Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Po raz kolejny dzięki współpracy Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce, Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi, Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi przez cztery dni w ramach VI Dni Pamięci wysłuchać będzie można wykładów, obejrzeć dwie sztuki teatralne, filmy dokumentalne, zapoznać się z interesującymi wystawami i posłuchać szlagierów Władysława Szpilmana.
"Wspólnie ze znamienitymi partnerami, dopisaliśmy Łódź do listy miast obchodzących Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu" - przypomina Artur Hofman, przewodniczący zarządu głównego TSKŻ - najstarszej i największej organizacji żydowskiej w Polsce, nieprzerwanie od 65 lat stojącej na straży pamięci i spuścizny kulturalnej Żydów w Polsce.
Już we wtorek o 15:30 w Teatrze im. Stefana Jaracza nastąpi uroczyste otwarcie VI Dni Pamięci. Następnie wyświetlony zostanie film w reż. Zofii Kunert "Opowieść o Żegocie", obrazu w którym po raz ostatni po świecie czarnej karty w historii XX wieku oprowadza widzów prof. Władysław Bartoszewski, który uświetnił zeszłoroczne jubileuszowe obchody Dni Pamięci spotkaniem w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana. Teatralny szlak VI Dni Pamięci przetrze spektakl Waldemara Zawodzińskiego "Umrzeć z tęsknoty. Najpiękniejsze piosenki żydowskie".
27.01 tradycyjnie nastąpi uroczyste złożenie kwiatów na Stacji Radegast. Następnie w Muzeum Tradycji Niepodległościowych oficjalnie zaprezentowany zostanie projekt "Makieta Litzmannstadt Getto". Wieczorem w Centrum Dialogu nastąpi otwarcie wystawy Stowarzyszenia Dzieci Holocaustu w Polsce "Moi żydowscy, moi polscy rodzice", a następnie wykład Pawła Szypulskiego "Pocztówki z Auschwitz".
W czwartek w magiczny świat I.B. Singera przeniesie najmłodszych przedstawienie "Magiczny Medalion" grupy Zaplecze. Dla starszych odbiorców w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana przygotowano wieczór z Wierą Gran: film dokumentalny w reżyserii Marii Zmarz-Koczanowicz i rozmowę z Agatą Tuszyńską - autorką książki "Oskarżona: Wiera Gran".
W piątek po wystawie Muzeum Miasta Łodzi "Dziedzictwo dwóch kultur" oprowadzać będzie przewodnik, a na zakończenie VI Dni Pamięci w Pałacu Poznańskich w świat melodii Władysława Szpilmana przeniesie nas Lala Czaplicka i orkiestra Adria.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 25.01.2016, 10:40 |
Źródło informacji | TSKŻ, Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ