niskich temperaturach rzędu -30°, w warunkach błyskawicznie rozprzestrzeniającego się pożaru w temperaturze 1300°C oraz 2 metry pod wodą. Wśród rozwiązań, które zachwyciły zgromadzonych, znalazły się pierwszy w branży wodorowy system ochronny, który zaprojektowano w celu ochrony akumulatora za pomocą wodoru. Trzywarstwowa ochrona przeciwogniowa zapewnia wytrzymałość akumulatora na płomienie z zewnątrz i zapobiega ich rozprzestrzenianiu się w warunkach 1300℃/2 h, co w razie wypadku znacznie obniża prawdopodobieństwo zapalenia się akumulatora i wybuchu.

Pozycja na rynku światowym firmy Yutong, lidera w branży pojazdów komercyjnych i rozwiązań z zakresu e-mobilności, dodatkowo wzmocniła się wraz z utworzeniem nowego centrum technologii inżynierii pojazdów, na które firma przeznaczyła 1 miliard RMG i które działa w oparciu o 4316 patentów. Redukcja emisji dwutlenku węgla o 16 milionów ton wynikająca ze sprzedaży ponad 190 000 autobusów elektrycznych jest równoważna zasadzeniu drzew na powierzchni 130 000 hektarów. Yutong wyposaża swoje floty pojazdów elektrycznych w szereg wiodących na świecie technologii opracowanych w celu znacznej poprawy wydajności, do których należą kontroler modułu zasilania z węglika krzemu, nowej generacji oś napędu elektrycznego oraz ultraniskotemperaturowa pompa ciepła połączona z inteligentną platformą w chmurze, która pozwala użytkownikom zarządzać cyklem życia produktu. Stale inwestując ponad 5% rocznych dochodów w badania i rozwój, Yutong realizuje zamierzenie przełomowych osiągnięć w dziedzinie najważniejszych technologii do pojazdów komercyjnych zasilanych nowymi źródłami energii, które sprzyjają dążeniu branży transportowej do zrównoważonego rozwoju.

Więcej informacji: https://en.yutong.com/.

Wideo - https://www.youtube.com/watch?v=k05jfoe1ue4

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2421480/image.jpg

Źródło: Yutong Bus

KONTAKT:

e-mail: yanxyd@yutong.com

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 27.05.2024, 15:50
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ