Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- MSZ informuje:
Polskim absolwentom polsko-amerykańskiego programu Fulbrighta z lat 2013-14 wręczono pamiątkowe dyplomy podczas uroczystości, która miała miejsce 25 września w Warszawie. Ceremonia wręczenia dyplomów była formalnym zakończeniem stypendiów, które Polacy odbyli w najlepszych uczelniach w USA.
– Stypendyści programu Fulbrighta są przykładem tego, że polsko-amerykańska współpraca w obszarze nauki jest na bardzo wysokim poziomie. Program jest jedną z najbardziej prestiżowych inicjatyw naukowych, a jego ukończenie gwarantuje udaną karierę w wielu dziedzinach – powiedział podczas uroczystości dyrektor Departamentu Ameryki Grzegorz Kozłowski. W trakcie uroczystości przedstawiono również profesorów oraz badaczy naukowych, którzy w ramach programu będą przeprowadzać badania i wykładać na najlepszych polskich uniwersytetach (m.in. Warszawa, Kraków, Poznań, Lublin, Olsztyn).
Głównym celem Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta jest krzewienie wymiany naukowej i kulturalnej między Polską i USA. W ramach swoich programów Komisja wspiera studia, badania naukowe i inną działalność akademicką polskich i amerykańskich ludzi nauki oraz instytucji naukowych. W programie bierze udział ponad 150 krajów. W Polsce działa on od 1959 r., natomiast Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta została utworzona w latach 1990. Działanie komisji finansują rządy obu krajów.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)
kom/ kfk/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 26.09.2014, 17:03 |
Źródło informacji | MSZ |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |