Newsletter

Nauka i technologie

Wyprodukowana przez Risen Energy seria Hyper-ion HJT 700 otrzymuje atest TÜV SÜD

16.08.2022, 14:17aktualizacja: 16.08.2022, 14:27

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Risen Energy Co., Ltd
PR Newswire/Risen Energy Co., Ltd

NINGBO, Chiny, 16 sierpnia 2022 r. /PRNewswire/ -- Risen Energy czołowy chiński producent modułów solarnych podał, że TÜV SÜD, podmiot oferujący ogólnoświatowe usługi badawcze, kontrolne oraz certyfikacyjne, przeprowadził próby i wydał atest dla wyprodukowanego przez Risen Energy, wielozłączowego ogniwa (HTJ) – seria Hyper-ion – co oznacza, że spółka Risen Energy jest pierwszą na świecie spółką, która otrzymała atest TÜV SÜD dla wysoko wydajnego produktu typu HTJ 210 mm wyposażonego w ultra cienkie płytki krzemowe.

„Wejście na rynek wyprodukowanej przez Risen Energy serii Hyper-ion to kolejny milowy krok w ewolucji technologii solarnej. Produkty z serii Hyper-ion są odpowiedzią na rosnące wśród elektrowni fotowoltaicznych zapotrzebowanie na wysoko wydajne moduły solarne oparte na dużych płytkach krzemowych – powiedział said Zhulin Zhang, dyrektor operacyjny i szef działu certyfikacji technicznej TÜV SÜD Smart Energy. - Z perspektywy klientów, atest wydany dla modułu solarnego 700 W jest gwarancją, że wydajność, bezpieczeństwo, niezawodność i cena produktu pozwolą na spełnienie potrzeb wynikających z wyzwań stawianych przed sektorem fotowoltaiki, a ponadto umożliwią wytworzenie większej ilości energii po niższej cenie”.

„Jesteśmy dumni, że zostaliśmy pierwszym producentem, który otrzymał tak istotny atest. Jest to ukoronowanie dwuletnich starań zespołu ds. badań i rozwoju spółki Risen Energy. W tym czasie musieliśmy pokonać wiele technicznych wyzwań, które stały nam na drodze do osiągnięcia tego innowacyjnego przełomu o krytycznym znaczeniu dla branży fotowoltaicznej” – powiedział Yafeng Liu, dyrektor działu badań i rozwoju w Risen Energy.

„Atest wydany przez TÜV SÜD potwierdza nadzwyczajną wydajność, stabilność, niezawodność i bezpieczeństwo produktów z serii Hyper-ion, które wyposażono w ultracienkie płytki krzemowe o grubości 210 mm, konstrukcji 24 złączy, stelaża wykonanego ze stopu stali, a także szeregu opatentowanych przez Risen Energy rozwiązań konstrukcyjnych i technologii. Jesteśmy przekonani, że dzięki tym przełomowym rozwiązaniom, spółki z branży fotowoltaicznej będą mogły budować układy solarne o wyjątkowo niskiej emisji CO2, obniżyć całkowity koszt ich budowy oraz zwiększyć zwroty z inwestycji, a tym samym, znacząco przyczynić się do zapewnienia długoterminowych, niezawodnych i cenowo przystępnych dostaw energii”.

Dzięki uzyskaniu atestu zgodnego z normą IEC 61215 i IEC 61730, wyprodukowana przez Risen Energy seria HJT Hyper-ion 210 mm wzbogaci portfel oferowanych przez spółkę produktów wysoko wydajnych i o wysokiej mocy, a także pozwoli spółce na lepsze zaspokojenie zapotrzebowania rynków regionalnych na moduły solarne o wysokiej efektywności.

Moduły z serii Hyper-ion oparto na ogniwach połówkowych 120 μm 4-fazowych z warstwą antyrefleksyjną μc-Si oraz niską zawartością and Ag. Dzięki uzyskowi mocy wynoszącemu do 700 W, wydajność ogniwa z serii Hyper-ion przekracza 25,5%, a wydajność modułu sięga 22,53%. Seria Hyper-ion, zaprojektowana z myślą o obniżeniu uśrednionego kosztu wytworzenia energii (LCOE) o 10% w porównaniu do modułów PERC, pomyślnie przeszła próbę 5X IEC, a wynik oceny podmiotu niezależnego dowodzi, że wartość śladu węglowego (CFP) jest niższa niż 400 kg eq CO2/kWc.

Risen Energy

Risen Energy to czołowy międzynarodowy producent rozwiązań fotowoltaicznych o wysokich parametrach technicznych i dostawca kompleksowych rozwiązań biznesowych w dziedzinie wytwarzania energii elektrycznej. Firma sklasyfikowana jest jako kluczowy dostawca w łańcuchu dostaw i posiada rating kredytowy „AAA". Risen Energy powstała w 1986 r., a od 2010 r. jest notowana na giełdzie, tworząc wartość dla klientów z całego świata. Kompleksowe rozwiązania biznesowe Risen w dziedzinie fotowoltaiki, zaliczające się do najefektywniejszych i najbardziej ekonomicznych w branży, bazują na innowacjach technologiczno-handlowych, popartych doskonałą jakością i wsparciem klienta. Obecność spółki na miejscowym rynku i wysoka wiarygodność kredytowa sprawiają, że ma ona możliwości budowania z zaangażowaniem strategicznej, obustronnie korzystnej współpracy z partnerami, wspólnie czerpiąc korzyści ze stale rosnącej wartości ekologicznej energii.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1877153/certificate_awarding_ceremony.jpg

Źródło: Risen Energy Co., Ltd

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 16.08.2022, 14:17
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.