Newsletter

Nauka i technologie

WEBUILD Energiesparmesse 2024: Beny prezentuje najnowsze rozwiązania z dziedziny energetyki domowej i słonecznej

08.03.2024, 11:10aktualizacja: 08.03.2024, 11:13

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

WIEDEŃ, 8 marca 2024 r. /PRNewswire/ -- Podczas ostatnich targów WEBUILD Energiesparmesse 2024, spółka Beny, która posiada wybitne możliwości techniczne i potencjał innowacyjny, zaprezentowała uczestnikom szereg najlepszych w branży rozwiązań. Na szczególną uwagę zasługiwały innowacje w zakresie zarządzania energią w domu oraz transmisji prądu stałego (DC) oraz rozwiązania dystrybucyjne dla elektrowni fotowoltaicznych, które spotkały się z szerokim zainteresowaniem.

Aby spełnić rosnące zapotrzebowanie na zarządzanie energią, spółka Beny wprowadziła rozwiązanie do zarządzania energią w inteligentnym domu – Smart Home Energy Management Solution. System został zaprojektowany do integracji z domami wyposażonymi w systemy fotowoltaiczne. Urządzenie typu BEMS (system zarządzania energią w budynku) mierzy parametry energii wytwarzanej z fotowoltaiki w czasie rzeczywistym i kontroluje moc podłączonych urządzeń poprzez urządzenia BEMS, takie jak podgrzewacze i pompy ciepła. Użytkownicy zarządzają zużyciem energii poprzez ustawianie różnych trybów energii. Przykładowo, w trybie priorytetu domowego, system dynamicznie dostosowuje wykorzystanie energii przez inne urządzenia, nadając priorytet zużyciu energii w obrębie domu. System jest też płynnie zintegrowany z ładowarką pojazdów elektrycznych i potrafi błyskawicznie zwiększać moc ładowania, aby wykorzystać nadwyżki generowanej energii.

Prezentowane rozwiązanie firmy Beny do transmisji prądu stałego i dystrybucji w elektrowniach fotowoltaicznych koncentruje się na rozwiązaniu pilnych problemów bezpieczeństwa związanych z integracją różnych produktów i zaawansowanych technologii monitoringu. Obejmuje ono takie produkty jak filtry przeciwprzepięciowe, które skutecznie chronią przed przepięciami, wyłączniki prądu stałego zapewniające ochronę przed przeciążeniami i zwarciami, oraz urządzenia do szybkiego wyłączania, jak również odłączniki dbające o bezpieczeństwo systemu i personelu. Produkty te nie tylko spełniają wysokie standardy branżowe, ale otrzymały także certyfikaty przyznane w toku branżowych badań. System monitoringu może monitorować bezpieczeństwo kluczowych punktów elektrowni w czasie rzeczywistym, wydając szybkie ostrzeżenia i rozwiązując nietypowe sytuacje, co podnosi poziom bezpieczeństwa i niezawodności.

Stoisko Beny spotkało się z dużym zainteresowaniem odwiedzających targi. Goście mogli osobiście poznać innowacyjne rozwiązania firmy Beny i zobaczyć na własne oczy, dlaczego jest ona liderem na rynku energetyki słonecznej. W przyszłości spółka Beny planuje nadal inwestować w badania i rozwój, wprowadzając jeszcze bardziej inteligentne i niezawodne rozwiązania, które spełnią rosnące zapotrzebowanie rynkowe. Spółka będzie dążyć do współpracy z większą liczbą partnerów, aby wzmacniać swoją pozycję na rynku międzynarodowym i wspólnie z nimi wspierać dalszy postęp techniczny i zrównoważony rozwój.

Więcej informacji na stronie www.beny.com lub pod adresem e-mail: info@beny.com.

Źródło: BENY

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 08.03.2024, 11:10
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ