Newsletter

Robert Lewandowski użyczył swojego głosu dziecku z Syrii

09.06.2014, 11:40aktualizacja: 09.06.2014, 11:40

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

1_fot.Adam_Rostkowski
1_fot.Adam_Rostkowski
UNICEF i Unia Europejska rozpoczynają właśnie kampanię "Głos Dzieci", w której Robert Lewandowski, Ambasador Dobrej Woli UNICEF, apeluje o wsparcie dla dzieci dotkniętych kryzysami humanitarnymi. Piłkarz odwiedził obóz dla uchodźców w Jordanii i użyczył głosu chłopcu, który stał się ofiarą wojny w Syrii.

W spocie promującym kampanię "Głos Dzieci" Robert Lewandowski, Ambasador Dobrej Woli UNICEF, wystąpił wspólnie z Mustafą, syryjskim chłopcem, dla którego wojna, strach i przemoc to codzienność. Piłkarz apeluje do wszystkich, aby wysłuchali, co ma do powiedzenia mały chłopiec z Syrii. Podkreśla, że każde dziecko ma prawo głośno mówić o swoim dramatycznym losie i powinno być wysłuchane. Robert Lewandowski apeluje, aby nie zostawiać potrzebujących dzieci bez pomocy.

"Pod koniec maja byłem w obozie dla syryjskich uchodźców w Zaatari. Rozmawiałem z dziećmi i ich matkami, które musiały uciekać z Syrii w poszukiwaniu schronienia. Niestety, zazwyczaj tych dzieci nikt nie słucha albo nie chce usłyszeć. Ich dramatyczne historie i apele o pomoc pozostają niezauważone" - mówi Robert Lewandowski, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.

Kampania "Głos Dzieci" jest wspólną inicjatywą UNICEF i Unii Europejskiej. Jej celem jest zwrócenie uwagi na sytuację milionów dzieci dotkniętych skutkami katastrof naturalnych lub konfliktów. Kampania ta ma zachęcić użytkowników serwisów społecznościowych do udostępniania i publikowania historii dzieci, które wołają o pomoc.

"Musimy być otwarci na wołanie dzieci. Użyczcie im swojego głosu, powiedzcie swoim bliskim i znajomym, że na całym świecie są dzieci, które czekają na naszą pomoc i zainteresowanie. Pomóżcie nam opowiedzieć ich historię. Wasz głos jest dla tych dzieci bezcenny" - dodaje Robert Lewandowski, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.

Każdego roku setki katastrof i różnego rodzaju kryzysów humanitarnych zagrażają życiu i zdrowiu milionów dzieci na całym świecie. W czasie kryzysu humanitarnego to właśnie dzieci cierpią najbardziej. To one najczęściej walczą z niedożywieniem, chorują, są wykorzystywane i cierpią psychicznie.

"Niemal każdego dnia jesteśmy świadkami tragicznych wydarzeń, takich jak susze, trzęsienia ziemi, tajfuny czy konflikty zbrojne, które w jednej chwili rujnują życie setek tysięcy dzieci w różnych częściach świata. Bardzo często jedno z takich wydarzeń pociąga za sobą następne, sprawiając, że pomoc humanitarna staje się jeszcze trudniejszym zadaniem. Kryzysy humanitarne na ogromną skalę dotknęły w ostatnim czasie, między innymi, Syrię, Republikę Środkowoafrykańską czy Sudan Południowy. Musimy jednak pamiętać, że w wielu innych krajach toczą się one poza uwagą świata, a potrzeby żyjących tam dzieci są tak samo pilne i stale rosną" - powiedział Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska.

UNICEF i Unia Europejska współpracują, aby ocalić życie dzieci poszkodowanych w wyniku kryzysów humanitarnych. Tylko w 2013 roku, przeznaczając kwotę około 100 mln euro, UNICEF i departament Komisji Europejskiej ds. Pomocy Humanitarnej i Ochrony Ludności (ECHO) pomogły dzieciom dotkniętym kryzysami humanitarnymi w 33 krajach.

"Każdego roku Unia Europejska i UNICEF pomagają milionom dzieci będących ofiarami różnego rodzaju kryzysów humanitarnych. Zapewniamy im pomoc, której pilnie potrzebują. Dajemy im nadzieję. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy lęki, obawy, walka o przetrwanie, marzenia i aspiracje tych dziewcząt i chłopców są słyszalne. Pomóżmy im i sprawmy, aby wszyscy usłyszeli ich wołanie o pomoc" - powiedziała Kristalina Georgieva, komisarz UE ds. współpracy międzynarodowej, pomocy humanitarnej i reagowania kryzysowego.

Więcej informacji o kampanii "Głos Dzieci w Sytuacjach Kryzysowych" na stronie internetowej: http://www.glosdzieci.pl.

UNICEF to organizacja humanitarna i rozwojowa działająca na rzecz dzieci. Od ratujących życie szczepień, przez budowę szkół, po natychmiastową pomoc w sytuacji klęski humanitarnej - UNICEF robi wszystko, aby dzieciom żyło się lepiej. Pracuje w małych wioskach i z rządami państw, bo uważa, że każde dziecko, niezależnie od miejsca urodzenia, koloru skóry czy religii, ma prawo do zdrowego i bezpiecznego dzieciństwa (http://www.unicef.pl).

Departament Komisji Europejskiej ds. Pomocy Humanitarnej i Ochrony Ludności (ECHO) finansuje pomoc humanitarną dla ofiar klęsk żywiołowych i konfliktów na całym świecie. Pomoc ECHO opiera się na zasadach humanitarnych: neutralności, bezstronności, niezależności i humanitaryzmu. ECHO jest jednym z największych darczyńców pomocy humanitarnej dla UNICEF (http://www.ec.europa.eu/echo)

Więcej informacji (także o dostępnym materiale fotograficznym i filmowym)

KONTAKT:

Martyna Markun

Specjalista ds. współpracy z mediami

UNICEF Polska

tel. (22) 568 03 81

e-mail: mmarkun@unicef.pl

-

David Sharrock

Rzecznik Komisji Europejskiej

tel. + 32 2 296 89 09

e-mail: david.sharrock@ec.europa.eu

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 09.06.2014, 11:40
Źródło informacji UNICEF Polska
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ