Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Odwierty zlokalizowane są w województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, lubuskim, wielkopolskim, małopolskim i podkarpackim.
Dziesięć odwiertów poszukiwawczo-rozpoznawczych to odwierty pozytywne, czyli takie w których stwierdzono występowanie złóż gazu ziemnego; ich łączne zasoby szacuje się na ok. 3,7 mld m sześc. gazu - ok. 24,2 mln boe (boe to baryłka ekwiwalentu ropy naftowej).
Ponadto spółka wywierciła siedemnaście odwiertów eksploatacyjnych. Siedem z nich to odwierty ropne. Przewidywana roczna produkcja ropy z czterech odwiertów to 154 tys. ton (ok. 1,16 mln boe), natomiast pozostałe trzy odwierty oczekują jeszcze na próby końcowe. Inne to odwierty z produkcją gazu w ilości 90 mln m sześc. na rok, tj. ok. 0,35 mln boe.
Jak podaje PGNiG w 2015 r. do eksploatacji włączono 15 odwiertów - w tym 13 gazowych i 2 ropne. Przewidywana produkcja z tych odwiertów to ok. 105 mln m sześc. gazu (w przeliczeniu na gaz wysokometanowy) i 5,9 tys. t ropy (w sumie ok. 0,72 mln boe) rocznie.
W 2015 r. PGNiG na podstawie odkryć z lat poprzednich udokumentowało zasoby węglowodorów o wielkości 27 mln boe. (PAP)
drag/ pz/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 29.01.2016, 17:31 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |