Pobierz materiał i Publikuj za darmo
The Tall Ships Races to przede wszystkim zlot wielkich żaglowców z całego świata, które zacumują przy Wałach Chrobrego i nadbrzeżu Łasztowni. Wszyscy odwiedzający szczeciński port będą wtedy mogli wejść na ich pokłady, ruszyć w rejsy po Odrze. Ale również uczestniczyć w festynach rodzinnych, konkursach i zabawach o tematyce marynistycznej, słuchać morskich opowieści i szant. Wieczory zarezerwowane będą dla gwiazd polskiej i światowej muzyki.
The Tall Ships Races to nie tylko zlot majestatycznych jednostek. To również regaty załóg złożonych z grup młodych adeptów żeglarstwa, którzy będą zbierać morskie szlify na Bałtyku startując w trzech wyścigach: między Halmstad i Kotką, Turku i Kłajpedą oraz Kłajpedą i Szczecinem.
Zwieńczeniem kilkutygodniowej rywalizacji na morzu będzie barwna parada załóg przemierzająca ulice centrum Szczecina oraz ceremonia wręczenia trofeów w czterech klasach i w klasyfikacji generalnej.
Podczas The Tall Ship Races 2017 Finlandia będzie obchodzić 100-lecie niepodległości kraju. Część uroczystości państwowych będzie połączona ze zlotem żaglowców.
Szczecin już po raz trzeci - podobnie jak w 2007 i 2013 roku - będzie gospodarzem finału The Tall Ships Races. To dowód uznania ze strony Sail Training International nie tylko dla rozmachu organizacyjnego stolicy Pomorza Zachodniego, ale również ukłon w stronę żeglarskiej młodzieży licznie startującej w regatach.
Trasa The Tall Ships Races 2017:
30 czerwca-3 lipca, Halmstad (Szwecja) - otwarcie regat i start 1. wyścigu
13-16 lipca, Kotka (Finlandia) - start rejsu towarzyskiego
20-23 lipca, Turku (Finlandia) - start 2. wyścigu regat
29 lipca-1 sierpnia, Kłajpeda (Litwa) - start 3. wyścigu regat
5-8 sierpnia, Szczecin (Polska) - finał regat
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 26.02.2016, 14:57 |
Źródło informacji | Miasto Szczecin |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Nowa terapia daje nadzieję chorym na tętnicze nadciśnienie płucne PAP
Tętnicze nadciśnienie płucne (TNP) to rzadka choroba kardiologiczna. Nieleczona może prowadzić do śmierci. Badania kliniczne nad nowym lekiem, prowadzone przez prof. Grzegorza Kopcia z Ośrodka Chorób Krążenia Płucnego UJ w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Jana Pawła II, dały bardzo dobre rezultaty i napawają chorych optymizmem.
- 07.01.2025, 08:00
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Technologia w służbie zdrowia: dlaczego dane ze smartwatchy warto pokazać lekarzowi?
Z urządzeń ubieralnych, czyli inteligentnych zegarków i opasek, korzysta ponad 1/3 Polaków - wynika z badania Huawei CBG Polska [1]. Sprzęty te pozwalają na monitorowanie aktywności fizycznej, a także kluczowych parametrów zdrowotnych, takich jak tętno i saturacja krwi, a nawet EKG czy ciśnienie tętnicze. Dane te mogą dostarczać cennych informacji zarówno posiadaczowi zegarka, jak i lekarzowi, wspierając diagnostykę. W praktyce zaledwie 25% użytkowników pokazała doktorowi zebrane w ten sposób wyniki. Dlaczego tak się dzieje? I czy warto promować wykorzystywanie danych odpacjenckich w polskiej służbie zdrowia?- 30.12.2024, 13:13
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Huawei