Pobierz materiał i Publikuj za darmo
BAAR, Szwajcaria - (BUSINESS WIRE) - Spółka Medela Healthcare ma przyjemność ogłosić wprowadzenie na rynek Thopaz+.Ten przenośny cyfrowy system drenażu klatki piersiowej jest przeznaczony dla pracowników opieki zdrowotnej opiekujących się pacjentami z chorobami serca i klatki piersiowej. Zapewnia on dostęp do zestawu wskazań medycznych wymaganych przy stosowaniu drenów, m.in. dostarczając precyzyjne i obiektywne dane na temat miejsc ulatniania się powietrza, objętości cieczy i ciśnienia w opłucnej. Dane dostarczane dzięki najnowocześniejszym technikom cyfrowym umożliwią lekarzom podejmowanie lepiej ugruntowanych decyzji w sprawie momentu usunięcia drenów wprowadzanych po zabiegu kardiochirurgicznym.
Dreny wprowadzane są po operacji w celu pozbycia się zbędnego powietrza i płynów z klatki piersiowej dla zapewnienia prawidłowego napowietrzenia płuc. System drenażu i monitoringu Thopaz+ pozwala na szybsze usunięcie drenów, co zrewolucjonizuje opiekę pooperacyjną, dając pacjentowi możliwość szybszego stanięcia na nogi i uzyskania wypisu ze szpitala. Cyfrowa technologia stosowana w Thopaz+ zapewnia zbieranie danych w czasie rzeczywistym i ich późniejsze przechowywanie.
Najnowsze badanie kliniczne (Annals of Thoracic Surgery, czerwiec 2014; artykuł dostępny online; Cecilia Pompili et al.) porównuje wyniki poprzednika systemu Thopaz+ z tradycyjnymi urządzeniami do drenażu stosowanymi u pacjentów po zabiegach lobektomii i segmentektomii płuc. Randomizowane badanie obejmowało dwie grupy pacjentów - u 191 osób zastosowano nowe urządzenie, zaś u 190 metody tradycyjne. Badania prowadzone były przez ponad jeden rok w czterech lokalizacjach we Włoszech, USA, Wielkiej Brytanii i Chinach. Biorąc pod uwagę fakt, że zasady postępowania w przypadku ulatniającego się powietrza stosowane w urządzeniu Thopaz nie uległy zmianie w systemie Thopaz+, wyniki kliniczne z tego badania są porównywalne.
Wnioski sformułowane przez Pompili et al. wskazują na lepsze wyniki urządzenia cyfrowego, dla którego wykazano znacznie krótsze ulatnianie się powietrza (1,0 w porównaniu do 2,2 doby); krótszy czas utrzymywania drenów w klatce piersiowej (3,6 w porównaniu do 4,7 doby) oraz krótszy czas pobytu w szpitalu (4,6 w porównaniu do 5,6 doby). Poza danymi obiektywnymi określono również zadowolenie pacjentów przy pomocy kwestionariusza. Ankieta wykazała, że pacjenci, u których zastosowano cyfrowy system drenażu zwracali uwagę na wyższy komfort, mobilność i dogodność korzystania z tego urządzenia.
Ze względu na różnorodność systemów opieki zdrowotnej i programów refundacji stosowanych w czterech krajach, gdzie prowadzono badania, nie są jeszcze dostępne żadne szczegółowe dane ekonomiczne, jednak skrócenie pobytu w szpitalu w oczywisty sposób powinno przełożyć się na obniżenie ogólnych kosztów leczenia.
Wyniki pierwszego wieloośrodkowego badania cyfrowego systemu drenażu klatki piersiowej firmy Medela charakteryzują się zbieżnością wyników pochodzących z różnych ośrodków. Dr Alessandro Brunelli, autor badania, stwierdził: "Analiza wykazała zbieżność wyników w różnych uczestniczących ośrodkach. Są to nowe, interesujące wnioski, które dowodzą powszechnej skuteczności tego urządzenia".
Podobnego zdania jest współautor opracowania, profesor Frank Detterbeck: "Randomizowane badanie wskazuje, że zastosowanie cyfrowego systemu drenażu klatki piersiowej Thopaz pozwala na statystycznie istotne skrócenie czasu pobytu w szpitalu o jedną pełną dobę".
Sympozjum organizowane przez spółkę Medela dla ESTS
Kliniczne znaczenie tych badań omawiano dziś podczas sympozjum pod nazwą The Lunch Symposium w ramach XXII Europejskiej Konferencji Ogólnej Chirurgii Klatki Piersiowej w Kopenhadze, której gospodarzem była spółka Medela. Jest to doroczny kongres Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Serca i Klatki Piersiowej (www.ests.org) stanowiący dla klinicystów i przedstawicieli branży technologii medycznych forum do wymiany doświadczeń i omówienia najnowszych wyników swoich prac badawczych.
Podczas sympozjum niezależni, pracujący zespołowo partnerzy spółki Medela przedstawili rezultaty prowadzonych przez siebie badań, które mają na celu wsparcie doskonalenia systemu Topaz+. W programie przewidziano też prezentację wstępnych danych o skuteczności i bezpieczeństwie Topaz+, a także o jego korzyściach dla pacjentów i sektora opieki zdrowotnej. Dane te zaprezentowali wybitni liderzy opinii:
- dr Thomas Kiefer, Klinikum Konstanz, Niemcy;
- Kostas Papagiannopoulos, St James's Hospital, Leeds, Wielka Brytania;
- Alessandro Brunelli, St James's Hospital, Leeds, Wielka Brytania;
- prof. Frank Detterbeck, Yale University, USA.
Wkrótce w czołowych centrach doskonalenia badań rozpoczną się badania kliniczne na pełną skalę, a do końca roku 2014 dostępne będą dodatkowe dane kliniczne jako uzupełnienie przedstawionych podczas sympozjum wniosków badawczych na temat systemu Topaz+.
Medela
Medela, spółka założona w 1961 roku przez Olle Larssona, z siedzibą w kantonie Zug (Szwajcaria), należy do Fundacji Rodziny Larsson-Rosenquist i obecnie dynamicznie rozwija się pod kierownictwem rodziny Larssonów. Medela skupia swą działalność na dwóch obszarach: "karmienie piersią", gdzie jest liderem projektowania i produkcji artykułów do karmienia piersią oraz "opieka zdrowotna" - w tym obszarze spółka zajmuje się opracowywaniem i produkcją wysoce innowacyjnych rozwiązań z zakresu medycznych technologii próżniowych.
Medela prowadzi badania o fundamentalnym znaczeniu we współpracy z wiodącymi naukowcami, pracownikami służby zdrowia i uczelniami, a opracowując swoje produkty, opiera się na wynikach badań naukowych. Spółka posiada 17 oddziałów na terenie Europy, Ameryki Północnej i Azji, wraz ze swoimi niezależnymi partnerami dystrybuuje produkty do przeszło 90 krajów. Zatrudnia 1 500 osób, z czego 330 pracuje w kantonie Zug.
Odnośniki: serwis internetowy Thopaz+: thopazplus.com
Roczniki na temat chirurgii klatki piersiowej: http://www.annalsthoracicsurgery.org/article/S0003-4975(14)00796-6/abstract
KONTAKT:
dr Mark Cregan
Medela Healthcare
dyrektor działu komunikacji marketingowej
tel. +41-417695433 (biuro)
tel kom. +41-798741943
e-mail: mark.cregan@medela.ch
Źródło informacji: Business Wire
Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 16.06.2014, 13:45 |
Źródło informacji | Business Wire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |