Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Zarząd spółki pod firmą PEKAES S.A. z siedzibą w Błoniu ("PEKAES", "Spółka"), działając na podstawie § 5 ust. 1 pkt. 21, 22 oraz § 27 i § 28 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 roku w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim (tj. Dz. U. z 2014, poz. 133), niniejszym informuje, iż Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PEKAES w dniu 27 stycznia 2016 roku podjęło uchwały w sprawie zmian w składzie Rady Nadzorczej Spółki.
Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PEKAES odwołało Pana Roberta Sochackiego ze składu Rady Nadzorczej Spółki.
Następnie Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PEKAES powołało w skład Rady Nadzorczej następujące osoby:
- Pana Andrzeja Bartosa
- Pana Krzysztofa Kuliga
- Panią Joannę Simonowicz
- Pana Marka Różyckiego
na okres bieżącej wspólnej kadencji Rady Nadzorczej.
Andrzej Bartos - posiada ponad 20-letnie doświadczenie w pracy dla private equity i na rynkach kapitałowych. Zanim dołączył do Innova Capital w 2004 roku, przez 3 lata był Dyrektorem w Dresdner Kleinwort Capital (później Allianz Specialised Investments), gdzie był odpowiedzialny za polskie operacje firmy. Wcześniej pracował w Domu Inwestycyjnym BRE Banku SA (obecnie mBank) w Warszawie, gdzie pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu. W latach 1995-1998 pracował w Polskim Banku Rozwoju S.A. na różnych stanowiskach, ostatnio jako Dyrektor Biura Rynków Kapitałowych.
Pan Andrzej Bartos posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu i nadzorowaniu przedsiębiorstw. Zasiadał m.in. w Radach Nadzorczych: ACE, Donako, Provus oraz Libet.
Obecnie jest Członkiem Rad Nadzorczych m.in. Marmite, Bakalland, Energobit oraz Trakcja PRKiI.
W Innovie Capital odpowiada głównie za inwestycje w sektorze przemysłowym. Ze względu na bogate doświadczenie na polskim rynku publicznym bierze udział we wszelkich związanych z nim transakcjach.
Współprowadził inwestycje w EBCC, Fuchosa, Donako, Libet i Energobit oraz był odpowiedzialny za pomyślne IPO spółek ACE oraz Libet na GPW.
Posiada tytuł magistra finansów i bankowości uzyskany w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz szereg kwalifikacji zawodowych, w tym licencję maklera papierów wartościowych oraz podyplomowe szkolenia dla kadr kierowniczych we francuskiej INSEAD oraz Harvard Business School. Jest założycielem pierwszego w Polsce Klubu MBO, zrzeszającego sponad 70 lokalnych menedżerów oraz przez kilka kadencji był Członkiem Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych.
Pan Andrzej Bartos posiada kwalifikacje, o których mowa w art. 86 ust. 4 ustawy z dnia 7 maja 2009 roku o biegłych rewidentach i ich samorządzie, podmiotach uprawnionych do badania sprawozdań finansowych oraz o nadzorze publicznym (Dz.U. Nr 77, poz. 649 ze zm.).
Zgodnie ze złożonym oświadczeniem, działalność wykonywana przez Pana Andrzeja Bartosa nie jest konkurencyjna w stosunku do działalności wykonywanej w przedsiębiorstwie Spółki. Pan Andrzej Bartos nie uczestniczy w spółce konkurencyjnej jako wspólnik spółki cywilnej, spółki osobowej lub jako członek organu spółki kapitałowej bądź w innej konkurencyjnej osobie prawnej jako członek jej organu.
Pan Andrzej Bartos nie jest wpisany do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych.
Krzysztof Kulig - rozpoczął karierę zawodową w 1996 roku w Euronet Worldwide, gdzie pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego i Wiceprezesa Zarządu polskiej spółki zależnej. W latach 2000-2001 pracował w Heidrick & Struggles jako główny doradca w sektorze e-biznesu i usług profesjonalnych.
Od 2001 roku do dnia dzisiejszego Pan Krzysztof Kulig współpracuje z funduszem Innova Capital, gdzie początkowo pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego, a obecnie jest Partnerem Zarządzającym. W Innova Capital odpowiada głównie za rozwój inwestycji w sektorze usług finansowych B2B w regionie oraz utrzymywanie relacji inwestorskich. Współprowadził inwestycje w Expander, PolCard, Dom Finansowy QS, Meritum Bank oraz Provus. Obecnie zasiada w Radach Nadzorczych m.in. w WP, Provus oraz Neomedic.
Jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego w dziedzinie handlu międzynarodowego i finansów oraz Uniwersytetu Kent w Canterbury w Wielkiej Brytanii. Posiada dyplom MBA Uniwersytetu w Calgary w Kanadzie. W latach 2007-2011 był Wiceprezesem Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych.
Pan Krzysztof Kulig posiada kwalifikacje, o których mowa w art. 86 ust. 4 ustawy z dnia 7 maja 2009 roku o biegłych rewidentach i ich samorządzie, podmiotach uprawnionych do badania sprawozdań finansowych oraz o nadzorze publicznym (Dz.U. Nr 77, poz. 649 ze zm.).
Zgodnie ze złożonym oświadczeniem, działalność wykonywana przez Pana Krzysztofa Kuliga nie jest konkurencyjna w stosunku do działalności wykonywanej w przedsiębiorstwie Spółki. Pan Krzysztof Kulig nie uczestniczy w spółce konkurencyjnej jako wspólnik spółki cywilnej, spółki osobowej lub jako członek organu spółki kapitałowej bądź w innej konkurencyjnej osobie prawnej jako członek jej organu.
Pan Krzysztof Kulig nie jest wpisany do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych.
Joanna Simonowicz - posiada ponad 18-letnie doświadczenie w pracy dla private equity oraz przy prowadzeniu transakcji kapitałowych. Od 1997 roku do 2011 roku pracowała w PwC pełniąc przez ostatnie lata funkcję Partnera, gdzie odpowiadała za usługi dla klientów Private Equity w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz usługi doradcze dla polskich przedsiębiorców, głównie w obszarze obsługi transakcji kapitałowych.
Od 2011 roku związana jest z Innova Capital, gdzie pełni funkcję Dyrektora Zarządzającego i zajmuje się przede wszystkim nowymi inwestycjami, głównie w obszarze produkcji, usług konsumpcyjnych i usług dla biznesu.
W latach 2012 - 2015 Pani Joanna Simonowicz zasiadała w Radzie Nadzorczej spółek Donako i Neomedic.
Pani Joanna Simonowicz z wyróżnieniem ukończyła studia magisterskie na kierunku Finanse i Bankowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz uzyskała dyplom ESC Clermont we Francji, a także tytuł ACCA.
Pani Joanna Simonowicz posiada kwalifikacje, o których mowa w art. 86 ust. 4 ustawy z dnia 7 maja 2009 roku o biegłych rewidentach i ich samorządzie, podmiotach uprawnionych do badania sprawozdań finansowych oraz o nadzorze publicznym (Dz.U. Nr 77, poz. 649 ze zm.).
Zgodnie ze złożonym oświadczeniem, działalność wykonywana przez Panią Joannę Simonowicz nie jest konkurencyjna w stosunku do działalności wykonywanej w przedsiębiorstwie Spółki. Pani Joanna Simonowicz nie uczestniczy w spółce konkurencyjnej jako wspólnik spółki cywilnej, spółki osobowej lub jako członek organu spółki kapitałowej bądź w innej konkurencyjnej osobie prawnej jako członek jej organu.
Pani Joanna Simonowicz nie jest wpisana do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych.
Marek Różycki - posiada ponad 25-letnie doświadczenie w zarządzaniu w Polsce i za granicą. Odnosił sukcesy w wielu branżach i na różnych rynkach geograficznych. Był częścią zespołu wprowadzającego DHL, Coopers & Lybrand, Kraft Jacobs Suchard na rynek Polski. Następnie działał jako Dyrektor Zarządzający Allied Domecq, International Distillers and Vintners i Monsanto w Polsce i na Ukrainie.
Jako CEO GeoPost - CSEE, stworzył region z szesnastoma krajami od Państw bałtyckich po Bałkany, pod szyldem DPD, osiągając wzrost i rentowność znacznie przewyższające wzrosty sektora. Do 2015 roku zajmował stanowisko Vice - President Amazon Logistics EU, odpowiedzialny za Last Mile w Europie dla Amazon.com.
Obecnie jest Non-Executive Chairman w Future Aerial Innovations, wiodącej brytyjskiej firmy świadczącej usługi wykorzystujące potencjał dronów dla znanych brytyjskich i międzynarodowych koncernów. Jest też Partnerem Zarządzającym w Turnaround Management Consulting, specjalistycznej firmy konsultingowej, zajmującej się doradztwem w sektorze KEP oraz logistyką Last Mile dla e-commerce.
Pan Marek Różycki jest absolwentem Money Banking & Finance na University of Birmingham i Członkiem Chartered Institute of Bankers w Wielkiej Brytanii.
Pan Marek Różycki spełnia kryteria niezależności od spółki PEKAES SA i podmiotów pozostających w istotnym powiązaniu z PEKAES w rozumieniu Dobrych Praktyk Spółek Notowanych na GPW.
Zgodnie ze złożonym oświadczeniem, działalność wykonywana przez Pana Marka Różyckiego nie jest konkurencyjna w stosunku do działalności wykonywanej w przedsiębiorstwie Spółki. Pan Marek Różycki nie uczestniczy w spółce konkurencyjnej jako wspólnik spółki cywilnej, spółki osobowej lub jako członek organu spółki kapitałowej bądź w innej konkurencyjnej osobie prawnej jako członek jej organu.
Pan Marek Różycki nie jest wpisany do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych.
Więcej na: biznes.pap.pl
kom espi zdz
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 27.01.2016, 16:29 |
Źródło informacji | ESPI |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |