Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Program wystawy:
- 9.02, godz. 17:00 - "Julian Grabowski" - wykład Barbary Bułdys,
- 21.02, godz. 15:00 - po wystawie oprowadza Piotr Kukla,
- 29.02, godz. 12:00 - odsłonięcie tablicy poświęconej artyście / miejsce, gdzie mieszkał i tworzył (ul. Limanowskiego 5),
- 29.02, godz. 18:30 - wieczór pamięci Juliana Grabowskiego / Zmysły Sztuki - wystąpią: Iwona Tober (sopran), Sylwia Lorenc (flet), Mariusz Lorenc (pianino).
Kurator: Andrzej S. Grabowski
Współorganizatorzy wystawy: Muzeum Okręgowe w Tarnowie, Fundacja artystyczno-edukacyjna andART
Partner: Miasto Tarnów
Wystawa prezentuje kilkadziesiąt obrazów artysty z różnych okresów twórczości, z kolekcji Muzeum Okręgowego w Tarnowie, Biura Wystaw Artystycznych w Tarnowie i prywatnych.
Wystawie towarzyszy bogato ilustrowany album "Julian Grabowski. Malarz z Tarnowa".
Julian Grabowski (ur. 1922 w Tarnowie) w latach 1947 - 52 studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie pod kierunkiem m.in. kolorysty Eugeniusza Eibischa, którego został asystentem. Grabowski był współorganizatorem grupy twórczej "Leliwa", założonej przez grono artystów tarnowskich, z którą wystawiał swoje prace w latach 1956 - 1960. W roku 1957 rozpoczął pracę pedagogiczną w tarnowskim Liceum Sztuk Plastycznych. Jako profesor i wychowawca zapisał się w historii tej szkoły. Zmarł w 1973 roku, w pełni sił twórczych. W uznaniu zasług, jedna z ulic miasta została nazwana jego imieniem.
KONTAKT:
Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie
Instytucja Kultury Miasta Tarnowa
ul. Słowackiego 1
Wystawa czynna wt. - niedz. 11:00 - 18:00
tel. +48 (14) 688 88 20
e-mail. biuro@bwa.tarnow.pl
www.bwa.tarnow.pl
www.kultura.tarnow.pl
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 01.02.2016, 16:40 |
Źródło informacji | Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Nowa terapia daje nadzieję chorym na tętnicze nadciśnienie płucne PAP
Tętnicze nadciśnienie płucne (TNP) to rzadka choroba kardiologiczna. Nieleczona może prowadzić do śmierci. Badania kliniczne nad nowym lekiem, prowadzone przez prof. Grzegorza Kopcia z Ośrodka Chorób Krążenia Płucnego UJ w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Jana Pawła II, dały bardzo dobre rezultaty i napawają chorych optymizmem.
- 07.01.2025, 08:00
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Technologia w służbie zdrowia: dlaczego dane ze smartwatchy warto pokazać lekarzowi?
Z urządzeń ubieralnych, czyli inteligentnych zegarków i opasek, korzysta ponad 1/3 Polaków - wynika z badania Huawei CBG Polska [1]. Sprzęty te pozwalają na monitorowanie aktywności fizycznej, a także kluczowych parametrów zdrowotnych, takich jak tętno i saturacja krwi, a nawet EKG czy ciśnienie tętnicze. Dane te mogą dostarczać cennych informacji zarówno posiadaczowi zegarka, jak i lekarzowi, wspierając diagnostykę. W praktyce zaledwie 25% użytkowników pokazała doktorowi zebrane w ten sposób wyniki. Dlaczego tak się dzieje? I czy warto promować wykorzystywanie danych odpacjenckich w polskiej służbie zdrowia?- 30.12.2024, 13:13
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Huawei