Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- MSZ informuje:
Współpraca dwustronna w regionie Morza Bałtyckiego, polityka migracyjna UE, a także sytuacja na Ukrainie i w Syrii były głównymi tematami spotkań wiceminister Henryki Mościckiej – Dendys w trakcie wizyty w Rydze 9 października.
Na Łotwie wiceszefowa polskiej dyplomacji spotkała się z sekretarzem stanu w MSZ Łotwy Andrisem Pildegovičsem oraz podsekretarz stanu Ingą Skujiną. Wzięła również udział w seminarium „Towards the common Baltic Sea Region: political and economic fantasy?” zorganizowanym przez Ambasadę RP na Łotwie i Łotewski Instytut Spraw Zagranicznych w związku z Prezydencją Polski w Radzie Państw Morza Bałtyckiego.
- Głęboko wierzę w sens współpracy w regionie Morza Bałtyckiego. W czasach wyzwań o wymiarze globalnym warto mieć bliski punkt odniesienia - stwierdziła wiceminister Henryka Mościcka – Dendys w swym wystąpieniu na seminarium dodając, iż współpraca ta ma charakter modelowy. Zaznaczyła również że dla Polski ważne jest by region pozostał istotnym elementem europejskiego systemu bezpieczeństwa.
Wiceminister Mościcka – Dendys wyraziła zadowolenie z bardzo dobrego stanu stosunków dwustronnych, podkreślając chęć ich dalszego zacieśniania, czemu służyłoby chociażby aktywne zaangażowanie się Polski w uroczyste obchody setnej rocznicy uzyskania przez Łotwę niepodległości. Odnosząc się do kryzysu we wschodnim sąsiedztwie UE, wiceminister powiedziała, że „Ukraina nie może zapłacić ceny za kompromis w kwestii Syrii. Musi pozostać na agendzie politycznej”.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)
kom/ mkz/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 09.10.2015, 20:08 |
Źródło informacji | MSZ |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |