Newsletter

Nauka i technologie

Według niezależnego podmiotu badawczego, Ataccama jest liderem rynku rozwiązań zarządzania danymi

23.07.2021, 09:10aktualizacja: 23.07.2021, 09:20

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Ataccama i jej platforma ONE otrzymały najwyższy możliwy wynik według kryteriów jakości danych i zarządzania usługami data governance.

TORONTO, 23 lipca 2021 r. /PRNewswire/ -- Spółka Ataccama - ciesząca się pozycją czołowego dostawcy usług zapewniania jakości danych korporacyjnych - ogłosiła, że spółka Forrester Research nadała jej miano lidera w tym sektorze w swoim raporcie The Forrester Wave™: Data Governance Solutions, Q3 2021.

Ataccama znalazła się w grupie wybranych firm zaproszonych do udziału w ocenie Forrester Wave™ za 3. kwartał 2021 roku. Ocena Forrester Wave™ opiera się na 31 kryteriach podzielonych na trzy kategorie: aktualna oferta, strategia i pozycja rynkowa. W ramach ewaluacji Ataccama otrzymała najwyższe możliwe oceny w dziesięciu kryteriach, w tym jakość danych, zarządzanie usługami data governance, wizja rozwiązań, planowane ulepszenia, plan innowacji, liczba klientów i rozkład geograficzny.

„Ataccama jest najlepszym wyborem dla klientów, którzy chcą połączyć możliwości w zakresie najwyższej jakości danych ze swoimi rozwiązaniami zarządzania danymi, w szczególności tam, gdzie przeważają rozwiązania zlokalizowane w siedzibie danego podmiotu i środowisko technologii chmury o dużej skali” - zaznaczył Forrester Research w swoim raporcie.

Forrester Research przedstawił również możliwości Ataccamy w zakresie jakości danych i ich pozyskiwania, jako coś, co wyróżnia tę firmę na tle innych. Klienci, do których zwrócono się o opinię, wymieniają wsparcie infrastruktury hybrydowej i możliwość przetwarzania dużych ilości danych na skalę przedsiębiorstwa jako czynniki decydujące.

„Dzięki platformie Ataccama ONE dostarczamy organizacjom szybkie, łatwe i intuicyjne narzędzia do lokalizacji, zrozumienia i dostarczania danych biznesowych użytkownikom i systemom obejmującym całą organizację, zawsze tam, gdzie tego potrzebują. Zarządzanie danymi odgrywa tutaj oczywiście kluczową rolę” - powiedział dyrektor naczelny Ataccama, Michal Klaus.

„Niemal wszyscy nasi klienci cenią sobie bezproblemową integrację zapewnienia jakości danych i zarządzania danymi. Ich wymagania są wyznacznikiem naszych planów, wizji i zaangażowania w innowacje, i to właśnie im zawdzięczamy nasz sukces, ponieważ są współtwórcami platformy Ataccama ONE” - dodał.

Rozwiązanie Ataccama Data Governance opracowano w celu wsparcia programów zarządzania danymi na każdym poziomie zaawansowania poprzez automatyzację. Łączy w sobie katalog danych, klasyfikację danych, zarządzanie metadanymi, pochodzenie (historię) zbiorów danych, zarządzanie polityką, glosariusz firmowy i zapewnienie wysokiej jakości danych, integrując je ze wspólnymi metadanymi w celu zapewnienia niezrównanej automatyzacji na dużą skalę. Organizacje reprezentujące szeroką paletę branż wybierają rozwiązania data governance oferowane przez firmę Ataccama ze względu na ich elastyczność, niezawodność i łatwość użytkowania.

Raport można pobrać na stronie www.ataccama.com/analyst-research/forrester-wave-data-governance-solutions.

Ataccama

Firma Ataccama zajmuje się poszukiwaniem nowych metod zarządzania danymi w celu generowania wartości na skalę przedsiębiorstwa. Jednocząc zarządzanie danymi, zapewnienie wysokiej jakości danych i zarządzanie danymi referencyjnymi (Master Data Management) w jednym opartym na sztucznej inteligencji systemie w środowisku hybrydowym lub w środowisku technologii chmury, Ataccama zapewnia twojej firmie i zespołom ds. danych możliwość innowacji o niespotykanej dotąd dynamice, prze równoczesnym zachowaniu zaufania, bezpieczeństwa danych i zarządzania nimi. Więcej informacji znajduje się na stronie www.ataccama.com.

Źródło: Ataccama

Kontakt:

Pamela Valerio

dyrektor ds. komunikacji

Ataccama

e-mail: press@ataccama.com

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 23.07.2021, 09:10
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ