Pobierz materiał i Publikuj za darmo
"Wyniki uzyskane ze wstępnych analiz geologiczno-złożowych wskazują na możliwość występowania akumulacji węglowodorów o zasobach wydobywalnych w przedziale 6,29 - 12,6 mln boe (baryłek ekwiwalentu ropy naftowej - PAP)"- podała spółka.
Nowo odkryte złoże znajduje się w obrębie koncesji, w których udziały w ubiegłym roku kupiło Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, za pośrednictwem PGNiG UI, od firmy Total E&P Norge. Znajduje się ono na Morzu Północnym, w odległości około 250 km na zachód od wybrzeża Norwegii.
Głównym celem wiercenia było potwierdzenie występowania węglowodorów o znaczeniu przemysłowym. W trakcie wiercenia wykonano szereg badań specjalistycznych, które pozwolą na dokładne oszacowanie potencjału naftowego tej struktury. Otwór odwiercono za pomocą platformy wiertniczej Songa Trym, która po zakończeniu prac na tym obiekcie przemieszczona zostanie na szelf angielski.
Operatorem koncesji Produkcyjnej Gina Krog jest firma Statoil Petroleum (58,5 proc. udziałów). Partnerami są Total E&P Norge AS (30 proc.), PGNiG UI (8 proc.) i Det norske oljeselskap ASA (3,3 proc.).
PGNiG UI posiada obecnie udziały w 15 koncesjach zlokalizowanych na Norweskim Szelfie Kontynentalnym, w tym w dwóch koncesjach jako operator. Produkcję węglowodorów prowadzi z czterech złóż (Skarv, Morvin, Vilje i Vale), dwa inne złoża znajdują się w fazie zagospodarowania (Snadd i Gina Krog). Jak poinformowało PGNiG , spółka planuje też uczestniczyć w tegorocznych rundach koncesyjnych w celu pozyskania nowych obszarów do dalszych poszukiwań. (PAP)
drag/ pz/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 01.07.2015, 13:17 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |