Newsletter

III konferencja branżowa "Polski Gaz Ziemny 2020": Jak usprawnić proces poszukiwań gazu z łupków?

20.10.2014, 13:11aktualizacja: 20.10.2014, 13:11

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

OPPPW logo
OPPPW logo
O tym, jak wygląda status prac poszukiwawczo-rozpoznawczych na niekonwencjonalnych złożach węglowodorów w Polsce z perspektywy inwestorów oraz co można zrobić, aby usprawnić proces poszukiwań gazu z łupków będą dyskutować jutro w Warszawie przedstawiciele biznesu z regulatorami rynku podczas trzeciej edycji konferencji branżowej "Polski Gaz Ziemny 2020".

Tegoroczne spotkanie pt. "Polski Gaz Ziemny 2020 - Doświadczenia. Bariery. Szanse" stanowi kontynuację zainicjowanej dwa lata temu przez Organizację Polskiego Przemysłu Poszukiwawczo-Wydobywczego (OPPPW) debaty poświęconej przyszłości poszukiwań węglowodorów w złożach niekonwencjonalnych. W debacie udział wezmą przedstawiciele firm zrzeszonych w OPPPW oraz zaproszeni goście: reprezentanci władz centralnych i samorządowych, w tym ministerstw zaangażowanych w proces przygotowania regulacji dla polskiego sektora poszukiwań i wydobycia oraz eksperci rynku energii. Honorowy patronat nad konferencją objęły: Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Skarbu Państwa oraz Ministerstwo Środowiska.

Gościem specjalnym konferencji będzie prof. Alan Riley z City University London, który opowie o głównych czynnikach oddziaływujących na proces poszukiwań i rozpoznania złóż węglowodorów niekonwencjonalnych w Wielkiej Brytanii.

W 2014 roku operatorzy skupieni w Organizacji Polskiego Przemysłu Poszukiwawczo-Wydobywczego (OPPPW), do których należy dziś 97% "łupkowych" koncesji, wykonali mniej odwiertów na złożach niekonwencjonalnych niż w roku ubiegłym. Kluczową kwestią dla branży pozostaje ograniczenie biurokracji i skrócenie do minimum czasu poświęcanego na przygotowanie każdej inwestycji od strony administracyjnej. Mimo wyzwań natury geologicznej i administracyjnej, firmy planują dalsze prace poszukiwawcze.

OPPPW

Organizacja Polskiego Przemysłu Poszukiwawczo-Wydobywczego - Związek Pracodawców zrzesza przedsiębiorstwa z sektora naftowego i gazu ziemnego, które prowadzą działalność w zakresie poszukiwania i/lub wydobycia węglowodorów w Polsce. W sferze zainteresowań OPPPW znajdują się zagadnienia związane z ustawodawstwem i rozwiązaniami prawnymi, bezpieczeństwem i higieną pracy, środowiskiem, kwestiami pracowniczymi oraz pozostałymi kwestiami wymagającymi współpracy z organami państwowymi, rządowymi, samorządowymi oraz Parlamentem. W skład OPPPW wchodzi 12 członków - firm posiadających koncesje poszukiwawczo-wydobywcze i zajmujących się poszukiwaniem węglowodorów w Polsce oraz 2 obserwatorów. Więcej informacji na stronie: www.opppw.pl.

KONTAKT:

Marcin Zięba

Dyrektor Generalny, Organizacja Polskiego Przemysłu Poszukiwawczo-Wydobywczego

ul. Biała 4/83

00-895 Warszawa

tel. +48 (22) 620 06 49

e-mail: marcin.zieba@opppw.pl

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 20.10.2014, 13:11
Źródło informacji OPPPW
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Pozostałe z kategorii

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ