Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Jak poinformował w środę na konferencji prasowej w Warszawie zastępca dyrektora generalnego Lasów Państwowych Wiesław Krzewina, do połowy września 2015 r. udało się zrealizować 91 proc. przewidzianych zadań. Program zostanie zamknięty wraz z końcem roku.
Krzewina przypomniał, że początkowo program obejmował 24 tys. ha lasów. Zdecydowano się jednak na powiększenie rekultywowanego obszaru.
Wiceszef LP dodał, że rekultywacja m.in. ułatwiła działania przeciwpożarowe i gospodarkę leśną. Program pozwolił także na poprawę ochrony zwierząt, roślin i terenów leśnych; szczególne miejsce w programie zajęła rekultywacja wrzosowisk - ocenił.
Krzewina tłumaczył, że Lasy Państwowe podjęły się przywrócenia wartości przyrodniczych zdegradowanym w wyniku działań wojskowych terenom leśnym, byłym poligonom czy tzw. mogilnikom, w których przechowywano niegdyś chemiczne środki wojskowe, szczególnie na obszarach NATURA 2000.
Na realizację programu przeznaczono 130 mln zł. Działania finansowano z Programu Operacyjnego "Infrastruktura i Środowisko".
W projekcie uczestniczyło 15 z 17 regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych i 58 nadleśnictw - głównie ze środkowej i zachodniej Polski. Poddano rozbiórce ponad 500 obiektów powojskowych, usunięto także 1,5 mln sztuk przedmiotów i materiałów niebezpiecznych.
"Istotne jest osiągnięcie przez ten projekt celów przyrodniczych" - powiedziała PAP obecna na konferencji wiceminister środowiska Katarzyna Kępka. (PAP)
zab/ gma/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 16.09.2015, 15:27 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |