Pobierz materiał i Publikuj za darmo
MONACHIUM, 15 lipca 2013 r. /PRNewswire/ - W dniu 15 lipca br. Juliana Rotich jako pierwsza otrzymała nagrodę Impact Award podczas odbywającej się w Monachium konferencji DLDwomen 2013. Rotich, z pochodzenia Kenijka, jest współzałożycielką i dyrektor zarządzającą Ushahidi.com - internetowej platformy założonej w celu pomocy ludziom zamieszkującym obszary kryzysowe w nawiązywaniu kontaktów, wzajemnym ostrzeganiu przed niebezpieczeństwem i zapewnianiu zaangażowania organizacji świadczących wsparcie w razie wystąpienia aktów przemocy i/lub innych katastrof. Celem Impact Award jest wyrażenie uznania dla kobiet, których wybitne zaangażowanie sprawia, że zmiany społeczne stają sie faktem.
http://photos.prnewswire.com/prnh/20130717/629164-a
http://photos.prnewswire.com/prnh/20130717/629164-b
http://photos.prnewswire.com/prnh/20130717/629164-c
"Jesteśmy dumni, mogąc wręczyć tę nagrodę silnym kobietom, które, wykorzystując technologie cyfrowe, ulepszają, wzbogacają, a nawet ratują ludzkie życie, wykazując się przy tym odwagą i zaangażowaniem - stwierdziła założycielka DLDwomen, Steffi Czerny, w związku z przyznaniem nagrody, która została wręczona przez Gabriele Zedlmayer, wiceprezes działu ds. globalnych innowacji społecznych firmy Hewlett-Packard. - Juliana Rotich to niezwykła osoba - specjalistka w dziedzinie technologii, twórczyni, innowatorka i optymistka, która w istocie potrafi przekuć swoje wizje w rzeczywistość".
Juliana Rotich wychowała się w Kenii, a następnie przeprowadziła do Stanów Zjednoczonych, aby studiować informatykę. W amerykańskiej branży informatycznej pracuje od 10 lat, ale zachowała silne więzi ze swoimi afrykańskimi korzeniami. Bardzo wcześnie zrozumiała potrzebę ludzi w Afryce nie tylko do korzystania, lecz także opracowywania cyfrowych technologii. Kiedy w następstwie wyborów powszechnych w 2008 r. Kenia doświadczyła konfrontacji z użyciem przemocy pomiędzy rywalizującymi partiami, Rotich założyła platformę internetową Ushahidi, co w języku suahili (jeden z języków bantu) oznacza "świadek". Ushahidi pozwala ludziom zgłaszać brutalne zajścia lub katastrofy za pomocą wiadomości tekstowych lub e-maili i prosić o natychmiastową pomoc i/lub zapewnienie produktów leczniczych. O ile to możliwe, zgłoszenia są od razu sprawdzane i nanoszone na mapę widniejącą na stronie internetowej wraz ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi czasu i miejsca zdarzenia. Z platformy, której technologia otwartego kodu źródłowego została w międzyczasie wdrożona w krajach, takich jak Haiti, Chile i Palestyna, korzystają także międzynarodowe organizacje pomocy.
Więcej informacji można znaleźć pod adresem: http://www.dld.co.
Źródło: Hubert Burda Media
KONTAKT:
Katharina Kirsch
Hubert Burda Media
dział komunikacji korporacyjnej
Arabellastraße 2381925
Monachium
Niemcy
tel. +49-89-9250-2065
e-mail: katharina.kirsch@burda.com
Źródło informacji: PR Newswire
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 17.07.2013, 11:59 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |