Newsletter

CGAP ogłasza zwycięzcę tegorocznej edycji konkursu fotograficznego CGAP

13.11.2014, 12:08aktualizacja: 13.11.2014, 12:08

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

(WASZYNGTON, 17 listopada 2014 r. /PRNewswire/ - Zwycięzcą konkursu fotograficznego CGAP Photo Contest 2014 został Soh Yew Kiat z Malezji. Trzyosobowe jury wybrało jego zdjęcie pt. "Rybak z kormoranem" (ang. "Cormorant Fisherman") spośród rekordowej liczby 4 820 prac nadesłanych przez profesjonalnych fotografów i amatorów z 95 krajów. Zwycięskie zdjęcie przedstawia mieszkańca Chin praktykującego zanikającą sztukę łowienia ryb za pomocą kormorana. Sztuka ta posiada kilkutysięczną tradycję i polega na łowieniu ryb z użyciem wyszkolonych do tego celu ptaków.

Multimedia dot. informacji dostępne są pod adresem: http://www.multivu.com/players/English/7267351-cgap-financial-inclusion-photo-contest-winners-2014/

Zdjęcie - http://photos.prnewswire.com/prnh/20141115/158839

Coroczny konkurs fotograficzny CGAP Photo Contest, który po raz pierwszy zorganizowano w 2006 r., ma na celu zaprezentowanie wyjątkowych fotografii ilustrujących przypadki włączenia finansowego z całego świata. Dzięki wymownym zdjęciom CGAP przedstawia różnorodne rozwiązania finansowe stosowane przez ubogie gospodarstwa domowe, podnosząc świadomość ogromnej wagi formalnego wsparcia finansowego dla osób znajdujących się na samym dole piramidy gospodarczej.

Jury wybrało "Rybaka z kormoranem" z uwagi na jego poetycki i przejmujący przekaz. Rybacy łowiący za pomocą kormoranów, jak bohater zwycięskiego zdjęcia, zazwyczaj działają w branży turystycznej, czerpiąc znaczne korzyści z łatwiejszego dostępu do usług finansowych.

"Zdjęcie uchwyciło ponadczasowy obraz, jednocześnie opowiadając współczesną historię - wyjaśnia Meghan Dhaliwal, koordynator projektów multimedialnych z Pulitzer Center on Crisis Reporting. - Obraz ma charakter mityczny, a ubranie mężczyzny odzwierciedla kształt stworzony przez skrzydła ptaka".

Oprócz nadzwyczajnego przekazu zdjęcia, jury uznało, że jest ono doskonałe również pod względem technicznym. "Na pierwszym planie znajduje się wędkarz, ale oglądając zdjęcie, możemy także dostrzec piękne detale tła" - podkreśla Indira Williams Babic, główny kierownik ds. zasobów wizualnych Newseum.

Główną nagrodą w tegorocznej edycji konkursu jest karta podarunkowa o wartości 2 000 USD na zakup sprzętu fotograficznego.

Galerię 30 nagrodzonych zdjęć można obejrzeć na stronie: www.cgap.org/photocontest.

Jury przyznało również nagrody za drugie i trzecie miejsce, a także wybrało 27 zwycięzców regionalnych, finalistów i mentorów, kierując się zarówno aspektami technicznymi, jak i samym przekazem oraz zwracając uwagę na osoby stojące za włączeniem finansowym. Jeanette Ortiz-Osorio, kierownik ds. zasobów fotograficznych i cyfrowych amerykańskiego Czerwonego Krzyża, szczególnie ujęła praca zdobywcy 3. miejsca. Zdaniem jurorki, zdjęcie pt. "Ubogi rolnik" (ang. "Smallholder") wykonane przez Hailey Tucker jest niezwykle dynamiczne. "Nietrudno stwierdzić, że życie kobiety przedstawionej na zdjęciu jest trudne, lecz jednocześnie wydaje się ona mieć wszystko pod kontrolą".

W konkursie przyznano także nagrodę internautów, którzy oddawali swoje głosy za pośrednictwem portalu CGAP.org. Zwycięzcą został Vishal Singh z Indii, autor zdjęcia "Złoty zmierzch" (ang. "Golden Dusk"). Praca przedstawia barkarza przewożącego turystów wzdłuż plaży Konark w indyjskim stanie Orisa. Jak twierdzi autor, barkarz otrzymał swoją łódź od organizacji pozarządowej. Pozwala mu ona zarabiać na życie i utrzymać rodzinę. Zdjęcie otrzymało 1 393 głosy.

W skład jury tegorocznej edycji konkursu weszły Indira Williams Babic, główny kierownik ds. zasobów wizualnych Newseum, Jeanette Ortiz-Osorio, kierownik ds. zasobów fotograficznych i cyfrowych amerykańskiego Czerwonego Krzyża oraz Meghan Dhaliwal, koordynator projektów multimedialnych z Pulitzer Center on Crisis Reporting.

Źródło: CGAP

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 13.11.2014, 12:08
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii