Newsletter

Nauka i technologie

Z myślą o przyspieszeniu rozwoju sztucznej inteligencji i globalnej ekspansji Microsoft inwestuje 1,5 miliarda dolarów w G42 w Abu Zabi

17.04.2024, 08:51aktualizacja: 17.04.2024, 08:56

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/G42
PR Newswire/G42
• Celem tej strategicznej inwestycji jest wzmocnienie pozycji Zjednoczonych Emiratów Arabskich jako międzynarodowego centrum SI oraz umożliwienie partnerom i klientom wprowadzania innowacji i rozwoju.
• Spółki G42 i Microsoft nawiążą współpracę w celu zapewnienia, że korzyści płynące z bezpiecznych technologii wykorzystujących sztuczną inteligencję i możliwości chmury są odpowiedzialnie udostępniane rozwijającym się gospodarkom na całym świecie.
• Wiceprezes i prezes firmy Microsoft, Brad Smith, dołączy do zarządu G42.
• Obie spółki będą uczestniczyć w utworzeniu funduszu o wartości 1 miliarda dolarów z przeznaczeniem dla twórców oprogramowania.
• Podpisana umowa obejmuje pierwsze w swoim rodzaju międzyrządowe porozumienie o zabezpieczeniu, w którym obie strony zobowiązują się do przestrzegania pionierskich światowych standardów w zakresie bezpieczeństwa i ochrony SI.

ABU ZABI, ZEA i DALLAS, 16 kwietnia 2024 r. /PRNewswire/ -- Spółka G42, wiodący holding technologiczny specjalizujący się w rozwiązaniach z zakresu sztucznej inteligencji (SI) z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, oraz koncern Microsoft poinformowały dziś o dokonaniu przez Microsoft strategicznej inwestycji w spółkę G42 o wartości 1,5 mld USD. Zrealizowane wsparcie pogłębi współpracę obu firm na rzecz wprowadzania najnowszych technologii i inicjatyw Microsoft w zakresie SI w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i wielu innych krajach na całym świecie. W ramach tej rozbudowanej współpracy Brad Smith, wiceprezes i prezes Microsoft, oficjalnie zasiądzie w zarządzie G42.

Dzięki rozszerzonej współpracy organizacje różnej wielkości na nowych rynkach będą mogły wykorzystać zalety SI i chmury, jednocześnie zyskując pewność, że wdrażają SI zgodnie z wiodącymi na świecie standardami bezpieczeństwa i ochrony.

Czerpiąc z wieloletniej współpracy obu organizacji w zakresie technologii sztucznej inteligencji i transformacji cyfrowej, inwestycja Microsoftu przyczynia się do pogłębienia wzajemnego zaangażowania w to strategiczne partnerstwo. G42 zamierza uruchamiać swoje aplikacje i usługi SI na platformie Microsoft Azure i współpracować w celu oferowania zaawansowanych rozwiązań SI klientom z międzynarodowego sektora publicznego i największym przedsiębiorstwom. G42 i Microsoft będą także współpracować na rzecz udostępnienia zaawansowanej SI i infrastruktury cyfrowej w krajach Bliskiego Wschodu, Azji Środkowej i Afryki, umożliwiając tym regionom sprawiedliwy dostęp do usług w celu rozwiązania ważnych problemów administracyjnych i biznesowych, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa i prywatności.

Szejk Tahnoon bin Zayed Al Nahyan, prezes G42, powiedział:

„Inwestycja spółki Microsoft w G42 stanowi kluczowy moment w procesie rozwoju i innowacji naszej firmy, oznaczając strategiczne dostosowanie wizji i realizacji między obiema organizacjami. Jest to dowód na istnienie wspólnych wartości i dążeń do postępu, wspierając jeszcze powszechniejszą kooperację i synergię na całym świecie”. 

Współpraca obejmie również inwestycje w wysokości 1 miliarda dolarów w fundusz rozwojowy dla programistów, co przyczyni się do zapewnienia wykwalifikowanej i zróżnicowanej siły roboczej w zakresie SI oraz puli uzdolnionych pracowników, którzy będą wspierać innowacje i konkurencyjność w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i w całym regionie.  

„Obie współpracujące ze sobą spółki będą prowadzić działalność nie tylko w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ale także w celu dostarczenia sztucznej inteligencji oraz cyfrowej infrastruktury i usług do krajów, które nie są wystarczająco rozwinięte” – powiedział Brad Smith, wiceprezes i prezes Microsoft. „We współpracy z rządami Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Stanów Zjednoczonych zamierzamy połączyć światowej klasy technologię z wiodącymi na świecie standardami bezpiecznej, godnej zaufania i odpowiedzialnej sztucznej inteligencji”.

Porozumienie o współpracy handlowej jest poparte zobowiązaniami wobec obu rządów w ramach pierwszej w swoim rodzaju umowy o stosowaniu światowej klasy najlepszych praktyk w celu zagwarantowania bezpiecznego, zaufanego i odpowiedzialnego rozwoju i wdrażania sztucznej inteligencji. Microsoft i G42 podejmą ścisłą współpracę i podniosą poziom bezpieczeństwa i zgodności ich wspólnej międzynarodowej infrastruktury. Oba przedsiębiorstwa zobowiązały się do przestrzegania amerykańskich i międzynarodowych przepisów i uregulowań dotyczących handlu, bezpieczeństwa, odpowiedzialnej SI oraz uczciwości biznesowej. Działania w tym zakresie reguluje szczegółowa międzyrządowa umowa o poświadczeniu wiarygodności (IGAA) pomiędzy G42 i Microsoft, która została opracowana w ścisłej współpracy z rządami ZEA i USA.

Peng Xiao, dyrektor generalny grupy G42, oświadczył:

„Poprzez strategiczne inwestycje firmy Microsoft, kontynuujemy naszą misję dostarczania najnowocześniejszych technologii SI na szeroką skalę. Takie partnerstwo znacznie zwiększa obecność na rynku międzynarodowym, pozwalając połączyć unikalne możliwości G42 w zakresie sztucznej inteligencji z solidną ogólnoświatową infrastrukturą Microsoft. Łącząc siły, nie tylko poszerzamy nasze horyzonty operacyjne, ale także wyznaczamy nowe standardy branżowe w zakresie innowacji”.

Samer Abu-Ltaif, wiceprezes ds. korporacyjnych i prezes Microsoft na Europę Środkowo-Wschodnią, Bliski Wschód i Afrykę, dodał:

„Inwestycja w G42 jest potwierdzeniem kwitnącego i dynamicznego krajobrazu technologicznego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i całym regionie. Nasze strategiczne porozumienie umożliwi stworzenie nowych możliwości dla klientów i partnerów, przyspieszy innowacje i pobudzi wzrost gospodarczy. Wykorzystując potencjał chmury i sztucznej inteligencji, G42 wprowadzi najnowocześniejsze technologie, które umożliwią krajom i rynkom realizację ich cyfrowych zamierzeń”.

Na przestrzeni ostatniego roku współpraca pomiędzy G42 i Microsoft rozrosła się za sprawą licznych przełomowych wydarzeń. Obejmują one wspólny plan ogłoszony w kwietniu 2023 r., mający na celu opracowanie rozwiązań SI dostosowanych do potrzeb sektora publicznego i przemysłu, wykorzystujących rozległy ekosystem partnerów Microsoft i możliwości chmury. We wrześniu 2023 r. wspomniane przedsiębiorstwa przystąpiły do umowy mającej na celu wprowadzenie suwerennych ofert w chmurze i współpracę nad uwolnieniem potencjału zaawansowanych możliwości SI na platformie chmury publicznej Azure. Wreszcie, w listopadzie 2023 r. Microsoft oficjalnie poinformował o dostępności modelu języka arabskiego Jais Arabic Large Language Model autorstwa G42 w nowej ofercie Azure AI Cloud Model-as-a-Service.

Microsoft

Microsoft (Nasdaq „MSFT” @microsoft) umożliwia cyfrowe transformacje w epoce inteligentnej chmury i inteligentnych urządzeń brzegowych. Misją firmy jest sprawienie, aby każda osoba i organizacja na świecie mogła osiągać więcej.

G42

G42 to technologiczna grupa holdingowa, światowy lider w tworzeniu wizjonerskiej sztucznej inteligencji z myślą o lepszym jutrze. Założona w Abu Zabi i działająca na całym świecie, G42 propaguje SI jako potężną siłę działającą na rzecz dobra w różnych branżach. Począwszy od biologii molekularnej po eksplorację kosmosu i obejmując wszystko pomiędzy, G42 już dziś korzysta z jej wykładniczych możliwości.

Więcej informacji można uzyskać na stronie www.g42.ai

KONTAKT:

Microsoft

Dział relacji z mediami Microsoft, WE Communications for Microsoft, (425) 638-7777, rapidresponse@we-worldwide.com

-

G42

Ulviyya Hasanzade, Dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej, G42, ulviyya.hasanzade@g42.ai

-

Zdjęcia - https://mma.prnewswire.com/media/2388101/G42_Microsoft_Signing.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/2388100/G42_Logo.jpg

Źródło: G42

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 17.04.2024, 08:51
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ