Newsletter

KGHM POLSKA MIEDŹ SA Wyniki aktualizacji Studium Wykonalności projektu Ajax w Kanadzie

14.01.2016, 00:02aktualizacja: 14.01.2016, 00:02

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Raport bieżący 2/2016

Zarząd KGHM Polska Miedź S.A. ("KGHM", "Spółka") informuje, że zakończono prace nad aktualizacją Studium Wykonalności projektu Ajax, należącego do spółki joint venture KGHM Ajax Mining Inc., w którym 80% udziałów posiada Grupa KGHM oraz 20% Abacus Mining & Exploration ("Abacus"). Zaktualizowane Studium Wykonalności zastępuje wcześniejszą jego wersję datowaną na dzień 6 stycznia 2012 r., o wynikach którego Spółka informowała w raporcie bieżącym nr 45/2011 z dnia 21 grudnia 2011 r. Ten nowy dokument zawiera szczegółowy opis warunków technicznych i ekonomicznych związanych z budową i działalnością przyszłej kopalni miedzi, złota i srebra, zlokalizowanej w pobliżu miasta Kamloops w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie. Zaktualizowane Studium Wykonalności uwzględnia zmiany w projekcie, zgodnie z którymi infrastruktura kopalni została oddalona od zabudowań miasta Kamloops, wprowadzono ulepszenia do rozwiązań technologicznych i zwiększono dzienną zdolność produkcyjną zakładu przeróbczego z 60 do 65 tysięcy ton.

Zasoby geologiczne w kategorii Measured and Indicated zostały oszacowane na 568 mln ton o zawartości 0,26% miedzi, 0,18 g/t złota i 0,35 g/t srebra, z których zasoby eksploatacyjne (mineral reserves w kategoriach proven & probable) zostały oszacowane na 426 milionów ton rudy o zawartości 0,29% miedzi, 0,19 g/t złota i 0,39 g/t srebra, wobec 503 milionów ton zasobów eksploatacyjnych o zawartości 0,27% miedzi i 0,17 g/t złota w Studium Wykonalności z 2012 roku.

Zawartość metalu w zasobach eksploatacyjnych obliczono na 1,2 milionów ton (2,7 miliarda funtów) miedzi, 2,6 milionów uncji złota i 5,3 milionów uncji srebra. Zakłada się osiągnięcie średniej rocznej produkcji miedzi i złota w koncentracie na poziomie 58 000 ton miedzi i 125 000 uncji złota. Okres życia kopalni obliczono na 18 lat. W okresie życia kopalni poziom produkcji srebra będzie zmienny i jedynie część uzyskanego metalu w koncentracie będzie spełniać kryteria handlowe.

Parametry inwestycyjne projektu, przed opodatkowaniem, kształtują się na poziomie: 429 mln USD NPV przy 8% stopie dyskonta, 13,4% IRR. W wariancie bazowym inwestycja zwraca się po około sześciu i pół roku.

Wstępne nakłady inwestycyjne zostały oszacowane na poziomie 1 307 mln USD (o równowartości 5 237 mln PLN, wg kursu średniego Narodowego Banku Polskiego dla USD/PLN z 13 stycznia 2016 r.) i są one skutkiem wprowadzenia kilku istotnych zmian technologicznych mających na celu zwiększenie odzysku metali w fazie przerobu, zmniejszenie kosztów operacyjnych i ograniczenie wpływu na środowisko (m.in. zmiany w systemach wstępnego kruszenia i systemach transportu rudy, rozwiązaniach technologicznych zastosowanych w zakładzie przeróbczym i składowisku odpadów flotacyjnych).

Gotówkowy koszt produkcji C1 obliczono na poziomie USD 1,37/funt. Budowa kopalni potrwa dwa i pół roku od momentu rozpoczęcia budowy. Harmonogram budowy i data pierwszej produkcji koncentratu miedzi zostanie ustalona po otrzymaniu niezbędnych pozwoleń.

Ekonomia projektu została wyznaczona przy założeniu długoterminowych cen miedzi, złota i srebra na poziomie: 3,21 USD/funt dla miedzi, 1 200 USD/uncję dla złota i 16 USD/uncję dla srebra (ze zmiennymi cenami metali w krótkim terminie).

Aktualizacja Studium Wykonalności została przygotowana zgodnie z kanadyjskim standardem NI 43-101 przez konsorcjum niezależnych konsultantów pod przewodnictwem M3 Engineering and Technology Corp.

Podstawa prawna: art. 56 ust. 5 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych (Dz.U.2013.1382 j.t.).

Więcej na: biznes.pap.pl

kom espi zdz

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 14.01.2016, 00:02
Źródło informacji ESPI
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii