Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- MSZ informuje:
Relacje polsko-niemieckie, w tym współpraca regionalna Saksonii z Województwem Dolnośląskim były głównymi tematami spotkania w MSZ wiceminister Henryki Mościckiej-Dendys i premiera niemieckiego kraju związkowego Saksonia Stanislawa Tilicha.
„Cieszymy się, że polsko-saksońska współpraca regionalna przebiega tak dobrze. Liczymy na jej dalszy rozwój i pełne wykorzystanie jej potencjału” – stwierdziła wiceszefowa polskiej dyplomacji. W trakcie spotkania wiceminister Mościcka-Dendys odniosła się również do kwestii nauczania języka polskiego jako języka ojczystego w Saksonii. „Wsparcie oraz przychylne stanowisko władz saksońskich jest niezbędne dla szerokiego udostępnienia oferty nauczania języka polskiego dla Polaków mieszkających na terytorium Saksonii. Dla polskiego rządu nauka języka polskiego w Niemczech jest jedną z kluczowych kwestii” – podkreśliła wiceminister Mościcka-Dendys.
Premier Stanislaw Tilich wyraził gotowość podjęcia działań na rzecz ułatwienia uczniom dostępu do nauki języka polskiego w Saksonii.
Podczas dzisiejszego spotkania dyskusja poświęcona była także, perspektywom współpracy w ramach Trójkąta Weimarskiego oraz sytuacji we wschodniej Ukrainie.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)
kom/ azb/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 04.03.2015, 16:49 |
Źródło informacji | MSZ |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |