Newsletter

Nauka i technologie

Zaawansowane szkolenia i praca zespołowa w dziedzinie nawigacji powietrznej z MITRE, elitarnym ośrodkiem badawczym w Stanach Zjednoczonych, zapewniane przez Ineco

15.07.2022, 08:32aktualizacja: 15.07.2022, 08:37

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

WASZYNGTON, 14 lipca 2022 r. /PRNewswire/ Prezes Ineco, Sergio Vázquez Torrón, w amerykańskiej organizacji Centrum Zaawansowanych Systemów Lotniczych (ang. Center for Advanced Aviation System Development; CAASD) MITRE, oficjalnie rozpoczął proces przygotowania seminariów, które zostaną zaoferowane czterem najlepszym młodym inżynierom lotniczym tej publicznej spółki inżynieryjnej. Ineco pozostaje w stałej relacji z MITRE od niemal dwóch dekad w zakresie zadań związanych z badaniami i rozwojem nowych metodologii projektowania przestrzeni powietrznej, realizacji zaawansowanych koncepcji kontroli ruchu powietrznego oraz wykorzystania i analizy narzędzi programowych wykorzystywanych do oceny nawigacji powietrznej. Oba podmioty wzmocniły swoje relacje podpisując w 2019 r. umowę o współpracy w zakresie kwestii technicznych, transferu wiedzy i wspólnego udziału w projektach, którymi są zainteresowane na szczeblu międzynarodowym.

Seminaria organizowane w ramach programu przyciągania i zatrzymywania talentów (AYREA), który Ineco realizuje od 2019 r. i w którym wzięło udział 109 stażystów, zajmą trzy lub cztery dni w ostatnim kwartale roku. Będzie to pierwsza faza procesu selektywnego szkolenia. Zajęcia obejmą m.in. prezentacje ekspertów dotyczące najlepszych praktyk MITRE i narzędzi należących do MITRE, takich jak TARGETS - model symulacji ruchu lotniczego i system oceny tras do projektowania przestrzeni powietrznej terminali, który potrafi ocenić dostępność lotniczą projektów nowych tras terminalowych, lub ASIAS - system analizujący bezpieczeństwo powietrzne w celu identyfikacji potencjalnych incydentów w ruchu powietrznym, wykorzystujący ogromną bazę zapisanych danych lotu obejmujących niemal każdy statek powietrzny przelatujący przez Stany Zjednoczone. Odbędzie się również wizyta w laboratoriach MITRE, gdzie symulatory kokpitu lotniczego oceniają wpływ, zarówno operacyjny, jak i środowiskowy, nowych projektów przestrzeni powietrznej oraz reakcję pilotów związaną z wynikającym z nich nakładem pracy.

Podczas wizyty, Vázquez Torrón nie tylko dokonał przeglądu bieżących projektów, ale też omówił trendy techniczne i możliwości rozszerzenia wspólnych programów.

Zaawansowane technologie w służbie zarządzania ruchem powietrznym

Zarządzanie ruchem powietrznym obejmuje liczne czynności i ogólnie wiąże się z zastosowaniem zaawansowanych technicznie rozwiązań do rozwiązywania złożonych problemów. MITRE ściśle współpracuje z Federalną Administracją Lotnictwa Cywilnego Stanów Zjednoczonych (FAA) w zakresie projektowania systemów nowej generacji dla przestrzeni powietrznej. MITRE posiada jedne z najbardziej zaawansowanych możliwości w zakresie modelowania technicznego, symulacji i analizy do oceny usprawnień obecnych systemów i przewidywania przyszłych operacji w celu, przykładowo, uwzględnienia bezzałogowych systemów i usług latających (UAS) lub integracji i zarządzania nowym komercyjnym ruchem kosmicznym.

Ineco, hiszpańska publiczna spółka inżynieryjna będąca częścią Grupy MITMA (Ministerstwo Transportu, Mobilności i Programów Miejskich), jest liderem w zakresie usług, projektów i badań systemów i działań w zakresie nawigacji powietrznej i posiada przeszło 20 lat doświadczenia w kraju i za granicą w tej dziedzinie. To jedyny hiszpański podmiot uznawany przez Organizację Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO) i drugi, po Enaire, który uzyskał certyfikację jako podmiot projektujący struktury przestrzeni powietrznej zgodnie z Rozporządzeniem UE 2020/469. Wśród innych realizacji dla MITRE wyróżnia się narzędzie EOS opracowane wewnętrznie przez Ineco, aby wspierać projektowanie procedur dla przyrządów pokładowych, wykorzystywane do analizy potencjalnych przeszkód, które statek powietrzny może napotkać w locie i zapewnienia, że utrzymuje on od nich minimalną bezpieczną odległość.

Więcej o Ineco i MITRE: https://www.ineco.com/webineco/sites/default/files/Ineco_Mitre_profiles.pdf

Źródło: Ineco

KONTAKT:

Jara Valbuena

wicedyrektor ds. komunikacji

tel. +34629139775

e-mail: dptocomunicacion@ineco.com

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 15.07.2022, 08:32
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.