Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Jak informuje serwis http://www.computerworld.uk.com londyńska giełda (London Stock Exchange) pobiła światowy rekord prędkości sieciowych transakcji handlowych średnim wynikiem 126 mikrosekund dla 99% operacji. Jest to wynik blisko dwukrotnie szybszy niż wartości raportowane przez największych konkurentów Londynu. Zapowiadane już pod koniec 2009 roku wprowadzenie w LSE rozwiązań opartych o Linux, które mają przynieść giełdzie oszczędności rzędu 16 milionów dolarów amerykańskich rocznie, jest właśnie w fazie ostatnich testów on-line. Nowe rozwiązanie, system Millennium Exchange, jest oparte na Linuksie i Sun Solaris Unix oraz wykorzystuje bazę danych Oracle. Na 1 listopada zaplanowano całkowite wyłączenie dotychczasowych rozwiązań opartych na architekturze Microsoft.Net.
Warto zauważyć, że nowojorska giełda New York Stock Exchange już w maju 2008 roku wybrała linuksowy Red Hat. Dziennie na tej giełdzie zmienia właściciela ponad 5 miliardów papierów wartościowych. Miejmy nadzieję, że również i prywatyzowana obecnie warszawska GPW dołączy do trendu stosowanego na największych giełdach. Początkiem tego procesu może być ogłoszone 12 lipca bieżącego roku przystąpienie NYSE i GPW do programu wzajemnej współpracy oraz planowana w dalszej perspektywie migracja platformy transakcyjnej GPW na rozwiązanie stosowane przez NYSE.
Firma HEUTHES już od końca ubiegłego wieku namawiała banki na szersze stosowanie platform linuksowych. Pierwsze wdrożenie systemu opartego na Linuksie miało miejsce w 2000 roku w banku GBW SA. Do dziś na serwerach szeregu banków w Polsce pracują systemy HEUTHES oparte na Linuksie. Niezwykle trudne jednak okazuje się przełamywanie stereotypów dotyczących stacji roboczych, które w większości pracują w środowisku Microsoft Windows. Dzieje się tak pomimo tego że dzięki własnej technologii HEUTHES Client - Web - Server praca na stacjach roboczych odbywa się w przeglądarce internetowej, którą może być zarówno Internet Explorer w systemie Microsoft Windows, jak i Firefox lub Chrome w Linuksie.
HEUTHES dzięki technologii PROAPERMAN dokonuje podobnych pomiarów wydajności własnych systemów dla banków i przedsiębiorstw. Wyniki ze względu na różnice w architekturze nie są do końca porównywalne, jednak w systemie transakcyjnym MULTICENTAUR pracującym w banku PEKAO SA od 2001 r. uzyskiwany jest czas 3 milisekund, a w systemach webowych 60 milisekund dla 99% operacji.
HEUTHES ma nadzieję, że środowisko informatyki bankowej zauważy ruch londyńskiej giełdy i bardziej przychylnym okiem spojrzy na rozwiązania oparte na Linuksie przeznaczone już nie tylko dla serwerów, ale również dla stacji roboczych. Z pewnością przyczyniają się one do znacznych oszczędności, są szybkie, bezpieczne i stabilne oraz ułatwiają stosowanie zaawansowanych technologii, związanych zwłaszcza z wirtualizacją zasobów i pracą w chmurach obliczeniowych.
Więcej informacji na stronie http://www.isof.pl.
Źródło informacji: HEUTHES Sp. z o.o.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 21.10.2010, 17:52 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |