Newsletter

MAC: minister Halicki na warsztatach "Jednolity Rynek Cyfrowy - czy może stać się dźwignią polskiego rozwoju?" (komunikat)

11.05.2015, 16:26aktualizacja: 11.05.2015, 16:26

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MAC informuje:

- Rozpoczynamy prace nad stanowiskiem polskiego rządu do Komunikatu Komisji Europejskiej ws. Jednolitego Rynku Cyfrowego - powiedział Andrzej Halicki, minister administracji i cyfryzacji w trakcie dzisiejszych (tj. 11 maja br.) warsztatów pt. „Jednolity Rynek Cyfrowy - czy może stać się dźwignią polskiego rozwoju?"

W spotkaniu z przedstawicielami zainteresowanych instytucji i organizacji uczestniczyła również europosłanka Róża Thun, która w Parlamencie Europejskim przewodniczy Grupie Roboczej ds. Jednolitego Rynku Cyfrowego. Podczas otwartej dyskusji, zorganizowanej w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji, poruszono kwestie związane z cyfrowym rozwojem Europy. W trakcie spotkania uczestnicy zapoznali się m.in. z najnowszymi informacjami dotyczącymi przygotowanej przez Komisję Europejską strategii dla Jednolitego Rynku Cyfrowego. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji pełni rolę wiodącą w polskim rządzie w tym zakresie, a posłanka Róża Thun przewodniczy Grupie Roboczej Parlamentu Europejskiego ds. Jednolitego Rynku Cyfrowego.

- Musimy mieć polską odpowiedź, polską formułę, która będzie przez nas w pełni wykorzystana. W czasach dynamicznych zmian, w okresie cywilizacyjnego rozwoju, nie możemy popełnić błędu przeregulowania - powiedział szef MAC. – By zbudować jednolity rynek cyfrowy w Europie - a uważam, że to ogromne wyzwanie gospodarcze oraz szansa dla Unii Europejskiej i naszej gospodarki - należy spojrzeć z punktu widzenia obywatela, bo to dla nich ma być łatwiej, oraz przedsiębiorców – by było lepiej, prościej i bardziej dochodowo – dodał minister Halicki.

6 maja br. Komisja Europejska przedstawiła strategię Jednolitego Rynku Cyfrowego dla Europy. Strategia zawarta w Komunikacie Komisji Europejskiej ma charakter przekrojowy i obejmuje zasięgiem różnorodne branże gospodarki, obszary aktywności państwa oraz zainteresowań obywateli.

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w pracach nad oficjalnym stanowiskiem rządu Polski do Komunikatu Komisji Europejskiej będzie posiłkować się wiedzą i doświadczeniami polskich przedsiębiorców, konsumentów oraz organizacji pozarządowych, równocześnie ściśle współpracując z pozostałymi resortami. Następnie przygotowany projekt stanowiska Polski do Komunikatu Komisji Europejskiej ws. Jednolitego Rynku Cyfrowego, zostanie przekazany rządowemu Komitetowi do Spraw Europejskich. - Naszym celem jest, aby Polska miała kompleksowe stanowisko w sprawie Jednolitego Rynku Cyfrowego na potrzeby Rady UE ds. Transportu, Telekomunikacji i Energii podczas której ministrowie państw członkowskich UE będą dyskutowali na ten temat – powiedział Andrzej Halicki, szef resortu administracji i cyfryzacji. Spotkanie to zaplanowano na 12 czerwca br.

Dzisiejsze warsztaty były jednym z pierwszych spotkań z cyklu debat dotyczących Jednolitego Rynku Cyfrowego oraz przygotowań polskiego stanowiska do tego projektu.

Kolejnym wydarzeniem będzie konferencja „Europejski rynek cyfrowy - umiejętności, gospodarka, praca”, organizowana przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji 14 maja w Warszawie (Centrum Nauki Kopernik), gdzie Jednolity Rynek Cyfrowy będzie tematem przewodnim, a gościem specjalnym - Andrus Ansip, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej.

Więcej informacji: mac.gov.pl/aktualnosci/rozpoczynamy-prace-nad-stanowiskiem-rzadu-do-komunikatu-ke-ws-jednolitego-rynku

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ ksi/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 11.05.2015, 16:26
Źródło informacji MAC
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii