Newsletter

MAC: udogodnienia dla osób słabosłyszących w telekomunikacji – pętle indukcyjne (komunikat)

13.11.2014, 17:02aktualizacja: 13.11.2014, 17:02

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MAC informuje:

Od 16 listopada w wybranych placówkach jedenastu przedsiębiorców telekomunikacyjnych będzie można skorzystać z pętli indukcyjnej. To proste urządzenie umożliwia osobom słabosłyszącym, korzystającym z aparatów słuchowych lub implantów wyposażonych w cewkę indukcyjną, prowadzenie rozmów w hałaśliwych miejscach.

W tym dniu upływa termin, w którym przedsiębiorcy telekomunikacyjni - sygnatariusze podpisanego 16 maja 2014 r. porozumienia, zobowiązali się do zainstalowania pętli indukcyjnych w wybranych biurach obsługi klienta. Wiele aparatów słuchowych umożliwia korzystanie z pętli indukcyjnej, o czym często nie wiedzą ich użytkownicy.

Wystarczy wybrać tryb, który pozwala na odbiór dźwięków wprost ze słuchawki telefonicznej lub pętli indukcyjnej – tzw. tryb „T”. Tryb wybierany jest za pomocą przełącznika, który należy ustawić na pozycji oznaczonej literą „T”. W przypadku aparatów słuchowych programowanych, należy włączyć odpowiedni program. Istnieją również aparaty umożliwiające równoczesny odbiór sygnału z mikrofonu oraz cewki indukcyjnej.

Urządzenia instalowane przez przedsiębiorców, to działające na małej przestrzeni pętle indukcyjne, mające za zadanie ułatwić osobom z niepełnosprawnością słuchu komunikację z obsługującym ich konsultantem.

Lista placówek, w których będzie można skorzystać z tego udogodnienia oraz treść porozumienia podpisanego 16 maja 2014 r. dostępna na stronie mac.gov.pl.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ amt/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 13.11.2014, 17:02
Źródło informacji MAC
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii