Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Odpowiednia analiza Big Data w transporcie przyczynia się do poprawy jakości infrastruktury, podnosi efektywność inwestycji i ułatwia podejmowanie decyzji, a tym samym przyczynia się do poprawy jakości życia mieszkańców. Ponadto rozwój systemów w coraz większym stopniu opiera się na cyfrowych zbiorach danych zwiększających się wykładniczo, o czym mówić będą uczestnicy webinaru, którego partnerem jest Orange Polska.
Gośćmi Serwisu Samorządowego PAP i uczestnikami webinaru: „Big Data w transporcie — jak analiza dużych zbiorów danych pomoże samorządom” będą:
Jacek Chmielewski, profesor Politechniki Krakowskiej, pracownik naukowy Auburn University Alabama, CIO Poland in Silicon Valley Center, członek US-Poland Trade Council oraz Rady Naukowo-Technicznej ds. Budowy Metra w Krakowie, autor prac badawczych i wdrożeniowych z zakresu: budowy i implementacji modeli transportowych, studiów wykonalności, analiz kosztów i korzyści inwestycji transportowych, planów transportowych oraz SUMP. Ponadto jest on autorem prac poświęconych analizie wpływu pojazdów przeciążonych na infrastrukturę mostową oraz zastosowania danych o tych pojazdach do aktualizacji norm AASHTO i przepisów prawnych.
Mateusz Szpórnóg, współzałożyciel spółki VIA VISTULA, ekspert w dziedzinie mobilności, inżynierii ruchu i szeroko pojętego transportu. Autor wielu opracowań z zakresu badań transportowych oraz planowania i projektowania systemów transportowych.
Dr inż. Mateusz Szarata, kierownik Zespołu ds. Planowania Systemów Transportowych w Biurze Rozwoju Miasta Rzeszowa oraz adiunkt na Politechnice Rzeszowskiej. Koordynuje prace oraz współtworzy Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej (SUMP) dla Rzeszowa. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z organizacją i optymalizacją systemów transportowych w miastach.
Izabela Drobek, analityczka danych w Orange Polska, specjalizuje się w przetwarzaniu, analizie oraz interpretacji dużych zbiorów danych. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego, Akademii Obrony Narodowej oraz Politechniki Warszawskiej. Certyfikowana ekspertka IIBA (International Institute of Business Analysis).
Webinar odbędzie się w środę, 15 stycznia 2025 r. o godz. 12:00.
Transmisja live: samorzad.pap.pl oraz debata.infostrefa.tv. Zarejestrowane osoby będą mogły zadawać pytania ekspertom (sesja Q&A).
Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 14.01.2025, 13:02 |
Źródło informacji | Serwis Samorządowy PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Zakończenie trasy Cyber Media Tour z AITO: potwierdzenie dążenia do rozwoju międzynarodowych pojazdów luksusowych
- 16.06.2025, 10:53
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Image
Warsaw Microcredentials Summit 2025: praktyka, standardy i innowacje w mikropoświadczeniach
Ponad 160 gości z całego świata: prelegentów, ekspertów, przedsiębiorców, naukowców, decydentów i entuzjastów. 3 sale konferencyjne, równoległe transmisje online, 6 obszarów tematycznych, ponad 40 wystąpień, prezentacji, paneli oraz warsztatów. I tylko jeden temat: mikropoświadczenia. Tak prezentuje się plan wyjątkowego wydarzenia, które odbędzie się w Warszawie 25-26 czerwca 2025 r. - Warsaw Microcredentials Summit 2025. Local Insight, Global Impact.- 16.06.2025, 09:32
- Kategoria: Polityka i społeczeństwo
- Źródło: Instytut Badań Edukacyjnych - Państwowy Instytut Badawczy
-
Image
Energia, zysk, przewaga konkurencyjna - Mlekpol podsumował rok działania innowacyjnej instalacji fermentacji beztlenowej od SEEN Technologie
W dobie transformacji energetycznej i rosnącej presji regulacyjnej przemysł mleczarski staje przed koniecznością głębokich zmian. Sama optymalizacja kosztów operacyjnych już nie wystarcza - kluczowe staje się wdrażanie rozwiązań opartych na gospodarce cyrkularnej, odzysku energii i redukcji śladu węglowego. To właśnie w obszarach gospodarowania odpadami i zużycia energii wyzwania te są dziś najbardziej widoczne i odczuwalne. Instalacja zaprojektowana i zrealizowana przez SEEN Technologie w SM Mlekpol w Grajewie stanowi dowód na to, że można je nie tylko skutecznie rozwiązywać, ale wręcz przekształcać w trwałe źródło przewagi rynkowej.- 16.06.2025, 08:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: SEEN Technologie
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ