Newsletter

POLSKIE GÓRNICTWO NAFTOWE I GAZOWNICTWO SA Zmiany w składzie Rady Nadzorczej PGNiG SA

16.04.2015, 18:26aktualizacja: 16.04.2015, 18:26

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Raport bieżący 32/2015

Zarząd Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA ("PGNiG") informuje, że Zwyczajne Walne Zgromadzenie PGNiG na posiedzeniu w dniu 16 kwietnia 2015 roku powołało w skład Rady Nadzorczej PGNiG od dnia 16 kwietnia 2015 roku:

1. Dr Irenę Ożóg

2. Prof. dr hab. inż. Macieja Mazurkiewicza

Dr Irena Ożóg jest licencjonowanym doradcą podatkowym, W latach 1989 - 2003, jako dyrektor departamentu a następnie wiceminister w ministerstwie finansów, współtworzyła i nadzorowała polski system podatkowy. Ponad dwadzieścia lat wykłada finanse publiczne w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz na Uniwersytecie Warszawskim, a także prowadzi warsztaty z praktyki podatkowej. Jest autorką dziewięciu książek i około dwustu monografii oraz artykułów poświęconych prawu finansowemu, w tym podatkowemu.

Dr Irena Ożóg ma wieloletnie doświadczenie w prawnym oraz ekonomiczno-finansowym doradztwie podatkowym. Jako ekspert współpracuje z administracją rządową, organami władzy i administracji publicznej oraz organizacjami biznesowymi, komisjami i komitetami zajmującymi się problematyką podatkową. Jest członkiem Rady Konsultacyjnej Prawa Podatkowego przy Ministrze Finansów, przewodniczącą Zespołu ogólnego Prawa Podatkowego.

Prowadząc kancelarię, zawodowo doradza krajowym i zagranicznym przedsiębiorstwom, a także instytucjom finansowym. Jest laureatką wielu nagród, wyróżnień i najwyższych pozycji w rankingach doradców podatkowych.

Posiada długoletnią praktykę w pracach rad nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa i z kapitałem prywatnym, w tym spółek publicznych.

Prof. dr hab. inż. Maciej Mazurkiewicz ukończył studia na Wydziale Górniczym Akademii Górniczo - Hutniczej w 1970 roku, a następnie podjął pracę na macierzystym wydziale.

Rozprawę doktorską obronił z wyróżnieniem w 1978, stopień naukowy doktora habilitowanego nauk technicznych nadała mu Rada Wydziału Górniczego AGH w kwietniu 1990 r. Tytuł profesora uzyskuje w 1998 roku.

Zainteresowania naukowe dotyczą problematyki górnictwa, środowiska terenów uprzemysłowionych, gospodarki odpadami (w tym niebezpiecznymi). Jest autorem i współautorem: 6 monografii (3 dotyczą problematyki odpadów) i podręczników, 9 skryptów, ponad 100 publikacji w czasopismach krajowych i zagranicznych, 20 patentów, kilkunastu projektów (grantów).

Wypromował 10 doktorów, wielokrotnie powoływany do recenzowania prac doktorskich, habilitacyjnych, w przewodach na tytuł profesora. Laureat indywidualnych i zespołowych nagród Ministra Górnictwa i Energetyki, Ministra Edukacji Narodowej oraz NOT, a także wielu nagród Rektora AGH, Rektora PWSZ w Krośnie, jak również nagrody zespołowej im. Prof. Henryka Czeczota.

Na zlecenie przemysłu wykonał kilkaset ekspertyz i opinii, w tym na zlecenie kontrahentów zagranicznych (Niemcy, Węgry, Kanada).

Na macierzystym wydziale AGH pełnił funkcję z-cy dyrektora instytutu, prodziekana, kierownika katedry. Dwie kadencje był członkiem Komitetu Badań Naukowych, był rzeczoznawcą MOŚZNiL. Jest członkiem Akademii Inżynierskiej, Komitetów Naukowych Polskiej Akademii Nauk (Komitety: Górnictwa, Gospodarki Złożem oraz Inżynierii Środowiska), Rad Naukowych (Instytut Mechaniki Górotworu PAN, Główny Instytut Górnictwa), komisji ministerialnych i resortowych.

Aktualnie pracuje na Wydziale Górnictwa i Geoinżynierii AGH (Katedra Inżynierii Środowiska i Przeróbki Surowców) oraz w Zakładzie Inżynierii Środowiska Instytutu Politechnicznego PWSZ w Krośnie (od 2002 roku). W obu uczelniach jest członkiem senatu (w AGH czwartą kadencje przewodniczy Senackiej komisji ds. pracowniczych).

Pozostałe informacje określone w § 28 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 roku w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim (Dz. U. Nr 33 z dnia 28 lutego 2009 roku poz. 259) zostaną przekazane osobnym raportem bieżącym.

Więcej na: biznes.pap.pl

kom espi zdz

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 16.04.2015, 18:26
Źródło informacji ESPI
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii