Newsletter

Biedronka włącza się w obchody XXXI Światowych Dni Młodzieży

18.07.2016, 11:32aktualizacja: 18.07.2016, 11:32

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Sieć sklepów Biedronka angażuje się w ważne wydarzenia organizowane w Polsce. W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w dniach 26 - 31 lipca br., Biedronka została partnerem Centrum Prasowego, organizowanego przez Polską Agencję Prasową dla ponad 5,5 tys. dziennikarzy. Firma wspiera również wolontariuszy Maltańskiej Służby Medycznej, uczestniczących w zabezpieczeniu medycznym uroczystości i obsłudze sektora dla niepełnosprawnych, przeznaczonego dla ok. 5 tys. osób.

Centrum Prasowe PAP będzie zlokalizowane na terenie Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Może z niego skorzystać nawet 5600 akredytowanych dziennikarzy i fotoreporterów z ponad 80 krajów. Na potrzeby dziennikarzy relacjonujących wydarzenie, Biedronka przygotowała stoiska cateringowe z napojami i przekąskami oraz specjalną strefę relaksu, gdzie będą oni mogli odpocząć na świeżym powietrzu podczas przerw w pracy. Goście będą mieć okazję zapoznać się z ofertą sieci, a także dowiedzieć się o prowadzonych przez nią działaniach społecznych. Dzięki partnerstwu z PAP Biedronka będzie również promować polskich producentów, którzy dostarczają ok. 90% produktów spożywczych dostępnych w ofercie sklepów.

Podczas Światowych Dni Młodzieży Biedronka będzie wspierać także kilkuset ratowników i wolontariuszy Maltańskiej Służby Medycznej. Ich zadaniem będzie pomoc w zabezpieczeniu medycznym uroczystości. Zakon Maltański udostępni wojewódzkiemu centrum zarządzania kryzysowego 30 ambulansów. Wolontariusze zorganizują także 40 pieszych patroli ratowniczych, służących pomocą medyczną pielgrzymom biorącym udział w wydarzeniu, będą również wspierać osoby niepełnosprawne w specjalnie przygotowanym sektorze przygotowanym dla 5 tys. osób. Działania obejmą m.in. transport, tłumaczenia czy opiekę nad osobami na wózkach.

Światowe Dni Młodzieży to spotkania młodych katolików, odbywające się co dwa-trzy lata, zapoczątkowane z inicjatywy Jana Pawła II w 1985 roku. Skupiają młodzież z całego świata, która chce wspólnie się modlić i spędzić czas. Tegoroczne uroczystości w Krakowie to XXXI edycja Światowych Dni Młodzieży. Sieć Biedronka, mająca ponad 2650 sklepów w ponad 1000 miejscowości w całej Polsce, od lat bierze czynny udział w najważniejszych wydarzeniach w naszym kraju, zarówno w skali ogólnopolskiej, jak i regionalnej.

KONTAKT:

Biuro prasowe

tel. kom. +48 696 77 22 13

e-mail: kontakt@jmpolska.com

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 18.07.2016, 11:32
Źródło informacji Jeronimo Martins Polska S.A.
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Pozostałe z kategorii

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ