Pobierz materiał i Publikuj za darmo
COLUMBUS, Ohio, 17 kwietnia 2014 r. /PRNewswire/ - Baza danych Chemical Abstracts Service (CAS), będąca najbardziej wiarygodnym na świecie źródłem informacji z dziedziny chemii, ogłosiła dzisiaj podpisanie pięcioletniego porozumienia w sprawie SciFinder®, narzędzia do wyszukiwania źródłowych badań naukowych z dziedziny chemii, pomiędzy Konsorcjum Praskim, zrzeszającym szkoły wyższe z Pragi, a instytutami Akademii Nauk Republiki Czeskiej. To długoterminowe porozumienie gwarantuje wykładowcom, pracownikom naukowym, studentom i innym badaczom instytucji członkowskich, zrzeszonych w ramach wspólnego kapitału naukowego w Czechach, dostęp do najbardziej rzetelnych, kompleksowych i aktualnych badań, które można znaleźć wyłącznie w SciFinder.
Zdjęcie: http://photos.prnewswire.com/prnh/20140417/76149
Zdjęcie: http://photos.prnewswire.com/prnh/20140417/76148
SciFinder, najchętniej wybierane przez naukowców źródło informacji z dziedziny chemii na świecie, jest teraz dostępne dla badaczy z instytutów naukowych uczelni wyższych w całej Pradze. Ponieważ dostęp do bazy SciFinder jest nieograniczony, naukowcy zajmujący się różnymi dyscyplinami, m.in. biochemią, biologią i pokrewnymi naukami przyrodniczymi, farmacją i farmakologią, medycyną sądową, fizyką, medycyną, stomatologią oraz inżynierią biomedyczną i materiałową, będą mieli możliwość korzystania z tego narzędzia badawczego.
Wydarzenie mające na celu uczczenie porozumienia nawiązanego pomiędzy organizacjami odbyło się w zeszłym tygodniu w Pradze. Członkowie Konsorcjum Praskiego podkreślili znaczenie tej bezprecedensowej współpracy w ramach konsorcjum. Podczas wydarzenia odbyło się również rozdanie nagród dla doktorantów, uczestników stażu podoktorskiego i naukowców z organizacji członkowskich.
"Praga od dawna pełni rolę centrum badań o istotnym znaczeniu dla nauki. To partnerstwo zapewni tysiącom badaczy ze środowiska akademickiego i instytucji państwowych w mieście możliwość kultywowania tradycji odkryć naukowych - powiedział prof. dr Karel Melzoch, rektor Praskiego Instytutu Technologii Chemicznej. - Cieszymy się, że możemy umożliwić badaczom z uczelni wyższych i instytucji państwowych w Pradze korzystanie z bazy SciFinder, dzięki czemu będą oni mogli nadal konkurować z najbardziej prestiżowymi uczelniami wyższymi i instytucjami na świecie".
To pięcioletnie porozumienie zapewni dostęp do bazy dla Praskiego Instytutu Technologii Chemicznej, który reprezentuje Konsorcjum Praskie SciFinder, wraz z Uniwersytetem Karola, Instytutem Podstaw Procesów Chemicznych, Instytutem Chemii Nieorganicznej, Instytutem Chemii Organicznej i Biochemii oraz Instytutem Chemii Fizycznej im. J. Heyrovsky'ego.
"CAS z przyjemnością bierze udział we wspólnym świętowaniu nawiązania długoterminowej współpracy z Konsorcjum Praskim w związku ze SciFinder - stwierdziła Christine McCue, wiceprezes ds. marketingu CAS. - Porozumienie to umożliwi członkom konsorcjum realizację swoich planów badawczych i podejmowanie szybszych oraz bardziej świadomych decyzji, dzięki dostępowi do największego i najbardziej wiarygodnego na świecie źródła danych z dziedziny chemii i pokrewnych dyscyplin naukowych".
CAS
Chemical Abstracts Service (CAS), oddział stowarzyszenia naukowego American Chemical Society, jest największą na świecie instytucją zajmującą się gromadzeniem informacji w dziedzinie chemii. CAS jest jedyną organizacją na świecie, której celem jest wyszukiwanie, zbieranie i porządkowanie wszystkich podawanych do wiadomości publicznej informacji o substancjach chemicznych. Zespół naukowców na całym świecie nadzoruje i kontroluje jakość naszych baz danych, które wśród firm farmaceutycznych, uczelni, organizacji rządowych i organów patentowych z całego świata cieszą się reputacją najbardziej kompletnych i wiarygodnych zestawień. Łącząc swoje bazy danych z zaawansowanymi technikami wyszukiwania i analizy (SciFinder® i STN®), CAS zapewnia najbardziej aktualne, kompletne, bezpieczne i połączone ze sobą cyfrowe środowisko informacyjne dla odkryć naukowych.
Konsorcjum Praskie
Konsorcjum Praskie prowadzi Praski Instytut Technologii Chemicznej. Partnerami konsorcjum są Wydział Nauk Ścisłych i Wydział Farmacji Uniwersytetu Karola oraz cztery instytuty Akademii Nauk Republiki Czeskiej: Instytut Podstaw Procesów Chemicznych, Instytut Chemii Nieorganicznej, Instytut Chemii Organicznej i Biochemii oraz Instytut Chemii Fizycznej im. J. Heyrovsky'ego. Udział w konsorcjum jest współfinansowany przez czeskie Ministerstwo Edukacji, Młodzieży i Sportu w ramach programu "Informacja - baza badań naukowych".
Źródło: Chemical Abstracts Service (CAS)
KONTAKT:
CAS
Rhonda Ross
tel. +1-614-447-3624
e-mail: cas-pr@cas.org
-
Konsorcjum Praskie
Jiri Jirat
e-mail: Jiri.Jirat@vscht.cz
Źródło informacji: PR Newswire
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 18.04.2014, 13:25 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |